Мъничкият Кристиян е на февруарки талисман!

  • 15 334
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 2 503
Леелее, Мечоланка, извинявай!  newsm09
Ние пък отпред се повъртяхме и таман се чудехме къде изчезнаха всички и сме се разминали  Weary
Много тъпо се е получило...
Ама пък се уговорихме скоро пак да си направим една срещичка, ей така, на приказки и се надявам тогава повечко да се съберем! Hug

viev_3003
,
и аз към Тина Киркова съм се насочила и докторът, който си избрах също ми каза да си мисля за дата около 25.01. Аз засега съм си избрала 23.01.  newsm10 Двоумях се между 23 и 27, но си избрах 23 все пак. Исках 25, но е неделя и той ми препоръча да не ми правят планово секцио в почивните дни, защото персонала бил по-малко и по-добре било да е в работните дни. Надявам се да не ми го е казал само за да не го закачам в неделя.... Confused

# 256
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
Фокси, моля те, не се възприемам като героиня Embarassed Чаках децата си 8 години и са най-хубавото нещо в живота ми. Заради това, което изпитвах докато се борех да забременея, ми се струва, че няма по-голяма награда от това, да се сдобиеш с дете, независимо каква е цената. Бих изтърпяла още много, само бебето ми да се роди живо и здраво. Не ме интересува колко килограма съм, не ме интересува, дали повръщам, не ме интересува дали ме държат в болница, дали съм красива, дебела, стройна, полу-жива, спала или не - интересува ме, само едно - детето, което нося да се пребори заедно с мен и да се роди живо и здраво. Това не е геройство. Просто искам да съм майка. Най-хубавото нещо в живота ми са Алекс и малката мишка...

# 257
  • Мнения: 95
Боровинке,радвам се че вече си тук,искам да попитам и аз за съмненията за изтичане на водите,че преди малко ми се стече нещо докато си вървях и вече почнах да си вкарвам паранои.И аз от 3 дни съм с болки ниско долу и в ляво отстрани newsm78 и направо ме е страх.Бях да си плащам сметката в Мтел и едни тъпачки ме караха да вися 30 мин като пред мен и двете почнаха да си отчитат касите,хем ме видяха че съм бременна.Направо полудях....Добре,че едно момиче ми донесе по едно време един стол отнякъде да седна и като излезнах навън и между краката се стече нещо-не е течение някакво,нямам кръв,знам ли и аз.....Оф,да дойде утре и вече ще ходя на лекар.Днес дори не усещам бебко и много се притесних.
Радвам се,че Гея и Тони са вече тук.На Гея ще стискам палци да е наред всичко до края и да не се налага да ходи вече в болница,а също и на Боровинка.Тони на теб ти пожелавам малкия Криско да наддаде достатъчно скоро и да можеш да си го гушкаш вкъщи по всяко време,а не да си го виждаш само веднъж в седмицата.Предполагам колко е мъчително.Не можеш и да си го гушнеш,но скоро всичко ще е наред.Като чета имаш най-борбеното момченце,което дори и да не са му обърнали достатъчно внимание е изчакало в коремчето на мама до най-подходящия момент. Възхищавам ти се,дано на никоя от нас не ни се случва нещо подобно  newsm51

# 258
  • Мнения: 276
Деси, ще ти кажа моите пресни пресни впечатления. Докато бях в МД се запознах с две момичета, които родиха миналия петък. И двете бяха секцио, и двете си бяха платили. Едната на каса, другата на ръка. Като тази на ръка беше платила доста повече от "официалната" тарифа. Резултата беше, че всеки ден идваха със сълзи на очи да се оплакват от "прекрасното" отношение. От самото раждане и двете бяха доволни, от докторите също. Доколкото разбрах, докторите редовно идваха да ги посещават. Но що се отнася до сестри и акушерки забрави. То на тях как да им платиш, на всички ли? Че те се сменят на ден по два пъти. Доктора им казва примерно "Върви при сестрата да ти махне абуката (ако така се пише, онази игла за системите)." От своя страна сестрата казва "То да не мислиш, че ще стане когато ти искаш. Като реша аз ще дойда." И пристига след 6 часа. Отиваш да се оплачеш, че не ти е добре. Сестрата казва, нищо ти няма, ще търпиш. Чакай да дойда да те заведа до стаята, да не вземеш да ми припаднеш, че кой ще те вдига.  #Crazy Ти я молиш за чаша вода, защото не си в състояние да станеш от леглото, тя ти отваря една голяма уста да ти обеснява колко родилки имало в това отделение, и ако вземела на всеки да дава вода... и ти тресва вратата и си излиза от стаята. Едната мама я помолила да и покажат как се кърми, сестрата най-нагло и заявила "Толкова ли не можеш да намериш някоя майка, на която й е второ дете да ти покаже."  ooooh!

Та моята история каква беше. От месец си имам аз едно обилно течение, и постоянно си ходех като напикана. Никакви превръзки не помагаха. То си беше като вода, без цвят. На ЖК-то ми правиха микробиология и ми казаха, че всичко е наред. Но последния път като им обесних за какви количества течност става въпрос ме изпратиха в МД... "ей така, ти да си спокойна". Там отивам аз в кабинета, в който ме пратиха. И от вратата се почва едно отношение "К'ва си ти и к'во ми губиш времето." Аз им обеснявам какъв е проблема, и ми се отговаря "Твойта докторка толкова ли не може да го изследва, че те е пратила тук нас да занимава. Как пък след един месец, реши че водите ти изтичат." Взеха ми превръзката, накапаха ми я с някакво жълто чудо, след което тя се оцвети в синьо-зелено. След никакъв коментар ме изпратиха на ехограф, за да видят дали водите ми са в норма. Отивам аз там и на вратата една "намръщена" лелка, давам и аз направлението, в което пише за какво ме пращат. И тя ме пита "Ти в коя седмица си?", аз в 29-та, "Е, като си в 29-та какъв ехограф да ти правим?" newsm78 И аз се опитвам пак да обеснявам всичко наново, и тя "Хубаво, ама ще чакаш, няма го доктора." С чакането проблем никакъв, какви ли не глупости ми минаха през главата, докато чаках. По едно време пристига доктора, обеснявам и на него всичко и той "Абе вие как си ги мислите тези работи, как мога аз на ехограф да видя дали водите са ви в норма. Няма такова изследване. Нещо сте се объркали..." Звъня по телефона на жената, която ме изпрати, след което ме прегледа. Каза, че всичко си е наред, води има, колко не можел да каже, но му стигали на бебето.  Crazy След това ми правиха и вагинален преглед, и след него каза че всичко е наред. Връщам се аз в първия кабинет, леко поуспокоена, че уж всичко е наред. Но ми се заявява, той доктора може и да си мисли, че всичко ви е наред, но пробата ви се оказа положителна, трябва веднага да влезете в болницата.
На другата сутрин отивам в 9 часа да ме приемат, попълних си документите, взеха ми кръв и ме заведоха в стаята. До 14 часа никой не ме потърси за нищо, даже доктор не видях. Случайно, докато бях в коридора виждам един доктор и той ми вика "Вас, кога ви приеха?" и аз "Тази сутрин", след въпроса кой ви лекуващия лекар, се оказа че точно с него говоря. Дръпна ми една лекция, как той не знаел изобщо, че са ме приели, как аз съм стояла и не съм отидела да му кажа. Не съм ли знаела аз, че трябва да ме прегледа. Аз не знаех, ама странно ми беше, че и той си нямаше на идея. А той тъкмо си тръгвал и много бързал и ме прегледа за 3 мин. на ехограф. След което ми направиха запис на тонове, и още един лекар ми направи вагинален преглед. Резултатите същите, както и предния ден. Всичко е наред. Следващите няколко дни пак ми правиха проби на течението, всичките положителни, че има и околоплодни води. При което днес ме изписват и ми казват, ми да изтичат ти околоплодни води, ама не си тръгнала още да раждаш, какво да те правим тук.

Утре съм на консултация при Марков и се надявам да чуя някакво по-компетентно мнение. Поне да ми кажат, че е нормално да си текат по малко води, да не се притеснявам. Или да ми кажат да ходя на прегледи по-често да се следят нещата. Поне от лежането в болницата установих, че като съм легнала не текат. Като седна и си притисна корема, за нула време се подмокрям.

Тони, миличка, важното е, че раждането е минало добре. Скоро лошите неща се забравят. Криси е голям сладур, моля се само по-бързо да наддава и по-скоро да се гушкате вкъщи. И аз не мога да си представя, че човечетата в нас изглеждат вече така.

И на мен ми се втвърдява корема понякога, но не усещам никаква болка.
    

# 259
  • Мнения: 649
Geia направо настръхнах като прочетох поста ти. Много силни думи, но пълни с истина.

Явно понякога наистина трябва да се вглеждаме повече в това което носим, най-безцения дар и да се надяваме всичко да завърши успешно и благополучно , отколкото да се косим за 4-5 килограма в повече и т.н.

Дано при теб и бебка всичко е наред до Февруари и тогава да се гушкате двечките.  Hug

blueberrygirl там всички са за  #2gunfire Ама от толкова озлобени хора и най-вече хора, на които трябва да разчиташ.
Ами ако можехме сами да се лекуваме и да си поставяме диагнози нямаше да опираме до тях. #Cussing out
Уф, много се ядосвам така.

Дано до края не ти се налага повече да лежиш там и да бъдеш обект на такова отношение.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 18:08 от ^desika^

# 260
  • Мнения: 276
^desika^ , аз още не разбрах и сега защо лежах. Не направиха нищо повече от прегледите, които ми направиха преди да вляза. Ама като ти кажат "задължително" и става въпрос за бебока, не се замисляш трябва ли, не трябва ли.  Rolling Eyes

# 261
  • Мнения: 242
Geia направо настръхнах като прочетох поста ти. Много силни думи, но пълни с истина.

И аз настръхнах.Знам че е така и според мен всички мами тук го осъзнават,но е добре отвреме навреме да чуеш ,че изглеждаш добре,макар и двойна,тройна и т.н.Това с килограмите,подутите очи и крака,и стрии,и тлъстинки и т.н.  са си абсолютни глупости,гаргара за устната кухина Simple Smile Знам че всяка от нас се интересува предимно от детето,което носи в себе си...
Пък и въпреки всичко,по мое мнение,трябва да си наистина силен човек,за да превъзмогнеш всички лоши неща,които са ти се случили в живота и със стиснати зъби да продължаваш да се опитваш и да се бориш... Това за мен си е геройство! Знам хора,които са се отказали,затова се възхищавам на хора,които въпреки всички гадости продължават напред..

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мечолана,ако искаш да се възползваш от 12 месеца високо обезщетение си пусни болничния от 01.01.2009 г. за по-сигурно.Иначе всичко,което сте чули са слухове.

Още няма никаква яснота-кой ще е заварено положение,как ще се изчислява и т.н.До края на декември трябва да са ясни нещата.

# 263
  • Мнения: 1
Здравейте, сладурки!
Аз също бях на лекцията днес! Не съм писала почти нищо, защото съм ходила на курс за бременни и вече съм ги записвала тези неща! Но беше много хубаво! После с някои мами ходихме на пицария и едва се наприказвахме!
Тони, радвам се за добрите новини от Кристиян! Дано скоро си е в къщи!  Hug
Цял ден се туткам и вече се връщам да чета!
Ако някой иска да дойде в склада в Захарна фабрика с мен и Пис в петък, нека каже /склада, който Ива беше ходила и е доволна/!
blueberrygirl , добре си се завърнала! Повече никакви болници до Февруари!    bouquet 

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 19:13 от dideroncho

# 264
  • София
  • Мнения: 83
blueberrygirl тези хора са за  #2gunfire #2gunfire
Щом не им се работи да си ходят.Но това е България-малки им били заплатите-никой не ги кара насила да работят да си намерят друга по -високо платена.
Сестрами в момента е в Пирогов,снощи я оперираха от апандесит.Добре е но все още не можа да става,защото и прилошава.
Момичета ваште бебешори мърдуцат ли доста?Защото моят палаваник не спира.Мисля си че не му е удобно нещо.Кога спи? newsm78

# 265
  • София
  • Мнения: 2 508
blueberrygirl#Shocked newsm09 Banghead

БЕЗ КОМЕНТАР.

# 266
  • Мнения: 5
blueberrygirl просто нямам думи как са се отнесли.  #Cussing out На мен ми направиха същия тест, но не се оцвети, и ми казаха че не са води. Ама аз им казвам че цялата ми пижама е била мокра, и ги питам какво друго може да е, а те вдигат рамене и викат незнам.  Shocked И ми казаха че мога да си ходя, та добре че накрая решиха за всеки случай и на ултразвук да видят какво става, и там се видя вече че водите са малко. Направо ми идва да ги  #2gunfire

# 267
  • Мнения: 242
larakroft1 моите ме будят всяка сутрин с такива движения,че направо се чудя какво всъщност правят там вътре newsm78 Вчера сутринта имах чувството,че си мятат и ръцете ,и краката едновременно...усещах кокалчетата/костите им даже /абе нещо твърдо беше,но незнам точно какво Embarassed / И най-интересното е,че като чуят гласовете ни с баща им-спират да мърдуцат Rolling Eyes

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А пък аз днес отидох до Бургаското родилно отделение, за да видя на място как стоят нещата там. Наистина останах очарована от отношението и обстановката! Надявам се нещата да се запазят така и когато отида да раждам там! Praynig

# 269
  • Мнения: 1 797
blueberrygirl, toni_83 и преди съм чувала такива неща за МД, ама сега съвсем ме шашардисахте, то не че тук е много добре, ама поне акушерките са сравнително учтиви, че и без това повечето жени раждат в съседен Сливен, явно гледат да привлечат някоя друга.
Тони, радвам се на новините за Кристиян, дано скоро да можете да си го гушкате Hug
blueberrygirl силно ли ти беше течението, че и аз се подмокрам по малко и сега се притесних нещо Tired
Иначе моят корем също се втърдява, най-вече когато съм навън и на крак.
Гея, прекрасни думи Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт