Моля помогнете!

  • 1 273
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 265
Съгласна съм със всички съвети,но тази нощ беше кошмарна #Crazy,стане ли 23:00ч. и бебо става много неспокоен,суче както през деня,оригва се,слагам го в леглото и почва да реве след минута,събужда се и пак иска да сучи.слагам го на гърдата ,сучи 1-2 мин.заспива,слагам го в леглото и..... се почва от начало #Crazy.така изкарваме цялата нощ.През деня е много спокоен,спи по някога по 3 часа между кърменията,но дойде ли нощта-става страшно.Трябва ли да го закачам през 5 мин. на гърдата в такъв случай,това не е ли признак,на недохранване,чудя се, дали защото през нощта е бодувал и е изтощен и за това спи през деня?

# 16
  • Мнения: 1 951
Не zнам какво ще кажат експертите, но аz на твое място бих пробвала да го накърмя легнала и да го оставя до мен в леглото.

# 17
  • Мнения: 2 132
Съгласна съм със всички съвети,но тази нощ беше кошмарна #Crazy,стане ли 23:00ч. и бебо става много неспокоен,суче както през деня,оригва се,слагам го в леглото и почва да реве след минута,събужда се и пак иска да сучи.слагам го на гърдата ,сучи 1-2 мин.заспива,слагам го в леглото и..... се почва от начало #Crazy.така изкарваме цялата нощ.През деня е много спокоен,спи по някога по 3 часа между кърменията,но дойде ли нощта-става страшно.Трябва ли да го закачам през 5 мин. на гърдата в такъв случай,това не е ли признак,на недохранване,чудя се, дали защото през нощта е бодувал и е изтощен и за това спи през деня?
Взе ми си го при теб в леглото.  Wink Хем ти ще си почиваш, хем той ще си суче и ще се успокоява. Според мен не е нещо притеснително защото детето е още малко и не различава ден и нощ. В утробата на мама е било едно и също и още не се е приспособил навън. Освен това в неговото легло не те усеща до него. Ива когато беше малка спеше доста неспокойно в нейното легло, мрънкаше докато спи и т.н. и аз понеже я чувам и на най-малкото помрънкване веднага се събуждах. Като я взимах в моето легло си спеше много спокойно и така и аз успявах да си поспивам повече, а не да се будя през 15-20мин  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 718
Напълно те разбирам, тези среднощни разходки и аз съм ги играла докато в един момент не стигнах до такова изтощение, че скачах да взимам бебето без въобще да е заплакало и веднъж успях даже да падна докато го носех към леглото ми. Та от тогава просто спрях да го връщам в креватчето, поне в периода на неспокоен сън. Така се наспивахме и двамата, той само се размърдваше и получаваше цица, а аз даже не се събуждах.
Мисля си, че това поведение не означава, че бебето е недохранено, а по скоро, че има нужда от твоята близост и усещането за защита. А и това, че се храни по интензивно нощем е най добрия стимулатор на лактацията. Скоро ще се успокои, ти гледай до колкото можеш да си спестяваш излишни действия, да почиваш и да се храниш и всичко ще се нареди. Ето още няколко статийки по този повод   Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13421
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25827.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не zнам какво ще кажат експертите, но аz на твое място бих пробвала да го накърмя легнала и да го оставя до мен в леглото.
Аз не бих дала този съвет. Ако се унесе през нощта и затисне бебето....то е твърде малко все пак. Моята педиатърка когато родих ме съветваше да не слагам бебето да спи до мен ако е неспокойно. Имала е случай в който майката уморена се унася и затиска бебето...

# 20
  • Мнения: 2 401
Не zнам какво ще кажат експертите, но аz на твое място бих пробвала да го накърмя легнала и да го оставя до мен в леглото.
Аз не бих дала този съвет. Ако се унесе през нощта и затисне бебето....то е твърде малко все пак. Моята педиатърка когато родих ме съветваше да не слагам бебето да спи до мен ако е неспокойно. Имала е случай в който майката уморена се унася и затиска бебето...
Няма такова нещо! Всеки, който е спал заедно с бебето си може да потвърди, че майката и бебето са като едно, аз лично още първата нощ в родилното прекарах в едно легло с бебето и мога да кажа, че през цялата нощ усещах бебето  и въпреки това си спях и почивах, това си е просто майчинският инстинст и той си работи перфектно!

# 21
  • Мнения: 2 132
Не zнам какво ще кажат експертите, но аz на твое място бих пробвала да го накърмя легнала и да го оставя до мен в леглото.
Аз не бих дала този съвет. Ако се унесе през нощта и затисне бебето....то е твърде малко все пак. Моята педиатърка когато родих ме съветваше да не слагам бебето да спи до мен ако е неспокойно. Имала е случай в който майката уморена се унася и затиска бебето...
Няма такова нещо! Всеки, който е спал заедно с бебето си може да потвърди, че майката и бебето са като едно, аз лично още първата нощ в родилното прекарах в едно легло с бебето и мога да кажа, че през цялата нощ усещах бебето  и въпреки това си спях и почивах, това си е просто майчинският инстинст и той си работи перфектно!
Подкрепям Peace Аз спя с бебето още от първите дни. Само някоя майка, която е дрогирана или пияна може да си затисне бебето.

# 22
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не може да се слагат бебетат под общт знаменател.Според мен бебето си надава добре.
Съгласна съм с казаното.

Общи условия

Активация на акаунт