85 предколедни пожелания в САЩ

  • 18 990
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 405
Леле, Тандури, ужас! А аз си мислех, че зимата при нас е зле.

Имам въпрос. От около седмица в асансьора се мърди списък със всички служители на сградата + надпис, че мениджърът не може да получава подаръци, но генерал стаф може. Таааа, от това да разбирам, че се очакват някакви подаръци за празниците, ама аз до сега не съм давала и не знам какво и колко се очаква. (Щях да пека курабийки, ама се сетих за един епизод от Приятели и се отказах Simple Smile). Става въпрос за около 10 човека чистачи, поддръжка и пазачи.
Честно казано от филмите бях останала с впечатление, че само в НЙ се прави това  Laughing

# 256
  • Мнения: 29
Тандури все няк'ви ужаси при вас  Shocked . Как изпомпахте водата?
Рая и аз сым фен на Никон и имам точно този който си споменала, и без да сым пристрастна ще кажа, че с Канонския, с който сравняваш са просто различен клас.
Ако се спреш на Канон като марка все пак и искаш да е на нивото на Д80,в това отношение повече се доближава до Канон еос 40Д.

# 257
  • usa
  • Мнения: 2 113
миз,как се справи дете?
*
откога заговорихте с децата за пари,сметки,алауънс и пр?

не било най-доброто и представяне на тест. с мат частите се справила добре, от четенето и писането била доволна, но на някаква част, която нарече vocabulary, определи, че се била провалила. какво точно се е случило ще видим когато пристигнат резултатите. слуховете обаче твърдят, че както и училището твърди, плесмънт тестът не бил от такова значение. най-важни били интервюто и какво е писано в апликейшъна(разбирай есетата и отговорите на другите въпроси). та сега минаваме на вълна  как да отговаряме на въпроси от рода на какво е за нас год без да казваме в прав текст, че сме атеисти и без да лъжем най-безочливо...

алауънс започнахме да отпускаме някъде към 8-9 и 10-11 годишна възраст. даниел разбира се още не получава. първоначално беше символичен, после се увеличи. харчат ги за каквото си решат, не се месим по никакъв начин. в началото изчезваха на момента, в последствие се научиха да си правят сметката и да си ги събират за смислени неща. вече сме на етап, на който освен за кино и подобни, си плащат с тях и мобилните телефони, т.е. поемат и някаква отговорност с парите си. смятам, че закъсняхме.

# 258
  • Мнения: 3 367

миз,нямате ли познат кръстоносец от к да вземете есе поне модел как се пише да видите?Мен подобна тактика ме вкара в град.скул - структура,ниво на дисклоужър и патетизъм и пр. видях к беше много полезно.
*
..т.е. поемат и някаква отговорност с парите си. смятам, че закъсняхме.
мерси за парите!Направиха нов магазин до нас,с детски колички,ния вчера пазарува абсол.сама,мина на селф чека (без бирата и виното Laughing),слайдва КК,говори ми как жълтите етикети (сейл неща),и стор бранд били важни-все концепции за к не е говорено,но е видяла бол.Смятат стотинки в у-ще и се чудех дали не и е време. С Даниел би започнала от 7?

# 259
  • Мнения: 7 091
Бенсън, имаме в момента ток, обаче няма топла вода. Не ще да ни работи бойлера и сега само седим и треперим да не се е развалил ( т.е чакаме го да изсъхне) защото е само на 2 години и като знам колко струва...лошо ми става.
Още не е ясно дали застраховката ще покрие нещо, защото "причинителя" е липсата на ток, въобще кошмар. Sad
А, и в мазето имаме 2 жаби, които ме подлудяват бавно, но не можахме да ги намерим за да ги изнесем навън.  Confused

Миз, и аз се интересувам за алауънсите. Защо смяташ, че сте закъснели? А би ли споделила до каква сума се счита за нормално? Чела съм много работи, но ще ми е интересно някой да сподели личен опит, защото някои от приятелчетата на Калин вече имат или ще почнат още в първи клас и се чудех.  newsm78

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 15:45 от Tandoori

# 260
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Мале, Тандури, какви са тия природни бедствия около вас, ужас.
 
Анет, дай линк за намалените играчки на амазон, аз се обърках.

Нареждаме елхата и е голям хаос, голяма радост.

# 261
  • Мнения: 3 367
Бубка,сменят цени всеки ден и гледай добре откъде шипват (намерих една камара хубавини на мелиса и дъг за по лев,но шип им е 5,та им се размина); иска търпение и ровене,но за мен си заслужава
http://www.amazon.com/s/qid=1229264001/ref=sr_nr_p_8_0?ie=UTF8&a … %2Cp%5F8%3A70-100

# 262
  • Мнения: 3 988
"седмична заплата" - ефектът е полезно възпитателен. Peace

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 05:01 от Кюбит

# 263
  • Мнения: 3 491
миз, стискам палци да успее детето!
За амазонските далавери по отношение на играчки да спомена, защото и за мене беше новост да го чуя: моя колежка миналата седмица пристига с един грамаден кашон, пожарникарски комплект някакъв от Toys'R Us, харесала го за роднинче, купила го. Стана й обаче любопитно как върви същият комплект в Амазон. Резултатът: в Toys'R Us комплектът е $35, в Амазон - $96. Самата тя беше много учудена от гледката. Питахме я съответно сигурна ли е, че е съвсем същият комплект - тя се зарича, Да, същия бил.
Та не знам. Във всеки случай може би си струва човек да проверява колко струва нещо си и извън Амазон, поне за играчки. Стига да го има на място, разбира се, защото има много свестни неща, които аз поне не мога да видя другаде, освен онлайн.

# 264
  • Мнения: 2 381
Та не знам. Във всеки случай може би си струва човек да проверява колко струва нещо си и извън Амазон, поне за играчки. Стига да го има на място, разбира се, защото има много свестни неща, които аз поне не мога да видя другаде, освен онлайн.

това искам и аз да споделя. Вчера правихме проучване на играчки, които мислехме да вземем за рожден ден на 5 годишно.
В Таргет някои от играчките бяха по- евтини от Тойс Р ас. Сега гледам намалението в Амазон и специално за няколко, на които обърнах внимание в магазина и ми прави впечатление, че тези в Амазон са по- скъпи от Таргет. Това 70 % намаление да не е някакъв търговски трик?! (Специално визирам СД -та филмчетата и кубчето на Рубик).

# 265
  • Мнения: 868
Атти, бих казала гифт карти, но на 10 човека (по-малко от $15 не виждам как можеш да сложиш)? Не можеш ли да дадеш на тези, с които ти реално комуникираш или тези които са ти симпатични?  (А ако има списък, не пише ли кой какво иска? Ето затова списъците са полезни.)

Не съм сравнявала цени, но от Амазон още миналата седмица видях съобщения, че играчката, които ме интересува, няма да бъде шипната до Коледа Sad   Така че утре хитвам магазина, в който знам, че я има.  Другите подаръци са уредени.

Искам да питам блекбери юзърите: Струва ли си, свикнахте ли лесно на touch screen изцяло?  Аз не използвам тел. за музика или видео така или иначе...

# 266
  • Мнения: 1 593
Аз купих един МП3 плейър за малкия (Клеър, благодаря, ти го беше препоръчала   bouquet) от Тойз за 50$, а навсякъде другаде онлайн, вкл и Амазон беше по 75$+.
аз си нямам 'евтини' уеб страници, като ми трябва нещо, търся диип анд уайд за чийпест прайс

# 267
  • Мнения: 3 367
Ima razlika дали се пазарува определена наумена стока или "хубава играчка за дете което ще е на 2 следващия септември". Амазон и те трябва да печелят,много лесно може да се провери дали далаверата е "истинска" с бърз гугъл сърч.

# 268
  • Мнения: 109
Възползвах се от Амазон, но не достатъчно, хехе. На едни магнитни букви само днес им сменят цената два пъти (увеличават я), но пък скрабъл си поръчах на половин цена от тази в Таргет (а там рафта беше празен, само етикетчето с цената стоеше). Относително е. Макар и аз да имам такива фрапиращи наблюдения като блажка (14.99 и 54.99). Обаче не мога да не покажа какъв детски спомен поръчах - http://www.amazon.com/Classic-Model-ViewMaster-viewer-Collector/dp/B000IOGVM4  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 1 393
А идеи за учителките в детската градина имате ли, моля?  Wink
Една учителка и две "лелки" в нашия случай?

От Амазон никога май не съм купувала досега, но отворих по-рано линка от Анет- ами имаше интересни неща на доста ниски цени. Но наистина, не конкретни играчки, а по-скоро при разравяне по възрастова група.

За allowance- ето това гледах преди няколко месеца по ТВ, стори ми се полезно: http://video.msn.com/?mkt=en-us&brand=money&vid=cf2a372a … des?&tab=s216
Засега дъщеря ми просто щастливо ми носи "стинки" (разбирай стотинки) като ги намери някъде из къщата и дотам сме с allowance-а, но май ние сме си и малки, та затова.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт