Три годишен батко на градина и новородено бебе?!?

  • 5 343
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм пускала синът ми на градина досега-точно от това,че ще носи болести на малката

# 16
  • Мнения: 1 021
И аз много се чудя какво да правя! Thinking
Може би ще спра баткото от детска за 2-3 седмици, веднага щом родя, а сега смятам да започна да му давам някакъв имуностимулант, въпреки че тази година, да чукам на дърво, не е боледувал сериозно! Но и аз смятам, че по-продължително отсъствие от детската градина ще му се отрази зле, а да не говорим за дисциплината! Аз също няма да мога да му обръщам необходимото внимание!

# 17
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
И моите са с такава разлика,но не съм спирала баткото от детска. Peace
Напротив,много ми беше от полза градината.

# 18
  • Мнения: 2 950
Аз не спрях Йоана от ясла, когато се родиха близнаците, въпреки, че са зимни бебета. Не съм имала проблеми. Напротив, с тримата в къщи щях да изперкам, защото тогава тя беше още малка. За болестите:
 - изкараха варицела, която не хванаха от нея, защото тя я кара преди повече от една година. Така и не разбрах откъде се появи тази варицела, като дори и в градината й нямаше карантина.  newsm78 Сигурно от площадката - те са двама и децата все се катериха по количката да ги гледат.  newsm78
 - веднъж имаха някакви сополи и кашлица, а кака им пак беше здрава.
 - и сега единият вдигна Т покрай нинкненето на зъбите.
Както виждаш, нищо свързано с ходенето на каката на градина. Peace

# 19
  • Мнения: 2 885
Синът ми е на 3 г и 2 месеца, чакаме бебе май 2009 г.
Баткото е ходил на ясла и сега е на градина. В началото много боледуваше, но сега вече е укрепнал организмът му и не се притеснявам. Много съм доволна от градината и нямам никакво намерение да го спирам заради бебето. А в градината на бъдещият батко му е интересно. Няма да мога да обръщам внимание и на двамата по-равно, бебето ще е с предимство.

# 20
  • Мнения: 798
Имам бебе на 6 дни и нямам никакво намерение да спирам по-голямото си детенце от градина. Ако си остане вкъщи не бих могла да му обръщам достатъчно внимание, камо ли да го разхождам, а така ще се постарая вечер да има специално време за него  Wink
Ще се опитам да го науча да не се завира в бебето и ще се моля с кърменето максимално здраво да расте малкото човече.

# 21
  • Мнения: 2 090
Все още и аз не съм решила как ще действам.В момента бъдещият батко съм го спряла от ясла,защото имаше варицела(да не лепна и аз Sick),а иначе ходи през седмица-през две,защото все е болен Rolling Eyes.На него също адски му харесва при децата,но ако не се позакрепи малко,мисля че ще е по-добре да го оставя вкъщи когато дойде бебето Thinking.

# 22
  • Мнения: 8 229
Ние също сме с малко бебе, но баткото си ходи на ясла. Не ми е минавало и през ум да го спирам. На него му харесва там, а и какво ще ги правя двамата вкъщи. Режимите им са коренно различни. Грижите, които трябва да полагам за тях, също.
Моят съвет е да го оставиш да си ходи на градина.

# 23
  • Мнения: 73
Разликата между двамата е 4г.Преди да се роди малкия 1 седмица го спрях от градина,а след като родих не ходеше 2месеца.Ефекта беше сополи и съответно и бебето се разболя така че по добре у дома.

# 24
  • Мнения: 49
Благодаря на всички, които са се включили! Общо взето всичко, което сте написали ми е минало през ума, но не съм сигурна все още кое е правилното решение. Много съм съгласна с мнението на Nadia, че сега му е времето да учи песни и танци, явно има дарбата да помни доста, всеки ден се връща от градина с научена различна песен (поне от контактите ми с други майки оставам с впечатление, че помни доста спрямо други деца). Определено му е доста интересно, има само едни около 15 минути сутрин, в които твърди, че не иска да ходи, но види ли входа на ДГ тича да звъни и да влиза. А относно това, че ще се почувства пренебрегнат, като (ако) го спра точно, когато се роди бебето си мисля, че няма да го свърже, тъй като бебето се очаква в дните около многото празници и тогава ще сме си много дни в къщи. Надявам се, че тази зима ще е по-добра откъм болести, тъй като е ходил на ясла миналата (може пък и някакъв имунитет да сме завъдили) и тогава беше много зле - 1 седмица на ясла, 3 седмици в къщи, но сега го подсилвам и с Бронховаксом и като че ли е по-здрав, но не се знае....... А в къщи ще си бъдем всички, защото нашият тати работи в къщи и ще бъде още по-голям хаос.. ooooh! Ще се радвам на още мнения! Благодаря ви!   bouquet

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 397
Миналият януари, когато се роди Иван, големият - Константин беше почти на 4 години и продължи да си ходи на детска градина. Изобщо не съм мислила да го оставям в къщи, макар че и аз се притеснявах за болестите. По принцип големият вече не боледува често и за радост минава леко. Когато Иван беше на 2 месеца се разболя от батко му доста тежко, независмо, че го кърмех. След това боледуване, Слава Богу, не е имало проблеми, а баткото продължава да си ходи на градина и даже 1-2 пъти е боледувал. Тази зима ще видим. Дано няма много проблеми. Стискам палци да намериш най-добрия вариант и за вашето семейство.

# 26
  • Мнения: 2 957
И аз мислех да спра Дени, когато бебето се роди, но ... раждането горе-долу ще съвпадне с коледната ваканция в градината.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
Ако голямото дете не боледува много, наистина няма смисъл да го спираш.

Ако обаче през седмица е вкъщи с ангина, грип или пневмония по-добре да си е у дома. Моята дъщеря я пусках 2 пъти за по 1 седмица е и двата пъти ми излезе през носа  ooooh!
На всички които се чудят как ще се занимават с две деца в къщи ще напомня, че е още по-трудно с две болни деца в къщи.

# 28
  • Мнения: 20
Да споделя своя опит:миналия февруари се прибирам от родилен дом и седмица след това се тръшнахме с каката болни с 39 температура.Бебето се отърва,явно кърмата е добър"пазител".Аз се възмущавам най-много,че има родители,които съвсем съзнателно водят децата си болни на градина  #Cussing out

# 29
  • Варна
  • Мнения: 558
Не съм се и замисляла дори да оставя голямата ми дъщеря вкъщи. Но пък тя вече 2 години посещаваше детско заведение и си беше поизградила имунитет и не се разболяваше често. Малката се роди лятото, но пък тогава е сезонът на чревните вируси, които са също доста неприятни и направо страшни за малко бебе. Реално погледнато всеки може да ги донесе вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт