По колко капки Вигантол?

  • 12 134
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 477
По2-3.По преценка на педиатъра  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 521
Дъщеря ми е родена октомври и винаги съм давала по 1 капка, разбира се по съвет на педката.

# 17
  • Мнения: 422
ами и аз по 2,оба4е лятото спрях за месец,преди няколко дни педка каза да и додам каквото има и да го спирам,защото фонтанелката по4ти се затворила,даже днес пропуснах да и ги дам уууууппппсс Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Бих потърсила 2-ро мнение.Ако е на АМ,4 капки са много,тъй като и в млякото има.На листовката на Вигантола пише профилактика 1-2 капки.А ако има съмнения за рахит е друго нещо,въпреки ,че за поставянето на такава диагноза има доста признаци.Прочети и чрез Гугъла.При дъщеря ми за няколко месеца капките бяха увеличени, поради бърз растеж костите около фонтанелата бяха доста меки.

# 19
  • Мнения: 4 018
Когато моете бебе се роди в родилния дом ми казаха след 20тия ден по две капаки. Педиатърката предписа по една капка.
Да се чудя кого да слушам newsm78

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отначало давах по 2,а после увеличихме на 4-ри

# 21
  • Мнения: 4 335
Сега давам по 2 капки,доки преди ни ги беше увеличила на 3 Peace

# 22
  • Мнения: 2 236
Аз и давам по 2 сутрин и 2 вечер.

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз давам по 2.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Количеството което се дава при лечение е доста по-голямо, така че едва ли би имало проблем от 4 капки. Аз давах по 1 почти цяла зима. После през пролетта ги спрях  Peace

# 25
  • Мнения: 1 554
аз давах по 2 капки,педиатърката ти най-добре си знае,все пак тя наблюдава детето ти Peace

# 26
  • Мнения: 1 376
Най - добре потърси и второ мнение. На мен 4 капки ми се виждат множко  Peace Аз давах по 2 в първите месеци, а лятото по 1 капка (като понякога съм забравяла). През есента пак по 2, а на последната консултация доки каза да го спирам.

# 27
  • Мнения: 673
  Количеството на капките се определя от лекар след опипване на фонтанелата. Лекарят следи с каква скорост се изменя и каква е големината и по принцип. Това подсказва в каква степен детето усвоява калции от млякото. Всяко дете е различно и при някои фонтанелата е много голяма, а при други почти затворена още веднага след раждането. Вероятно фонтанелата на твоето дете е по-голяма и затова лекарят ви е изписал по-голямо количество. Ако това те притеснява се обърни и към друг лекар.

# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Давала съм по 1-2 капки.

# 29
  • Мнения: 1 674
докато ги спрем давах по 2 капки

Общи условия

Активация на акаунт