Подута буза

  • 26 679
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Не, не със снимка, личната лекарка ме изпрати при някакъв специалист, но не помня точно как се казваше - лицево-челюстен хирург ли беше, ще те излъжа  Embarassed Той ми натискаше нещо жлезата, бързо ми постави диагноза общо взето, но снимка не сме правили. Лечението беше антибиотично за съжаление. Твоето не ми звучи като такова, след като 4 дни са минали, а не си се доподула. Аз бях така ужасно подута и деформирана, че само като си спомня ...  ooooh!
Стискам палци да разбереш какво е и пиши  Hug

# 16
  • Мнения: 1 001
дано да не е заушка, но по това което описваш на това ми прилича. по- добре иди на лекар ,той ще те насочи най- добре.Стискам палци и ще чакам да кажеш какво е станало Hug

# 17
  • Мнения: 27 524
Добре, де, заушката ме плаши по-малко от вероятността да е зъб и да ми разбиват там коронката и да се ровят из венците ми, обаче - заушката не е ли заразна болест?  Thinking Няма ли някакви специфични проявления? И изобщо - в 21-ви век има ли все още заушка?  Embarassed newsm78

# 18
  • Мнения: 1 001
Добре, де, заушката ме плаши по-малко от вероятността да е зъб и да ми разбиват там коронката и да се ровят из венците ми, обаче - заушката не е ли заразна болест?  Thinking Няма ли някакви специфични проявления? И изобщо - в 21-ви век има ли все още заушка?  Embarassed newsm78
ще ти кажа само, че сина ми не е имал контакт с болни(права си че е заразна)и е ваксиниран и въпреки това я изкара ,аз също бях шокирана ,но ........ факт.А ако е заушка вече си я минала почети след като вече четвърти ден си така то от петия почва да спада но карантината е 9 дни Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 708
О, в 21 век определено има заушка. Но при нея се подува по-скоро под ухото. Има болки и температура. При теб къде точно е подуто?
Майка ми имаше подуване като от заушка, оказа се камък в слюнчената жлеза.

# 20
  • Мнения: 27 524
Нямам болки и Т. Подута ми е бузата и скулата, и двете към задната част, към ухото. Под ухото мисля, че не, само лимфния възел към шията, но това сигурно е от самия възпалителен процес. Ако днес зъболекаря не намери нещо, ще ходя при личния ни лекар, дано той се ориентира  Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 708
Сега отворих атласа и както го обясняваш е точно паротидната жлеза. Съмнява ме да е заушка, защото казваш че нищо не те боли. Стискам ти палци да не е нещо сериозно, пиши какво са ти казали.

# 22
  • Мнения: 27 524
Отложих часа за зъболекаря, взе да ми пука и лявото ухо, май наистина ще се окаже заушка  Tired Търся личния и ще видим. Имам и леки болки в мускулите на краката, а дясното ухо си ме боли, макар и леко. Имам дискомфорт и при преглъщане. Ужас, бяхме тези дни на гости при приятели и гушках и целувах бебето им, дано не съм го заразила  Embarassed Cry

# 23
  • Мнения: 1 840
Отложих часа за зъболекаря, взе да ми пука и лявото ухо, май наистина ще се окаже заушка  Tired Търся личния и ще видим. Имам и леки болки в мускулите на краката, а дясното ухо си ме боли, макар и леко. Имам дискомфорт и при преглъщане. Ужас, бяхме тези дни на гости при приятели и гушках и целувах бебето им, дано не съм го заразила  Embarassed Cry

Тази пролет изкарахме заушка всички вкъщи - само синът ми го подмина. Аз нямах температура, но първо започнах да се подувам от едната страна на челюстта, след това започна и от двете страни. Нищо не ме болеше, освен когато се хранех - болката е силна, съсредоточена в задната страна на челюстта. Нямаше значение дали хапвах твърда или мека храна - болеше ме в момента на слюноотделянето, защото възпалението е на слюнчените жлези. Първите дни не чувствах болка, а следващите няколко дни доста ме болеше. Дъщеря ми дори плачеше от болката. Ще ти мине, няма страшно. Може и да не е заушка, а нещо друго, но и да е заушка - просто до няколко дни всичко отминава.

# 24
  • Мнения: 1 001
при заушката не е задължително да има температура сина ми нямаше никакви симптоми  Peace

# 25
  • Мнения: 27 524
Нищо ми няма  Tired Остава мистерия  Rolling Eyes

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Блонди, как си?  Спадна ли отока? Стискам палци да не е заушка  Praynig Ходи ли на лекар?

# 27
  • Мнения: 27 524
Ходих, няма нищо. Нито възпаление, нито заушка, нито лимфи, канали - нищо. Спаднал е, да. Ако пак се появи ще ида на снимка за зъболекар.

# 28
  • Мнения: 1 001
то ако е било заушка е нормално да ти спадне вече и да ти мине.кръв взимаха ли ти?дано не се подуваш вече и всичко да е наред

Общи условия

Активация на акаунт