Деца с увреден слух - 6

  • 42 611
  • 481
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 950
Честит празник бъдете здрави ,обичани ,красиви и много усмивки не само в днешния ден !  bouquet

# 406
  • Мнения: 950
valla 
нормално е това  в смисъл за нашите деца, и моя син е имал такива изблици като малък ,понякога и към самия себе си -удряше си главата с ръчичките ,след като сложите СА сигурно ще отшуми тази агресия  Peace, но ако толкова много се притесняваш ,няма лошо да си направиш и консулт с психолог .

# 407
  • Мнения: 2 543
Момичета, понеже ме питаха в лично съобщение за филма, за който споменавах, проверих там, откъдто го поръчах преди време и видях, че може да се гледа онлайн негова кратка версия. Ако искате, вижте - http://www.oraldeafed.org/movies/dsh.html Има и още филмчета: http://www.oraldeafed.org/movies/index.html От този сайт можете да поръчате на ДВД тези филмчета напълно безплатно и да ви ги изпратят по пощата.Simple Smile

# 408
  • Варна
  • Мнения: 266
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ НА ВСИЧКИ МАМИ.Желая ви много щастие и любов и по малко грижи.Аз успях да седна за малко.Ieppe,скайпа можеш ли да ми го пишеш,че досега не съм писала мейл.Е ако трябва ще пиша... newsm78

# 409
  • Мнения: 2 543
Ieppe,скайпа можеш ли да ми го пишеш,че досега не съм писала мейл.Е ако трябва ще пиша... newsm78

Пратих ти го в лично съобщение.

# 410
  • Мнения: 95
Здравей те момичета.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ВИ, ЖЕЛАЯ ВИ ДА СТЕ НАЙ ЩАСТЛИВИТЕ МАЙКИ, СЪПРУГИ И ЖЕНИ!!!

# 411
  • Мнения: 52
честит  празник момичета ,бъдете винаги красиви и обичани майки и съпруги

# 412
Здравейте
събирам мнения за двете фирми за кохлеарни импланти, кои са по-добри и от кои сте доволни вие. Сигурно скоро ще ни се наложи да избираме

# 413
  • Мнения: 554
Valla, не може да се каже коя от двете фирми е по-добра. Все пак децата са с имплант от едната фирма и е трудно да се правят срванения. Имплантите и на двете фирми са на високо ниво. Вече вие трябва да си прецените кой ще изберете в зависимост от гаранционите условия , които предлагат фирмите, характеристиките на имплантите, дори и отношението нкъм вас. Все пак с избора на фирма и имплант, вие се обвързвате с фирмата много сериозно.
Моето дете е с импланти на Мед Ел.
Но е най-добре да отидете и до двете фирми и да разговаряте с тях.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 266
Първо здарвейте.Ieppe,мерси за услугата,свързах се с мария и си поговорихме.Сега съм малко по спокойна.Днес бяхме на слух.скрининг,но не отчете вярно ,защото бебо се мърдаше и ревеше.Та остана да ми се обадят от Оксиком -Бургас проф.Кунев кога ще е там за да ни запишат час. Simple Smile

# 415
  • Мнения: 94
Здравейте момичета! Отдавна не съм се включвала, така че честито на патерици за всички празници.
Поразпитах малко мъжа ми за въпросите, които поставяте и ето какво успях да събера като информация:
- отоакустичните емисии /т.е. първичният слухов скрининг/ се прави без упойка, на нашия малък пикльо му го правихме като беше на 3 дена;
- по отношение на скенер и ЯМР: за скенера не е нужна упойка, обаче при такива малки бебета може и да се направи или да се чакало бебето да спи и някой да го държи; скенерът е йонизиращо лечение /като рентгена - има облъчване/ и не е толкова прецизен като ЯМР;  ЯМР е много по- информативно и прецизно /засича и меки и твърди тъкани/, няма облъчване, но пък е по-дълго като времетраене и следователно с по-дълга упойка, доколкото разбрах е с венозна анестезия, но всичко това трябва да се изкоментира с анестезиолога на консултацията преди изследването; скенерът също може да даде по-прецизна представа, но тогава вече се правело с контрасти, които се инжектират венозно. При всички положения ЯМР е по-удачният вариант.
- за засилената агресия - и ние сме го имали като проблем, с времето отшумя, разковничето е в това децата да се научат да общуват вербално и тогава няма да изпитват нужда да привличат вниманието към себе си, като се бият.
Сега да ви споделя нещо по-весело и оптимистично. Във връзка с факта, че тази година се навършват 10 години от първата кохлеарна имплантация в България, е организирано тържество- юбилеен концерт под надслов "10 години кохлеарна имплантация в България - надежда, превърната в реалност". Тържеството ще се проведе на 04 април от 11ч. в хотел Метрополитън в София. Доколкото знам ще има кратка програма с участието на децата, сигурно и официални гости ще кажат няколко думи. И най-вече това си е още един повод да се съберем и ние родителите, да се видим и да споделим радости и мъки. Заповядайте всички! И така ще могат хората, на които им предстои имплантация, да видят други случаи, какво представлява КИ "на живо", как вървят децата, да разговарят с много родители и т.н. и т.н.
Засега от мене толкова, че дългът ме зове. Чао.

# 416
  • Мнения: 206
Здравейте , момичета,
Бързам да ви пиша преди Мая да се събуди.
Ползвателите на МЕД-ЕЛ: Има втори тест, който се прави на процесора с тестера и не е описан в ръководството за ползване.
1. Поставяте магнита с плоската страна към масата.
2. Върху изпъкналата му страна поставяте тестера, с лампичката нагоре.
3. Притискате с ръка,  а с другата започвате да огъвате късото или дългото кабелче
4. Междувременно издавате непрекъснат звук (аз свиря с уста с постоянен и продължителен сигнал).
Лампичката на тестера трябва да свети непрекъснато, т.е да не примигва!
Ако по време на звука докато въртите кабелчето, лампичката гасне, значи кабелчето  прекъсва някъде!
Аз правя теста 2  пъти, веднъж огъвам късото кабелче, веднъж дългото.

# 417
  • Мнения: 239
Здравейте за втория тест на импланта на МЕД-ЕЛ не знаех, задължително ще го пробвам .А пък аз да ви кажа как се смяхме току-що и веднага седнах да ви пиша вечеряме ние и Мартин идва и със едно вентилаторче детско обаче няма батерии идва и ми вика виж не бачка  няма батели викам сигурно не сме разбрали обаче той идва и пак ми вика чувашли не бачка няма батели,а такава дума не сме използвали.

# 418
  • Мнения: 19
   Nie niamame aparat,no imahme operazia na srednoto uho i pak 6te imame. Hodim na logoped sega 3po4wame i psiholog. Na6ia stana agresiwen sled operaziata.

# 419
  • Варна
  • Мнения: 266
Добро утро на всички.Да почерпя днес ставаме на 2 месеца. smile3510А в петък сме в бургас -имаме час при проф Кунев.стискайте палци да мине добре всичко.То не че ще се разбере кой знае какво но поне ще види какво представлява проблема ни.Снощи малкия ме изненада-гука усилено на играчките.Голям сладур.

Общи условия

Активация на акаунт