Не се изхожда често= не яде достатъчно?

  • 1 988
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 837
Добре де, защо трябва да се приема Дуфалак и други медикаменти, нека са хомеопатични, или да се мъчи детето с клизми, след като то се чувства добре и очевидно нищо страшно не се случва заради това неакане? Защо все се мъчим да бъдем по-добри от природата? След като това неакане се случва на повечето кърмачета след 6-седмична възраст, те си наддават след това и дори лекарите (да кажем, моята лекарка и френските лекари на зълва ми) не са притеснени, защо ние все пак искаме да предприемем нещо на всяка цена...Не мога да разбера. Чувала съм да се взимат нечовешките мерки да се дава сок от къпини на тримесечно бебе, за да може да ака, круши, сливи...да не изброявам повече. Педиатрите използват този довод, за да препоръчат любимото им АМ. Тази тема тук е повдигана поне няколко пъти за едната година, в която съм в този форум. И всеки път този период отминава - с взети мерки и без.

# 16
  • Мнения: 147
И аз не знам? Laughing
Мойта бебка продължава да ака на 2-3 дни, а е наддала близо 200 гр. за последните 4 дни. Важното е, че е спокойна, чувства се добре и коремчето и не е твърдо. А когато се изака изпражненията са меки. Каката беше по същия начин, горе долу по това време акаше нередовно, но си наддаваше добре и все спеше. По-късно тя сама се изакваше редовно, нещата се регулираха. Simple Smile

# 17
  • BG
  • Мнения: 1 900
Абсолютна глупост е това твърдение ooooh!
И аз смятам така.

# 18
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Добре де, защо трябва да се приема Дуфалак и други медикаменти, нека са хомеопатични,

Моят син съвсем не се чувстваше добре, когато не акаше, напротив, беше очевидно, че не му е комфортно. Едва, когато се изакаше, се успокояваше. Беше страхотно мъчение и за двамата.
Иначе за хомеопатичните средства, да, определено моя е грешката, че не съм потърсила такива.

А за това, че има цикличност в темите и периодично се дискутират едни и същи неща, ами, така е и явно така ще бъде.

# 19
  • Мнения: 23
Здравейте, за пръв път пиша, досега само ви четях. Искам съвет от вас, защото вече ще се побъркам, Имам дъщеричка на 3 месеца и половиан, след като стана на месец и нещо, както си акаше на ден по няколко пъти,изведнъж спря. започна да ака на 4-5 дни, в количество за всичките дни, Само на кърма сме, забравих да кажа. Първият месец качи 1600, втория 1200, третия 800 гр. Когато се изака консистенцията си е нормална. Педиатърката искаше да й давам сок от круша още на месец и половина, досега удържах фронта и не й давах, защото съм за късното захранване. друг педиатър ни каза дуфалак, в началото й десйтваше . последните пъти обаче не й подейства, един път я водихме на клизма (егати ужаса) и нищо не излезе, на другия ден си се изака сама. След това започна да не е ака по 7 дни. Порбвах на няколко пъти със сок от круша (преди 10ина дни, но пак нямаше резултат) , изпуска много газове и започна да става неспокойна, притесних се, заведох я при педиатърката за нова клизма ,изака след два часа, но не кой знае колко за 7 дни. После имаше три дни в които акаше всеки ден. И аз бях супер щастлива, сега обаче пак й е 6 и ден и вече ми иде да скоча отнякъде, изчетох какво ли не и сума противоречиви мнения,. А сзабравих да кажа, че и с термометър и със сапун сме пробвали преди и нищо не става, Не знам какво да правя, не искам да си мъча повече детето , но и не мога да продължавам така, не знам как да й помогна и при кой да я водя. Като започне да се напъва да пръцка, изпъва крачетата на струна , стиска юмручетата и се мъчи, понякога й плаче, сигурно я боли. Вече започнах да си мисля, че може да има нещо вродено (след като нощес четох по темата всякакви ужаси), но ако е така, защо първия месец нямаше проблем. Пробно кърмене не сме правили, заото нямало нужда според педи, след като си наддава, добре.

# 20
  • Мнения: 2 401
Успокой се, както виждаш от тази тема изобщо не си единствената, чието бебе преминава през такъв период, обикновенно продължава около месец,два,три и наистина не е приятно, но не е нещо, което трябва да те безпокои, това че се напъва и мрънка като пръцка или ака също не е нещо необичайно, понеже и моето момиче мина през такъв период забелязах, че започна да се изхожда всеки ден, когато се научи да се върти от гръб по корем и прекарваше доста време по корем, ако искаш и ти пробвай с масажи по коремчето, може пък да ви помогне има и едни чайчета, които са за тази цел "Блевит Л", аз лично не съм ги ползвала, но ми изглеждат по-добър вариант от клизмата, термометрите  и други такива. Успех!

# 21
  • Мнения: 66
Здравейте, при моето бебе имаше същия проблем. По съвет на педиатъра давах Дуфалак, за което съжалявам много. Бебето започна да се изхожда и без него. Съвета беше да го давам докато не започне да ака редовно, но аз след четвъртия ден го спрях. Да имаше миризливи газове и не и беше мн комфортно, но отмина. Бебето беше изцяло на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт