Непрекъснато падаща коронка!

  • 3 140
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, всички!

Преди 5 месеца успях да счупя втори горен ляв зъб. Зъбът беше много изстрадал от не особено кадърни зъболекари и грешни решения - беше с изваден нерв и пломби.

Отидох веднага при зъболекар, той ми изпили малкото останало парченце, и след 2 седмици имах чисто нова метало-керамична коронка с щифт, която е зациментирана за останалата, под-венечна част от зъба ми. Първия проблем е малък и ми казаха неизбежен. Тъй като щифтът трябва да се закрепи добре в зъба трябва зъбчето да стане по-дебело от вътрешната страна. Сега заради това нещо имам малка подутина от вътрешната страна на зъбите с която още не съм свикнал.

По-големият проблем е че коронката започна да пада. До сега е зациментирвана още 4 пъти.  Ходя  редовно при зъболекаря през 3-4-5 седмици. Стресът и неудобството от това, че вторият ми горен зъб може да падне всеки момент са ужасни. Да не говорим, че положението ще се влуши много ако случайно я глътна докато спя или я повредя докато е паднала.

Последният път попитах зъоблекарят какво става и отговорът му беше, че нищо не може да се направи O.O . Нямало никаъв остатък от зъбът ми нагоре и тъй като щифът е конусовиден целият зъб става податлив на ротационни напрежения.

 Порових се малко и видях в чужди сайтове как в такъв случай самите коронки (керамиката) се прави с издутина отдолу, която трябва да влезе в гнездо, което е допълнително издълбано в зъба ми. Това би трябвало да направи зъба доста по-малко податлив на изваждане, ама коронката вече ми е направена и всичко струваше 400лв.

Как бих могъл да си реша проблема? В правото ли съм си да си поискам парите обратно и да търся друг зъболекар?

Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 325
Ама че неприятна ситуация!
Твоят лекар се е надценил в случая. Confused Помоли го да оправи проблема. Според мен или трябва нова корона, или ако е невъзможно-мост. Едва ли ще е безплатен втория опит, но поне може да се договорите за разумна отстъпка в цената.
Ако не желае, отиваш при друг и плащаш за всичко отначало.

# 2
  • Мнения: 2
Мдам, неприятно е.
Каза ми, че няма как да оправи проблема. За мост ще ми трябват още 600лева и да си разваля 2 здрави зъба :/

Общи условия

Активация на акаунт