Бебето ми на 5 мес. не ака без Дуфалак или др. намеса

  • 9 189
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Щом бебчо е само на кърма, значи ти пий и яж по-разхлабващи неща.  Peace
да,съгласна съм

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
може би е добре консултеция със нефролог....
Защо нефролог?
щото съм глупава Simple Smile)) гастроентеролог си мислех....в смисъл ако има някакви наистина проблеми със стомахчето...но може би ако има нужда педиатъра ще ви насочи....

# 17
  • София
  • Мнения: 2 381
може би е добре консултеция със нефролог....
Защо нефролог?
щото съм глупава Simple Smile)) гастроентеролог си мислех....в смисъл ако има някакви наистина проблеми със стомахчето...но може би ако има нужда педиатъра ще ви насочи....
За гастроенторолог и аз си мислех. Ама, с нефролога ме изпрати вдън земя.  Laughing

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 337
Kia според мен му направи след кърмене 100 мл АМ дай му и ако пие зна4и не е заситено ,друг вариант е да изцедиш след хранене и да му додадеш ,за да видиш,44 всъщност поглъща опеделено коли4ество....ако си решила твърдо да захранваш- то това според мен няма да промени много нещата,тъй като първите месеци от захранването детето не се наяжда с твърда храна ,а просто опитва вкусовете.В слу4ая ,ако му липсва достатъ4но храна като цяло, не виждам самото захранване да реши проблема.Мое мнение- Недей рискува детенцето да остане недохранено- това е доста опасен вариант- 140 гр наистина не са много за тази възраст - 2 седмици си е доста дълъг период за тяхното скоростно израстване в момента...Все пак съм привърженик на консултация с медицинско лице при всякакви тревоги относно развитието на толкова малки деца като нашите...Ако не си доволна от твоята- потърси втото мнение Peace

# 19
  • Мнения: 1 931
Това което описваш за това колко наддава си е напълно достатъчно, то не е бебе под 3 месеца за да искаш повече да наддава, явно няма нужда от допълнително Ам. За теб какво е запек? Коремчето щом му е спокойно на изключително кърмените деца до 5 дни не е запек.Маринка като я водихме на гастроентереолог коремчето й беше твърдо.  Само не се шашкай и не почва веднага с Ам и не го тъпчи с този Дуфалак, както писах и по-горе той може да има и обратното действие. Почти цялото количество от кърмата се усвоява от организма и просто няма какво да изхвърлят децата. Щом си наддава, ако е със спокойно коремче и се изхожда само до 5 дни значи детето няма запек.

# 20
  • Мнения: 249
От 4-я до 5-я месец Тереза наддаде само 200гр, само на кърма и вода пиеше. Докато не я захраних акаше на 4-5дни, захраних я на 5м. Сега за 6-я месец наддаде 500гр. Лекарката не намираше нищо притеснително в малкото наддаване. Откакто я захраних ака всеки ден, някой път и по два пъти. Най-много един ден да пропусне.
Ако си решила да захранваш, пробвай с нещо по-разхлабващо. Дано нещата се нормализират Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 381
Ще ходя утре при втора педиатърка. Реших го вече. Дори ме е яд, че не се обадих в петък на жената. Намерих координати и на гастроенторолог, който се занимава с бебета. Марси за отговорите.
В квартала захранените бебета още в края на 4-я месец, които са на възрастта на моето също за 1 месец са наддали 300 гр.  Thinking Знам, че не е много, но на тях педиатърката /педиатърките/ не им правят забележки, а само на мен, понеже не съм захранила още. Знам, че той ще опитва нови вкусове и захранването няма да реши проблема. Може да пробвам понякога да давам и АМ. Може и да се е дърпал, защото имах МЦ и тогава да се е променил вкусът на кърмата...  Thinking

# 22
  • Мнения: 673
  Големия ми син правеше такива изпълнения. Кърмила съм го до шестия месец , но започнах захранването от третия - сок , плодово , зеленчуково и т.н. Докато беше само на кърма се изхождаше само с моя помощ на всеки 4 дни, като най-много му помагаше /сега сигурно ще ми се смеете Mr. Green/ дръжка от листо на мушкато. Иво имаше и ингвинална херния и така продължилия запек притесни нашата лекарка и ни изпрати за консултация в Детска хирургия на Пирогов, защото имаше вероятност от прищипване. Там докторката така ми се накара , че още не съм започнала да го захранвам, че... Embarassed Обясни ми , че червата се нуждаят от целулозата която се съдържа в плодовете и зеленчуците. Ми ...аз я послушах и започнах със захранването. Проблема отшумя напълно щом включих зеленчуковите пюрета.

# 23
  • Временно
  • Мнения: 788
Kia ,моето бебе имаше същия проблем,само че тя спря да ака сама малко след втория месец.Най-много съм я изчаквала 7 дена,лекарката ми като разбра ми се накара и каза,ако до 48 часа не се изхожда сама аз да и помагам.В никакъв случай не е била недохранена,защото цедях и знаех по колко изяжда.Два месеца я изаквах с термометъра през ден.После минахме на Дуфалак.Захраних я на 5 месеца и 15 дена,с тиква,защото е разхлабваща храна.В началото гледах да и давам пюренца с разхлабващо и регулиращо действие.Независимо от това пак не акаше сама,само ако и давах Дуфалак.Месец след захранването обаче започна да се изхожда самичка,понякога дори по няколко пъти на ден. Peace Затова не се притеснявай.Всички бебчета са различни.
МЦ не променя вкуса на кърмата.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115

МЦ не променя вкуса на кърмата.


а аз доста пъти съм чела из форума и по статии, че го променя и някои бебета може да не им харесва по време на МЦ и да се дърпат....моят обаче никога не му е влиаело...

Kia - да пишеш след лекаря как сте...дано няма сериозен проблем...а за захранването и забележките...въобще не си ги слагай на сърце....ако ще и с АМ да се храни едно бебе, пак е правилно да се захранва късно....

А и друго...мнение на не един педиатър - термометри и други подобни нямат работа в бебешките дупета....ако се налага дуфалак или клизма....или нещо подобно.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 381
Да ви кажа честно, чувствам се като самотен боец с това късно захранване. Свекърва ми ми даваше акъл да съм почнела със сокчета в 4-я месец. Удържах на натиска, без да бъда груба. После - давай му сокчета, да му регулираш акането. И това отказах. То не беше пример с друго бебе и к`во ли не. После - давай му плодови пюрета. Да, ама, после аз ще се чудя как да прояде зеленчуковите.
Angel_Dust , и аз съм чела, че се променя вкуса на кърмата по време на МЦ. Това ми беше трети МЦ и ми дойде доста бавно. Някъде около 7 дни съм била с МЦ.
Днес бебчо е нервен. Не ще да спи и това си е. Едва го приспах преди малко. Е, мислех си да не е гладен, щото пак сука 10 мин. Час и половина след като се нахрани изпи само ок. 45 мл. АМ. Е, значи кърмата си му е била стигнала.
За термометрите в дупенцето - ами, всеки сам преценява. 1 път само му слагах със сапунче. Е, по време на процедурата бебчо си беше спокоен, но после, явно заради дразненето на сапунчето пребледня, разплака се и след 30 мин. се изака. Мисля, че повече няма да му слагам термометър.  Thinking Няколко фармацевти вече ме убеждават, че Дуфалакът е безвреден. Като бременна и аз го пиех даже.
Ще ходим на доктор и това е.

# 26
  • Мнения: 202
Голямата ми дъщеря имаше постоянен проблем с изхождането и нищо не помагаше-нито термометър, нито дръжка от мушкато, нито сапун....нищо; напук на твърдението, че кърмените бебета рядко се запичат, тя, в момента, в който я захраних, започна да ака нормално и аз най-сетне си отдъхнах; много е неприятно, разбирам притесненията ти, слава богу-сега малката ми дъщеря няма този проблем и си ака като пич Laughing

# 27
  • Мнения: 2 521
Случвало се е и на моето фъстъче да не се изака 2 дни и давам лактулоза-мип.Щом ще захранваш започни с тиква,не с картоф или морков за да не се запече повече.Синът ми започна да се запича когато захранвах,явно докато свикне с новата храна и след това и до сега си ака всеки ден без проблем.Но в началото винаги търсех по-разхлабващи пюрета WinkПонякога аз изяждах половин шоколадче комфорт-действаше и на него.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 08:34 от galina_743

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом само кърмиш,яж разхлабващи храни

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
Не прекалявай с ДУФАЛАКА.По-добре с термометъра,но намазан с кремче за дупе или зехтин.Сапунът дразни лигавицата на червото.Наистина за кърмено бебе 5 дни не е запек/особено ако не са топченца/,а може всичко да усвоява от кърмата.АЗ лично на твое място бих започнала да захранвам с тиква на ХИП.Хем е разхлабваща,хем е зеленчук,а не плод да свикне на сладкия вкус.Пък и бебчето не е малко.А и тиквата е био,докато картофите са стари,даже и домашно производство да са.

Общи условия

Активация на акаунт