Празниците наближават, а ОКТОМВРИЙЧЕТАТА бързичко наддават!

  • 9 209
  • 318
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 95
deleted

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 17:19 от мама Барба

# 256
  • Мнения: 132
И ние сме така не ме свърта на едно място Laughing
Да ви питам объркала съм датите и трябва да ми поправят болничния при педито на някой налагало ли му се?Дали става бързо или ще ги затормозя много newsm78

   На мен-става бързо не се притеснявай.Просто ги преправя и пише отдолу че поправката е негова и слага печат.За 2мин работа Peace
Мерси Hug
На мен ми е неудобно от жената че миналия път ме пита 5 пъти жената а аз сигурна съм и сега на..........

# 257
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
syconium никога не ми се е удавал бебешкия език, а и казват, че децата започват по-лесно и по-правилно да говорят ако им се говори като на голям човек. Не мога да кажа колко е вярно, защото имам наблюдение само върху едно дете, но пък на 2 годинки си говореше доста добре. И изречения връзваше и думите изговаряше правилно, е с някои изключения като например пеперуда и кухня. Няма да описвам как звучаха, че особено за първата дума хич няма да е прилично.
Иначе аз приказвам доста на бебето - обяснявам точно какво правя и какво ще направя в следващия момент, дори й чета от форума на глас. И не пазя тишина като спи. И с кака й процедирах така и сега нищо не е в състояние да я събуди. Кара като спящата красавица - сутрин я будим с целувки за градина.

Ако знаете вчера какво ми се случи вечерта - както си суче и изведнъж пусна и повърна. Ошашках се, ама я надигнах, уригна се след малко и не пожела повече да суче. Оставих я и след половин час започна да си лапа ръчичката и й дадох отново гърда, та си дояде. тези лапания на ръцете постоянно й ги махам и дори да е сукала преди малко й давам пак. Нищо че стимулира отново пройзводството. По-добре така отколкото да си лапа ръцете, че адски трудно се отучва после. Чувала съм за 40 годишни мъже които си смучат палеца когато са сами и им е скучно. Опитвам се да заменя пръсчетата с биберон, но не става - не иска биберона и това е, но гърда не отказва.

Сега излизанията ни са само на терасата. Трета седмица нямаме асансьор. Не стига, че с ремонта на пътя прехвърлиха магистралата през нашия квартал, а и не мога да изляза като хората. Не че много съм се засилила да излизам, де. Това са ми оправданията да си седя у дома.

# 258
  • Мнения: 95
Ааа, Tsv, мисля, че syconium питаше по-скоро за издаването на звуци, подобни на тези, които издава бебето. Защото и аз съм твърдо против говоренето на бебето с неправилни думи и изрази. Когато го преобличам например, все му обяснявам какво правя, но на съвсем нормален език. А той ме гледа едно умно, умно... чак премига, все едно ме разбира! hahaha

# 259
  • Мнения: 2 140
мами да ви питам нещо,което е  обсъждано ама ще ме извините-по колко кърма трябва да изяжда бебе на 45 дена.понеже досега винаги е сукал,но ми се налага да изляза та колко да оставя?мерси  bouquet

Liqnka ето тук го пише:
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2236

От вчера давам на бебка само кърма по 120-150 мл.И сега спи сладко-сладко.Милото било гладно.Благодаря на Параход,за мнението, че бебчетата не трябва да сe хранят по строги правила.Ами като е гладно нощем и реве-ще си го нахраним. Misc Baby Bottle
Мами с бебчета на кърма,много ли са редки акитата?Моята пак почна едно течно акиии ooooh!
Ама ме е яд да си хвърлям кърмата и да я храня с АМ заради това. Crossing Arms

# 260
  • София
  • Мнения: 1 542
Здравейте, момичета. Надявам се не сте ни забравили, но не знам какво правя, че не ми остава време да пиша. Но чета от време на време.

Ние сме добре, борим стафилококите в носа, но не мога да разбера защо вече му слагам бактробан 8 ден и нослето му нощем пак е запушено и хърка. Не трябваше ли вече да минава????

Аз пък установих, че докарвам страшни колики на Влади като пия прясно мляко. много странно newsm78, но съм почти сигурна че е от това.

Колийф давахме и ние и бях доволна. давах ги с лъжичка по време на храненето.

Целувки на всички бебчовци и чао, че ще се храним и излизаме.

# 261
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен  Grinning Аз упорито се ровя за това майчинство дали нещо е излязло, че мен много ме засяга - така и така дават до края на 2009 да отмине кризата, та д е по-спокойно като се върна на работа Grinning  Laughing
Цвети и при нас баткото използва една дума не по предназначение, когато казва "пеперудка"  Mr. Green Иначе май аз съм от майките, които не говорят много на бебетата - все ми се струва, че за него сега е по-важно да усеща, че съм до него, а не толкова да му говоря  newsm78 С баткото процедирах по същия начин и като гледам сега определено няма проблеми с говоренето, освен един - не млъква и за пет минути  Joy
Шарийз мила, надявам се, че всичко е минало успешно при вас и сега имаш наистина красавицата, за която си мечтала  Hug
Барабинка въобще не се връзвай, че момчетата приличали на майките си  Naughty И при нас няма как да излъжа мъж ми, че някое не е от него като ме ядоса  Crazy Одрали са му кожата и двамата  Heart Eyes
Шики за Бюбхен знам, че често предизвикват алергични реакции.

# 262
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Привет и от нас.
Много сте бързи бре момичета...или аз бавно чета?? Crazy

Ние да се отчетем вече сме 4,740кг...600 грама за 3 седмици.Машала! Mr. Green

За говоренето,бе говоря й ама понякога сама ставам смешна на себеси...Чак си се присмивам  сама...до къде я докарахме.А иначе Маги ме гледа с интерес и ми пуска усмивки.За гугукането и звуците,опитвам се да издавам като нея,за да я стимулирам да ги казва и тя ,уж.. hahaha

Колийф,аз ползвам откакто почнах да давам изобщо нещо против колики.Доволна съм и не го сменям за друго..докато й действа де. Whistling
Като кърмех отначало,го давах с малко изцедена кърма,сега просто капя с бутилката и изчаквам 10-15 мин.Верно е разкатавка,ама в името на спокойствието/мойто или нейно/давам .

# 263
  • София
  • Мнения: 183
Мая, малко по-големи са, но нашата кошара става на легло до 5г. възраст и мисля, че ще си ги ползваме от сега.   

Тони, много готина шапка. Да си я носиш със здраве! Грахон ще се фръцка с фешън мама.

Капучино, аз незнам някой да се е обидил от дискусията относно говоренето на НИЕ относно бебоците. Коментарите бяха спрямо трети лица, които надали разбират какво чувстваме в момента.

Шарийз, надявам се, че вече и двечките сте добре и сте забравили неприятните моменти. Представям си какво ти е било. На мен само като ми казаха, че евентуално може да се наложи след време корекция на пъпчето на Мишето направо откачих. Хайде, сега само положителни емоции да ви предстоят!

Абе, Софко, защо го тормозиш детето да го будиш посред нощите? И с 5-6 яденета на ден може да си наддава добре. И ние от самото раждане сучем по 5 мин, никога повече и първия месец бяхме 1100гр отгоре. Радвай се, че малката госпожица те оставя да си поспиш!

МимиВарна, като каза Шошко ми стана смешно, защото се сетих за една комична ситуация. Сестра ми използва въпросното “име” като умалително на всяко малко и сладко същество (така казваше и на кучето ни) и като ходила у свекърва ми за да вземе багаж за бебка, я нарекла Шошка. А това се случва преди да родя и на никого не бяхме казали какво име сме избрали. И свеки като се притеснила какво ли е името, че Шошка му е умалително и звъни притеснена. Да не окипазим детето с извратено име. Аз се бъзиках, че ще се казва Щилянка с умалително Шошка.

Аз незнам при мен дали може да се говори за суперлактация, но вечер когато си прескача яденето преливам от “пропуснатата” гърда. Но мисля че сами ще се регу;ират нещата. Изцеждам само понякога ако чувствам напрежение или болка.

Шики, ти кой точно крем на Бюбхен си ползвала? Този за дупе има цинк и не е подходящ за лице защото изсушава.

Инче, как издържаш навън в тоя студ? На мен много ми се излиза, но ме е страх да не я простудя пък като е студено и на мен не ми е приятно.

Гери, на мен ми бяха объркали някакви цифри в първите болнични и за една минута ми ги поправиха и сложиха печат и забележка, че поправката е направена от доки.

Алекс, на кърмачето акито е течно, като попие в памперса вече не изглежда така. В книгите ми пише че почти няма кърммаче с разстройство така че споко. И не съм срещала никъде това да е причина за заместване на кърмата с АМ. Много по-голяма вероятност има с АМ да си докарате храносмилателни проблеми отколкото с кърма.

Ние днес ставаме на 2 месеца и ще ходя да взема една тортичка да се почерпим.  Simple Smile

# 264
  • Мнения: 156
Здравейте, мацки!
Еййййй, и аз да се разпиша най-накрая ooooh!, много пишете бе Laughing
Цитат
МимиВарна, като каза Шошко ми стана смешно, защото се сетих за една комична ситуация. Сестра ми използва въпросното “име” като умалително на всяко малко и сладко същество (така казваше и на кучето ни) и като ходила у свекърва ми за да вземе багаж за бебка, я нарекла Шошка. А това се случва преди да родя и на никого не бяхме казали какво име сме избрали. И свеки като се притеснила какво ли е името, че Шошка му е умалително и звъни притеснена. Да не окипазим детето с извратено име. Аз се бъзиках, че ще се казва Щилянка с умалително Шошка.
hahaha ей това ми хареса Joy
Шари, от тук нататък само радости и спокойно отглеждане на децата ти пожелавам Hug
Честит имен ден на всички Анита! Извинявайте за закъснението, но поздрава е от сърце smile3525
Трикс, много те мисля, да споделиш после какво са те посъвветвали от кърмаческия Hug Hug
Тони, ама много си джиджана с това шапо, със здраве да си го носиш Flutter
За говоренето, ами постоянно му плямпам нещо на младежа, къде му гукам, къде съм сериозна, пея му разни глупости и така. Баткото ми каза, че съм луда, а аз го успокоих, че и на него така съм правила и за това  сега не млъква Crazy После дупе да ми е яко, въобще в къщи всичките сме едни "мълчаливчовци"... Не смея да се похваля, ама да си кажа Mr. Green снощи Алекс заспа към 9.30 и се събуди в 4.15! Ей ся разбирам за какво говорите, само да не бях такава пуйка та от 2ч. да го чакам да се събуди Mr. Green навик, какво да го правиш, ама ще свикна много бързо, ако реши да ме дарява с такъв сън всяка вечер! Laughing Свсеки изминал ден гука и се смее все повече малката муцунка, ей голяма е радост това. С баткото ми се щеше по-бързо да расте, а сега се наслаждавам на тези моменти, защото няма да се върнат, а са толкова мили!
Гледах снимки, гледах... очите ми останаха в тия бебоци... КРАСОТА, всички да ги нацелувате!!!
Алекс, и ние сме само на кърма, и нашето ако си е течно, споко! Гъсто, по-натам Laughing / че се сетих по тоя повод за един виц, малко е гадничък ама да споделя, сега ми е паднало. Един отива на доктор и му казва, че проблема му е че каквото яде, това с...е. Ял боб с...е боб, ял зеле, с...е зеле... Доктора му казал: Еми яж л...а, та да с...ш  л...а тогава!/
Ама кво се отплеснах и аз ама пиша с ДВЕ ръце затова така! Ша ма извинявате, станах досадна вече Crazy

# 265
  • София
  • Мнения: 285
Хехеее, с този шапон майката на бебе Грахон е много фешън !!!

Пъпчето му е добре на Олег, няма нужда от друга интервенция. Всъщност за това бяхме вчера на преглед преждевременнен.

И аз съм от отбора на изкукалите майки - рядко пропускам ден без разходка.

Да ви кажа за слинга - от няколко дни слагам Олег с гръб облегнат на тялото ми и в седнало положение по турски в слинга  
и е много доволен, олежда всичко наоколо в къщи и си гука.

А пък след кърмене от няколко дни повръща по малко, но не всеки път. Едва ли е от преяждане?!

# 266
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
мама Барба не се бях замисляла за звуци. Вероятно защото не ми идва отвътре. То за отглеждането на детето има едно-единствено желязно правило - да слушаме сърцето си, то не бърка.
За акитата - като почнем пюренцата тогава ще станат твърди.
Моята красавица е пак с обрив и пак в къщи, а днес още не е яла. Дето се вика майка й вече 2 пъти яде, а тя вярно че стана в 11, ама досега тъпче само мандарини. И на мен ми се прияждат, ама засега удържам само да ги мириша.
Шивани малката редовно връща по малко, особено когато не се е уригнала, а за вчерашното й изпълнение вече писах.
manana когато споделих с майка ми за пеперудката тя ми обясни, че преди 4 децата не се карали да я казват, защото никога не излизала от устата им нормално. Вчера свалих едно филмче "Поли" за папагал и днес обяснявам как словосъчетанието "да ти го на...м" е голяма обида и не се използва освен ако не искаш да си изпросиш боя. Rolling Eyes

# 267
  • Мнения: 80
   Хайде привет и от нас!
 Ние сега се прибираме от разходка,ама днес времето е страхотно.Бухтичка спа през цялото време навън.Гледахме да ходим все по слънчицето,че на сянка е усойничко.
 Аз като си изчерпам репертоара с приказки и почвам да пея детски песнички,понеже знам много такива.А тя такава голяма уста отваря все едно ще запее с мен,и много ми се смее.Издава едни звуци,които аз понякога се опитвам да имитирам,а тя ще литне от кеф,ръцете ги ръкомаха във всички посоки Joy.Подариха и едно мече,ако знаете как му говори и му се смее,направо ми идва да я схрускам.
 tediko,и аз имам същия проблем с нашия батко.Ей немога да го накарам да млъкне за 2 минути това дете.Надува ми главата,ама и на него така говорех и пеех по цял ден.Че той въобще не спеше през деня като бебе и трябваше да го забавлявам та да не реве ooooh!.
 Аз имам един проблем,като е будна мойта госпожица така жестоко си смуче ръцете,че лошо ми става.Ако и набутам бибата тя с такава сила я плюе че отива надалече.Незнам как да я оттуча,увивах я с ръце до тялото,но тя се сърди и плаче SadМайка вика да и ги натъркам с чесън,ама на мен сърце не ми дава да я подлютявам така.
 Мойте деца и двете се родиха одрали ми кожата,толкова много приличаха на мен.Алек много се измени и сега прилича на свекърва ми много (макар че всички казват че ние двете си приличаме все едно сме майка и дъщеря).Надявам се обаче беба да си остане на мен.
 И аз засега само кърма и давам,наистина ни е доста редичко изхождането и едно жълто,ама доки каза че така трябва да изглежда.
  Дано има повечко такива хубави дни,че тия бебчета имат нужда и от излизане,малко разнообразие и за тях е добре.Жалко че немога да кажа на чист въздух,но свърши ли баткото училище си отивам с децата на село,там е супер!

# 268
  • Мнения: 10
Здравеите и от мен. Включвам се на бързо, че сте се преубуваме и хранем. Чакаме гладене, готвене и един компютър за ремонт(моят). Всеки сяда, рови къде иска, а никой (мъжо) после не го преинсталира след като се омаже  #Cussing out Всеки мен чака, щом съм цял ден вкъщ  #2gunfire Ние редовно повръщаме след хранене - според мен зависи понякога от погълнатия въздух, по време на сукане. Tsv ние тоя номер редовно го правим. Все още се кърмим и нощем. Правим само една пауза от 4-4.5 часа и това е - гладно е все детето и не иска да си маха нощното хранене. Иначе е горе - долу спокоен и се кърмим на 2.5-3.5 часа. нямаме точен режим. Един път на 2, друк на 4   Joy как му харесва. Дано скоро пак намеря време да пиша

# 269
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Съни, Таня успокоявате ме, че не съм единствена. То всяко бебче си е различно. Като поведение няма нищо общо с кака си навремето.

Общи условия

Активация на акаунт