Мъничкият Кристиян е на февруарки талисман!

  • 15 338
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 46
Тони радвам се за добрите вести за малкия бебчо,да расте и да си е у дома скоро,а на теб пожелавам скорошно възстановяване Hug

# 241
  • Мнения: 17
Момичета сега се връщам от лекцията на 9 месеца. Бързам да кажа. че Хетера е добре беше с нас и после на кръчмата. Всъщност не знам защо не е писала не сме я питали, аз поне не съм се и сетила  Embarassed А сега отиде на преглед да си види бебо.
 Иначе лекцията беше доста интересна и полезна поне за мен. Понаучих това онова, но ако става въпрос за записки мойте са много хаотични, да не кажа никакви. Аз разчитам повече на помнене ( представете си с този бременилски мозък  hahaha) но ще погледна по-късно и ако успея да систематизирам нещо ще го напиша тук. Но сега мноооого ми се спи  Tired та ще навеся леглото в наи-скоро време Simple Smile
 Много се радвам че Боровинката си е вече при нас в комплект с бебчето, така да си стойте още месец поне никъде не ви пускаме Simple Smile

# 242
  • Sofia
  • Мнения: 2 508
Здравейте, майчета!
Добре дошли на Тони, Гея и Блубери!
Тони, да ти е живо и здраво красивото момченце!!! Ама много е хубав и сладък! Радвам се, че върви все по-добре и ти пожелавам скоро да ти го дадат и да си го гушкаш наволя! А на теб - бързо възстановяване и бързо да забравиш Майчин дом!  Hug
Блубери, радвам се, че сте си в къщи 2 в 1! Стискай кълки сега и много си почивай! Всичко ще е наред!  HugСподели, ако искаш какво ти правиха и как се справиха с проблема?
Гея, не те пускаме вече в болницата! Чак февруари, ама ако обещаеш да си тръгнеш със сладко бебче оттам! Hug

Да ви кажа - и Толо и Хетера са ОК! Simple Smile Днес бяхме заедно на лекцията и се видяхме. Предполагам, че по-късно ще се включат и самите те Simple Smile

Деси, и аз усещам втвърдяване на корема тия дни, но не е болезнено. Предполагам, че са подготвителните контракции. Споко!

Имах още да пиша, но трябва малко да свърша това-онова... После пак ще се включа.  Hug

# 243
  • Мнения: 649
E , добри вестителки сте,

сега остава да разберем с Маринчето какво става. Ама аз дори не съм сигурна дали имаме нейни контакти.  newsm78

cutesmallcat
при мен втвърдяването е съпроводено с болка, която продължава доста време. Но поне като пия Но-Шпа ме облекчава макар и след час-два.
Но в четвъртък съм на доки и ще питам.

Дайде по-подробно инфо от лекцииката. нека и ние се образоваме малко  Wink

# 244
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 910
Коте, и аз искам така, ама тя малката гадинка не пита Laughing

# 245
  • Мнения: 80
Здравейте най-после и от мен.
Днес съм голям Сънчо, спах до 11.30 и после малко на разходка и сега съм на линия.
toni_83 , много се радвам за хубавите новини за Криско, борбено е малкото човече.
blueberrygirl-добре дошла и повече никакви отсъствия.
Радвам се че с Толо и Хетера всичко е наред, дано се включат скоро.
Geia-пита, не пита да си стой на топло в на мама корема поне до февруари.
Аз утре съм на преглед и ще разпитам доки вече за ражданео, какво ще ми трябва и малко по малко ще стягам багажа, днес даже разгедах за нощници и си харесах една, не чак толкова отвратителна. Laughing

# 246
  • Мнения: 806
И аз усещам втвърдяване на корема с нещо като менструална болка.  По някога и остра болка в левият яйчник.
И нещо странно, от време на време имам нещо като контракции на гърдите.  За секунди ме заболяват и отминава.  Не знам това какво е.

Моля се само бебо да не реши да идва по рано и да ме хване на морето, но все пак на 6ти Януари се връщаме.  Много е рано за бебо.  

# 247
  • Мнения: 805
Тони, аз имах контракции за свиване на матката 2-3 дни след раждането като по-болезнени бяха
втората нощ след като родих. Ще минат скоро! Ти си герои! Как си издържала тази нощ, аз бих вдигнала болницата на крак!
 Hug
А относно плащането за екип - този екип се ангажира за самото раждане. През следващите 2-3 дни от престоя в болницата ще се изредят една камара персонал на смяна, които съм чувала че ставали още по-озлобени от факта, че не те са получили парите...При мен например проблема бяха именно тези "хора", санитарки, визитиращи разни....

# 248
  • Мнения: 71
Привет и от мен коремки,
Боровинке, радвам се за вас, че сте си в къщи в комплект - дано сте си така чак до февруари! Ти сега си почивай и лежи, за да е спокойно и бебето. Не мисли сега за МД.
Тони, чудесни новини за Криско, да продължава да трупа килца и скоро да се гушкате в къщи!
Десика, Албенка, това са си контракции, но понеже при вас са съпроводени с болка, /според мен/ не е зле да направите една консултацийка с доки.
Аз не съм усещала контракции досега /Слава Богу/.
Завиждам благородно на мамите, които днес са били на лекцийката, аз не се записах иначе щях да дойда. Няма ли как да се вместя някой път без да съм се записвала? Това със записването ми е доста ангажиращо, не винаги бих успяла да дойда.
На всички ни желая да си дочакаме термините през февруари /януари/, и бебчетата да си растат спокойно в нас дотогава!!!
 newsm10  love001  love001  love001

# 249
  • Мнения: 242
И аз влизам в отбора на втвърдяващите се коремчета...Но нямам болки,ако изключим отвреме навреме секундни болки някакви в долната част на корема и понякога вътре във матката, предполагам, и в яйчниците.А корема ми се втвърдява най-вече като сме навън и вървя..но при мен пък има и друго нещо,че бебетата напоследък отиват и двете точно отпред на пъпа и тогава корема ми става не само издут,огромен и стърчащ,ами и супер твърд...Така че и аз незнам от какво точно ми се втвърдява newsm78 Ох,ама и аз едни обяснения вкарах...
Деси06 дали се е върнала ,милата,от зъболекар newsm78 Дано да е минало безболезнено всичко!
Тони ,и ти и Гея ви възприемам като майки-героини!!! И двете,заради това,което изживяхте,а ти по-специално заради силата  и търпението,които са ти нужни,докато Криси се прибере вкъщи, здрав и силен...Евала и на двете!!!
Блубери,радвам се че и за теб всичко е завършило добре и все още сте си като матрьошки с бебона Mr. Green
Аз сериозно вече взех да се моля да си изкарам до плановото секцио,защото дори не искам да стигам до контракции ooooh!Вече нямам търпение да ходим с моето Боби в петък на УЗИ и да си видим бебетата.Надявам се да са станали поне по килце и нещо Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 17:27 от foxy81

# 250
  • Мнения: 649
А относно плащането за екип - този екип се ангажира за самото раждане. През следващите 2-3 дни от престоя в болницата ще се изредят една камара персонал на смяна, които съм чувала че ставали още по-озлобени от факта, че не те са получили парите...При мен например проблема бяха именно тези "хора", санитарки, визитиращи разни....


Ти в България ли си раждала първия път? И в коя болница?
Аз също съм го чувала това за последвалото отношение от страна на помощния персонал и на останалите дежурни лекари.
Абе да се чуди човек какво да прави.

# 251
  • Мнения: 16
Здравейте маминки, много моля тези от вас, които са присъствали на лекцията на сп. "9 месеца" да драснат няколко реда за това, което са казали и което е по-важно. Аз не можах да дойда, но се надявам януари месец да се проведе лекция на същата тематика.  Thinking В тази връзка да попитам (тъй като знам че много от вас са избрали болница Тина Кирркова) някой мисли ли да посети училището за родители при тях. Доколкото знам се провеждат 3 занятия, но нищо повече незнам  Tired

Иначе при нас нещата май вървят към секцио. Вчера се запознах с докторката, която съм си избрала. Допадна ми жената. Постави ми доста задачки за изпълнение, които аз стриктно ще спазвам, свързани с различни изследвания. Бебка е все още седалищно разположена, 1830 г., и последното ме изненада - каза ми да си помисля дата за секциото към 23-26 януари, защото записвали плановите вече за февруари и до края на седмицата да й кажа. Та сега и това мисля, макар и според мен да е рано, но не знам, не разбирам ....  newsm78

# 252
  • Мнения: 95
Момичета аз се завърнах,засега моят зъболекар който е най добрият който съм имала  Laughingме спаси от операция..лекуваме го зъба лош  Laughing
Тони,много хубави новини за Криско,дано скоро да си го гушнеш  и да си го вземете у дома Hug
blueberrygirl- добре дошла тук отново..и тук си стоим до февруари..нали  Hug Laughing
Тази вечер ще имаме гости..и трябва да се приготвя малко....до по късно. Hug

# 253
  • Мнения: 649
viev_3003  аз четох за това училище в темата за Тина Киркова, но освен че всички са с много добри отзиви друго нямам като информация. Момичетата казаха, че доста им е помогнало, и като цяло е било интересно.

Но на въпроса си, къде точно се провежда, каква е продължителността и т.н. не получих отговор  newsm78

Деси радвам се за добрите новини от заъболекаря  Hug

# 254
  • Мнения: 25
A аз съм сърдита на софийските мами, дето бяхме днес на лекцията - останах 5 мин. да питам нещо господина, който ни говори за Судокрем-а и вие избягахте  #2gunfire А така се бях настроила за приказкииии.....
Надявам се на 11-ти да се реванширате (които ще са там, де).
Аз водих записки, ще напиша основните неща, но най-вероятно ще е утре.

Хубава вечер на всички   bouquet

P.S. Забарвих да ви питам - знае ли някоя повече за едногодишното майчинство? Наистина ли няма да важи за вече бременните жени? И още - моя 45-дневен болничен започва от 31.12. Ако решението е в сила от 01.01.2009 и случайно се окаже, че се отнася и за нас - дали за мен ще е проблем, че болничния ми е от 2008?  newsm78 Ако случайно някой има повече инфо да сподели, моля

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 17:49 от Mecholana

Общи условия

Активация на акаунт