Холандска тема - 29 - приятно зимна, предКоледна и предНовогодишна!!!

  • 21 257
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Звезди, като не казват една добра дума, какво говорят тогава за Звездичко? Thinking
Страшно сте си изкарали (в буквален и преносен смисъл) Grinning
ми нищо Mr. Green.. че е по лесно.. ама Миленски , нормално е те нямат отношение към детето Rolling Eyes

Мопси

и на мен ми личи като почна с пушака през ушите и тогава мъжа обикновенно пита -  как сте с компютъра, понеже е на другия етаж( когато сме в тях де) hahaha
както каза: родителиму са, какво да се прави Whistling

# 16
  • Мнения: 1 550
Звезди, те като не казват нищо е пак по- добре Wink
Виж, ако тръгнат да правят сравнение с други деца от семейството вече не е добре или още по- лошо да критикуват Crazy

Ние много се обичахме с моето свеки  yes Страхотна жена беше Heart Eyes Но сме имали и различия и сме се карали дори, за ужас на половинката ooooh! И на 'ти' и говорех и пак бях любимата и снаха Mr. Green Макар че, аз на нейно място едва ли бих изтърпяла такова чудо като мен Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 7 914
Звезди, те като не казват нищо е пак по- добре Wink
Виж, ако тръгнат да правят сравнение с други деца от семейството вече не е добре или още по- лошо да критикуват Crazy

Ние много се обичахме с моето свеки  yes Страхотна жена беше Heart Eyes Но сме имали и различия и сме се карали дори, за ужас на половинката ooooh! И на 'ти' и говорех и пак бях любимата и снаха Mr. Green Макар че, аз на нейно място едва ли бих изтърпяла такова чудо като мен Rolling Eyes
така е, иначе казват колко е палав Mr. Green
ама те няма и как да направят сравнение, сдругите -  тяхвиждат всеки ден, а синчето ми само 3-4 пъти в годината Whistling

# 18
  • Мнения: 1 298
Zoe, в кое градче си? Може да си близо до мен...

Момичета, може ли и мене да ме добавите в списъчето на 1 страница? Embarassed

Дъщеря ми се казва Мила,родена е на 28 август 2006.

# 19
  • Мнения: 7 914
Zoe, в кое градче си? Може да си близо до мен...

Момичета, може ли и мене да ме добавите в списъчето на 1 страница? Embarassed

Дъщеря ми се казва Мила,родена е на 28 август 2006.
попринцип има възможност за поправка смао до 24 часаслед публикацията, но щесе опитам да направя поправките( понеже има и други) Hug

добре дошла Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 761
Здравейте, момичета!


Много се смях за свекървите- и моята е малко странна, ама аз гледам да съм над тези неща.Има толкова други неща, с които да си запълвам времето...Тя е била една от малкото жени в Холандия, които са работели след като се оженят, над 30 години в МФ и е свикнала към нея хората да се държат с уважение и  понякога чак страхопочитание.Мъжът ми е единствено дете,понеже ако имал брат или сестра щели да го дразнят и да му пречат,тя е най-голямото от 4 деца.Когато и казах,че искам да имаме още едно дете все едно и казах,че мисля да скоча от балкона.Когато сме у тях на гости се кара на Себастиан за много глупави неща-да не гледа през прозореца,че да не го счупи,например,да не пипа безбройните и колекции от вази,къщи,кутии,всякакви сувенири и даже дървени миниатюрни детски фигурки.Детето много обича да си играе с нейните портокали,ябълки и домати все едно са топки и тя му се кара,за да не ги захапе или изяде.Веднъж я чух да му казва- не ги пипай, те са на баба и баба не позволява да и пипаш портокалите,защото ако ги изядеш баба няма да има портокали.А той не ги яде,понеже е алергичен.В началото ми беше тъжно,понеже аз винаги му нося нещо за ядене и в никакъв случай не ощетявам домакините.Но изобщо не мога да си обясня поведението и и мъжа ми е наясно,че колкото по-рядко се виждаме толкова по-добре живеем.Тя е много критична жена, но и много оправна,когато стане въпрос за нейните интереси.
Свекър ми обаче е съвсем друг човек-обожва сина ми,всеки месец му внася пари в книжка и дори сега,когато е много зле намира сили да му се плези или да го занимава с нещо.

Аз рядко ходя у тях,обикновено мъжа ми ходи в неделя следобед с детето ,докато аз си почивам у дома.Така всички са доволни.


Милена- аз имам шевна машина отдавна,пак подарък от мъжа ми за 28 ми рожден ден.А дрехи си шия от 6 клас.До сега ги почиствах на ръка,сега ще ми е по-лесно.Обичам сама да си правя дрехите, да бродирам,да плета.Да не си помислите,че съм някой голям талант- не,просто не можех да си намеря това, което искам да нося и никой не можеше да ми го направи така,както искам.Наистина е важно как изглежда една дреха отвътре.А колко е полезно да си правиш сам поправки и по-семпли дрехи разбрах чак,когато дойдох да живея в Холандия и видях колко струва да ти сменят ципа на любимите дънки или яке.

Отивам да си донаготвя гулаша,после ще пиша пак.  bouquet
Оздравявайте и не се разболявайте.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:16 от kartinka

# 21
  • Мнения: 1 550
А колко е полезно да си правиш сам поправки и по-семпли дрехи разбрах чак,когато дойдох да живея в Холандия и видях колко струва да ти сменят ципа на любимите дънки...
Аха, бях занесла панталона си да му сменят ципа и ми взеха толкова, колкото дадох за него в БГ Confused
Миналата година бяхме заели машината на съседите и нашите докато бяха тук им намерих занимание да сменят ципове, скъсяват панталони и да шият копчета  Grinning И двамата се справят много добре с шиенето, а на мен ми се кръстосват ръцете като видя игла и конец Crazy Embarassed Хич ме няма в тия неща Rolling Eyes

# 22
  • там
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,
благодаря за топлото посрещане,много е приятно някой да ти каже "Добре дошъл".
Включвам се в темата за шиенето.Аз се научих да шия и кроя много отдавна,още като ученичка.Тогава по соц. време нямаше почти нищо в магазините.За мой късмет на етаже,където живеехме се омъжи и дойде да живее млада професионална шивачка,която скоро излезе по майчинство и ме научи на много неща.Не съм учила нещо свързано с облекла,защото не мога да рисувам.Последните години много бях ангажирана с работата си и нямах време за шиене.Очаквам близките дни да ми докарат шевната машина,за да мога да си правя корекции,че тук за моя размер дрехи няма-холандките са доста едри.
Разходката ни със Sophia навън включва хранене на патици и пр. птици,а днес се насладехме на гледката на едно семейство от пет лебеда.Мен все още ме впечатлява изобилието от птици в каналите.

# 23
  • Мнения: 2 376
Звезди, ще добавиш ли и нас в списъчето?  Hug
Аз съм на 13.12., а Точица е родена на 20.08.2008

# 24
  • там
  • Мнения: 14
Britt,как успяхте да нагласите Точица на такава дата!?

# 25
  • Мнения: 7 914
 Joy
 верно дата е страхотна на Точица Hug Heart Eyes


kartinka
 и аз отдавна вече не им вързвам, мъжа ми преди като бяхме в един град ходеше без мен.. сега вече ит ова не прави, ама.. празниците( поне някои) няма как Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 327
Е като сте тръгнали да пишете рож.дати пишете и мен 04.02 и детето 04.09.1997
чета ви редовно,но почти не пиша,но сега вече ще съм по редовна.
Май и вие имате проблеми с холанските си свекърви,мислех,че е само български.
Лека нощ от мен  bouquet

# 27
  • Мнения: 82
Здравейте.Искам да ви запитам нещо.Очертава ни се пътуване със семейството до Хага след Нова година със автомобил.Искам да запитам на границите какви документи ще ни искат.За сина ни,който е на 2.5г. трябва ли да се вади задграничен паспорт,а за нас ?Моля каквато информация от личен опит или не да я споделите .Благодаря ви предварително Simple Smile Hug

# 28
  • Мнения: 7 914
.
Е като сте тръгнали да пишете рож.дати пишете и мен 04.02 и детето 04.09.1997
чета ви редовно,но почти не пиша,но сега вече ще съм по редовна.
Май и вие имате проблеми с холанските си свекърви,мислех,че е само български.
Лека нощ от мен  bouquet
ще ви добавя в следващата тема, понеже в тази повече поправки не мога да правя Hug

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 23:33 от звездичка

# 29
  • Мнения: 7 914
Здравейте.Искам да ви запитам нещо.Очертава ни се пътуване със семейството до Хага след Нова година със автомобил.Искам да запитам на границите какви документи ще ни искат.За сина ни,който е на 2.5г. трябва ли да се вади задграничен паспорт,а за нас ?Моля каквато информация от личен опит или не да я споделите .Благодаря ви предварително Simple Smile Hug

На Холандската граници нищо няма да ви искат... дори и граничен пункт няма, само табела bowuu

Общи условия

Активация на акаунт