И ако все пак не платя....

  • 1 506
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 747
Само да споделя, че раждах в тази болница, без уговорки, без да познавам никого и на никого не сме плащали. Всички се отнесоха много човешки и професионално. Много съм доволна.

# 16
  • Мнения: 2 433
Миличка - не се притеснявай и не вгорчавай най хубавите си мигове със притеснения и съмнения. Не е важно дали ще платиш или няма. Ще родиш живот и здраве най-прекрасното бебче и само то в случая ще бъде важно за теб.
Вярно е че понякога ти догорчава - ама просто се наплачи и ще ти олекне.
Разбирам мъжът ти. Може би неиска да ти дава напразни надежди. Сигурна съм че и той иска всичко да е перфектно в този момент , но нещата не винаги са във възможносите ни да ги направим така както искаме.
Успокой се миличка и ще видиш че всичко ще е наред!

# 17
  • Мнения: 367
Здравейте,

  Алекса, мисли си за бебенце, всичко ще е ок и не си пълни главата с лоши мисли. Няма как да отидеш да раждаш и да те оставят. Голямата ми дъщеря я родих (вярно беше и преди 9 години) в Майчин дом, без никаква уговорка с никого. Всичко мина страхотно.   Вярно е това, което казва jes. Никой не трябва да се чувства длъжен да плаща и после да не получи това, което очаква. Бъди спокойна и всичко ще е наред. Леко раждане и само  усмивки. Laughing

# 18
Здравейте момичета  Flutter
Не знам дали въпросът ми е за тая тема, но не намерих по-подходяща  newsm78
Смятам да забременявам, а не съм си плащала осигуровките, от началото, май са се събрали около 900 лв  Cry И се чудя дали да ги изплатя тях и да ходя на безплатни консултации и раждане или да отида на частно  newsm78
Много ще съм ви благодарна за всякакви мнения  Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Отиваш в НОИ и си подаваш молба за разсрочено плащане. Ако не го направиш ще си плащаш всичко, което е доста скъпичко.
Разсроченото плащане ти дава възможност да изплатиш дължимите суми и лихви до края на 2006 година.
Влез в Гугъл и напиши  НОИ. Там ще получиш подробна информация по този въпрос.
Успех във всичко, най-вече в намерението ти за бебче.

# 20
  • Мнения: 5 468
Моя приятелка роди през март месец в Св. София, без уговорки и без познати. Контракциите й започнали в 3 сутринта и отишли в болницата. Приели са я и на сутринта е родила сина си. Няма никакви оплаквания.
Не се притеснявай, че ще бъдеш без уговорка. Това, което виждаш сега на консултациите, няма нищо общо с Родилна зала. Там всички ще гледат да си свършат работата... няма да си в никакъв случай единствената без уговорка с доктор. Леко раждане ти пожелавам и да се похвалиш после тук!!!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Виж сега, само недей да се притесняваш. Аз също родих без уговорка-планово секцио. Вярно, че родих във Варна, но си мисля, че навсякъде важи едно и също. Някой по-нагоре беше посочил основателни причини да нямаш уговорка. Аз бих добавила още:
 - Не само когато е подпийнал, но и иначе лекарят може да се окаже некадърен. Ти нямаш медицинско образование и няма как да прецениш какви са познанията му. Водиш се само по думите на останалите. А те (думите) в един случай могат да бъдат доста ласкави, но в друг да се окажат не чак толкова мили. Всичко зависи от хората, които ги казват.
 - Друго, което го чух от едно момиче в родилното, а тя го е научила от своята лекарка-има вероятност ако отидеш посред нощите и кажеш, че си платила за еди-кой-си лекар никой да не посмее да те погледне и да чакат да си дойде лекарят. Това според мен си е направо нож с две остриета. Ами ако родиш докато дойде лекарят???
 - И аз ще повторя това, което вече се каза....какво правим ако в този момент лекарят има и друго раждане?
    Така че виждаш-колкото са аргументите "ЗА", толкова (а може и повече) да са аргументите "ПРОТИВ". Въпреки че нямах уговорка, отношението към мен беше много мило. Дори аз самата се изненадах, защото се бях подготвила психически за по-грубо отношение. Това е от мен. Не му мисли много. Този момент ще дойде и ще отмине, а ти ще си имаш едно сладко бебче.
 

Общи условия

Активация на акаунт