цитомегал вирус

  • 9 458
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
Liliysm , благодаря за статията - наистина е интересна!

Има и форум на тази тема - може да ви бъде полезен http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=9999 … mp;topic=32116.20

Но как да разбера дали този вирус  дали е активен или не????. /това оше не мога да разгадая/

Но според мен е активен в момента, защото имам някакви участъци по кожата, който са много сухи и с леки пъпчици.

А днес моя мъж ми се оплака, че са му излезли 5-6 малки пъпчици на половия член /това му се е случвало и друг път/, които след 2-3 дни се пукват и после завяхват.

Мисля, че и това е знак за ЦМВ и ще му изследваме и на него стойностте.
Защото пишеше в руския сайт, че ЦМВ може да се предаде и по полов път. И, че при жените уврежда матката и влагалището, а при мъжа уретера, както и вътрешни органи.

Просто както чета и събирам инфо, този ВИРУС  е много страшен, и трябва да му се обърне внимание ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!!!!!!!

# 16
  • Мнения: 94
Определя се дали е активен по стойностите на cmv- IgM - ако те са положителни значи инфекцията е активна.
Ако се изкара вируса след 10-15 дни IgG започва да расте.
Заразяването протича по начин подобен на грипа - кашлица, отпадналост и т.н., която отшумява от само себе си.
Аз лично съм носител на този вирус,  но съм го прекарала незнаино кога. Изследванията ги правих в Национален център по заразни и паразитно болести в София.
тел: 02/ 9310713 вътр. 233
Там имат лекарка виросолог, но преди 10-15 дни беше на специализация в чужбина. Сестрата там обаче е доста компетентна и на дълго и широко разказва. Ако не си от София може да пратиш кръв по куриер и да ти пратят резултата по пощата или да ти го кажат по телефона.
Предишният им лекар е проф. Стефан Дундаров (още тогава беше пенсионер), който приемаше за консултации в къщи. тел 0888891579. Аз лично съл ходила преди 3 години, незнам как е положението сега (дали приема, каква е тарифата и т.н. тогава беше 30 лв.) За съжаление това чудо не се лекува т.е. ако веднъж си го прекарал то си дреме в организна и чака удобен момент да атакува. По точно според проф. Дундаров лечението е по-опасно от самият вирус (лекарствата са много силни и не е оправдано да се прилагат само заради ЦМВ). Може би единственно имуностимулатори могата да се прилагат без проблем и да го карат да си трае.

Е за всичко това е най-добре специализирано лекарско мнение. Незнам за обривите и т.н., но щом руснаците го пишат по сайтовете значи е вярно.

# 17
  • Мнения: 606
Привет,

Да, аз не съм от София- от Пловдив съм. Днес поразпитах мои познати на възлови места в медицински центрове.
Препоръчаха ми, че най-точни са резултатите към "вирусология" в "Майчин дом". Утре ще се обадя по телефона да питам, дали трябва да се запиша. След 10 дни ще отидем в София с мъжа ми да се изследваме.

Моите стойности са доста високи.

Човека, който ме накара да си направя това изследване се занимава с нетрадиционна медицина и днес ми предписа китайски билкови продукти /доста скъпички/, с който гарантира, че след месец стойносттите от 486 ще са доста спаднали.
Но той ми препоръчва, че при раждане е желателно да раждам СЕКЦИО. Това много ме впечетли...

Ще ви държа в течение. Ако има резултат, ще опитате и вие...

# 18
  • Мнения: 94
Здравей!

Говори с лекар специалист, а не с някой който е чувал нещо по въпроса. Незнам каква е логиката за ЦМВ и секцио, особено ако вируса не е активен ....Майката изработва антитела т.е. тези стойности 486 на IgM означава че имаш изградени антитела, които предпазват теб и бебето. Според проф. Стефан Дундаров не е желателно вируса да е активен към момента на раждане защото той се предава и чрез кърмата.

Аз лично винаги съм предпочитала да правя изследвания в лаборатории и клиники, които са специализирани в дадената област. Затова за вируса ходих Национален център по заразни и паразитно болести в София. Имат си отдел "Вирусология", лаборатория "Херпесни вируси". Там се занимават само с това т.е. според мен няма къде да са по-добри от тях.

Е това е моя логика, може би твоите познати имат повече информация.  Аз разучавах нещата преди 3 години и тогава избрах там заради тясната област в която работят - вирусите.
Преди 15 дни проста се обадих и пратих кръв за изследване като ги помолих да ми пратят резултата по пощата. Изследвах единствено IgM защото IgG със сигурност ще е положителен. Слава Богу вируса си спи !

Желая ти късмет !
Пиши дали си доволна от Майчин дом, дали има лекар специалист и т.н.

# 19
  • Мнения: 606
Liliysm, моите резултати са IgG, а не IgM.
 IgM ще го изследвам задължително.

Днес звънях до Майчин дом- те нямат такъв отдел "Вирусология"- явно съм се объркала.

Явно е Национален център по заразни и паразитно болести в София. Утре ще се обадя да питам трябва ри да се западват часове за лабораторията?

Възможно е да греша някъде в размишленията, но за мен това нещо е ново- едва от преди  5 дни започнах да събирам инфо за този вирус?

# 20
  • Мнения: 4 651
ЦМВ е херпесен вирус и по тази логика хипотетично можеш да заразиш детето по време на нормално раждане ако имаш инфекция. Би трябвало да ти следят антителата преди раждане и да кажат нормално или секцио. Ако новородено се зарази с херпесен вирус е кофти - неврологични увреждания се получавали. Докато си бременна го пазят твоите антитела, които преминават през плацентата.

Поне горното важи за генитален херпес, щом ЦМВ е херпесен вирус, по логика важи и за него.

# 21
  • Мнения: 82
Здравейте!
Възможно ли е този вирус да е у мъжа и да е причина за много лоша спермограма?  newsm78
Дали да си го изследва мъжа ми или не може да е причина за лошите резултати?

Общи условия

Активация на акаунт