смучене на палец

  • 15 391
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 420
Дъщеря ми също отказваше залагалката и сега си смуче 2 пръста - показалеца и средния. Не смятам да я мъча да я отучвам, не виждам нищо лошо - като порасне сама ще се откаже.

# 31
  • Мнения: 98
   Моят син смучеше 2 пръстчета от бебе до 3 годишна възраст . Упорито го мажех с какво ли не, но не помогна.
    Това лято като отидохме на море му казвах, че е много  мръсен пясъка и да не ги смуче . И на 4-5 ден като започна едно повръщанееееееееее
     С баща му се възползвахме от ситуацията и при всяко смукане на пръстчетата му казвахме
  " Вади пръстите , повръщаш " и той веднаги ги вади Така няколко дни, но постоянно го повтаряхме и така се прибрахме от почивката  без смучене на пръстчета .
     Но да ви кажа, че това отказване беше голямо облекчение за нас щото му се смееха по улиците и разни лелички само ни дразнеха със забележките си, а и щяха да му се смеят и в детската сигурно .

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Хайде и ние тук в отбора  Joy
Вики от бебе смучи палчето, отказва всякакъв вид биберони. Пробвала съм доста модели.  Смучи го преди да заспи и като огладнее. За сега не съм взела никакви мерки за отказване. Мисля да изчакам поне до 2 г.  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 485
Моя  син  никога  не е смукал  нито  биберона  ,нито  пале,Имам  комшии че  което  по  същия  начин  както  ти  обясняваш  докато  муца  палеца  гушка  играчката.Майка  му  се  беше  видяла  в  чудо  и  накрая , докато  реши  да  скрие  играчката и  та  го  отказа .До   ден  днешен.Имам  други  приятелки  с  деца  първи клас  още  си  смучат  пръстите,  наистина не е  приятно  голямо  дете с  пръст в  устата.Успех  ти  желая.

# 34
  • София
  • Мнения: 210
да побутна темата. Има ли въобще начин на малко бебе да се изкорени навика докато не е станало късно? Моята бебка от 2 седмици го смуче и като го захапе се чува в другата стая Shocked Заспива с палче в устата и после аз и го изваждам, така понякога не се усеща и продължава да спи.

# 35
  • Мнения: 1 132
Дъщеря ми никога не е смукала биберон, че и беше голям зор да я науча да пие от шише на 1.2 год. Пръстите обаче почна да смуче на 3 месеца и от тогава до сега не спира. От 2 седмици пък започна да си гризе и ноктите.  Crazy Вчера купих Байт Екс и почнах да мажа. Е, мрънка малко, плю и после спря да и прави впечатление. А горчи ужасно.  Sick Решила съм да продължа, пък дано има успех.  Praynig

# 36
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Моята щерка още в родилният дом захапа палеца и така до 5г, когато баба ми успя да я откаже. До ден днешен палецът й е деформиран.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Моята щерка още в родилният дом захапа палеца и така до 5г, когато баба ми успя да я откаже. До ден днешен палецът й е деформиран.
А отрази ли й се на захапката?
Ние сме на 1 г. и 8 мес. и си го смучем от бебе, незнам как ще се отучваме  ooooh!

# 38
  • Мнения: 9 467
Слагай ръкавички,защото ще има сериозни последствия,ако не се отучи!

# 39
  • Мнения: 405
Мисля, или поне се надявам, че момента, в който ще се откаже сам от този навик ще дойде от само себе си.

# 40
  • Ловеч
  • Мнения: 145
.........
А отрази ли й се на захапката?
Ние сме на 1 г. и 8 мес. и си го смучем от бебе, незнам как ще се отучваме  ooooh!
Слава богу не, вече е на 16 години.
При нас не помогнаха нито ръкавички, нито люто.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 594
Ами предполагам, че ще се откаже, щом му дойде времето...

# 42
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Ох, мъка... ooooh! Дъщеря ми в осмия месец сама се отказа от бибката и съответно я замени с палеца. След месец става на 5 години и няма никакви индикации за спиране на вредния навик. Дотук някои биха казали - нищо кой знае какво не се е случило. Да, ама не! Предните й зъби на горната челюст са вече изнесени леко напред, а самата челюст е започнала леко да се деформира напред. В този случай съществува сериозна опасност, когато изникват постоянните зъби, леглата им вече да са деформирани и да се получи сериозно изкривяване. По-лекият вариант се оправя с брекети - евентуално. По-тежкият - с метални скоби, с които пришиват в правилна позиция челюстите и така се стои около месец. В това време храната е само течна и се подава през сламка. Не може да се говори. Силно се надявам в нашия случай да не се стига до нито един от вариантите.  Praynig Това обаче ще се разбере, чак като излезнат постоянните зъби. Дано да няма проблем.  Praynig Хич обаче не ми е ясно как да я откажа от смукането на палеца. Опитала съм всички възможни методи - от медицинските мазила за този случай до разни бабешки от рода на люта чушка, хинин и дори горчивия цитросепт. Нищо не помогна. За говорене и обяснения изобщо и дума да не става. Особено пък при по-малко дете. Спасението е тя сама да осъзнане и се откаже от вредния навик. Синът ми пък изобщо не искаше бибка - много рядко я използваше. От един месец обаче и той започна активно да смуче палец, тъй като го болят венците от никненето на зъбите. Ще опитам и при него разните мазила, дано пък има поне при него някакъв ефект.
Когато говорих със зъболекарката ми за проблема при дъщеря ми тя ме посъветва да използвам бибка задължително, защото бибката лесно се губи в даден момент, докато палецът остава винаги на ръката и готов да влезе в употреба. Анатомичните бибки не създават опасност от изкривяване на челюстите. Важно е също така да бъдат не силиконови, а каучукови, тъй като каучукът се изхвърля от организма, ако случайно се глътне частичка, докато силиконът остава и не се разгражда. Тя ме посъветва от личен опит, тъй като с голямата си дъщеря е направила грешката да махне рано бибката и е имала огромни проблеми след това заради палеца. Та със следващите си две деца не е повтаряла тази грешка. Естествено, става дума за осъзнатото смукане на палец, не за неволното пъхане на пръстчета и юмручета в устата, когато бебешорите са на 4-5 месеца.
Малко дълго се получи, но понеже проблемът ми е близък, а и се интересувах доста за последиците, та затова пиша така напоително. Моля ви, не правете грешката да пренебрегвате смукането на палеца. ooooh!

# 43
  • Мнения: 2 110
Опитай да лакираш ноктите с безцветен лак ! При някои деца помага .

# 44
  • Мнения: 149
Моят син също си смуче палчето. Още като бях бременна на ултразвука се виждаше че е с пръст в устата. Опитвах с ръкавички - не се получава. Залъгалка изобщо не мога да го накарам да смуче - като му я дам е готов да повърне. Баща му си е смукал палеца до 6 клас. Отказал се е защото е почнал да се срамува. Чудя се дали не е наследствено? Мисля да пробвам с Даум Ексал но дали не е още малък??? Някой пробвал ли го е на толко малко бебе? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт