102ра немска тема

  • 16 840
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 911
честито на Сбъдващата и добре дошла на Анна!
шанс, добре дошла! от мен zа теб рецепта zа глювайн. Вzимаш 750мл хубаво вино, 250мл вода, zахар на вкус, няколко карамфилчета, 2 пръчки канела (може и на прах, ама с пръчките е по гот), един наряzан на напречни реzенчета портокал (в Хит има биопортокали, които можеш да вzемеш и с кората), няколко реzенчета лимон. Загряваш хубаво на котолона, но внимаваш да не кипне, готово. Наzдраве Simple Smile В Хит има и от теzи малките бели вурстчета, както и много видове лебкухен.

# 271
  • Мнения: 746
честито на Сбъдващата и добре дошла на Анна!
шанс, добре дошла! от мен zа теб рецепта zа глювайн. Вzимаш 750мл хубаво вино, 250мл вода, zахар на вкус, няколко карамфилчета, 2 пръчки канела (може и на прах, ама с пръчките е по гот), един наряzан на напречни реzенчета портокал (в Хит има биопортокали, които можеш да вzемеш и с кората), няколко реzенчета лимон. Загряваш хубаво на котолона, но внимаваш да не кипне, готово. Наzдраве Simple Smile В Хит има и от теzи малките бели вурстчета, както и много видове лебкухен.

сериозно? в нашия ХИТ има беличките? ями ями:)))) благодаря ти за рецептата за глювайна!!! ще я пробвам! аз от ДЕ съм си бях купила такива нарисувани коледни чаши, в които сипваха глювайна на вайнахтсмаркта! ах...  Heart Eyes Hug

# 272
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добре дошла на Анна и на Мишковото бебе... Hug

Честит рожден на Сиу и на Мики...
малее аз като не чета редовно и пропускам много радостни новини ooooh!
май пропуснах някой Mr. Green

Добре дошли на Шанс и на Малката Госпожица Мърморана  Hug

Риенски, какви проекти ти дадаха бе, мила?
дано Мая се оправи скоро, и аз действам тук докторите с латинската терминология.
преди не знаех всички термини на немски и ги казвах на латински...
нефрологът ме пита медицина ли съм следвала hahaha
оправи ли феята?

стискайте ми палци за едно работно място Praynig
в началото на 2009 ще се разбере дали ще възложат проекта
и дали ще ме вземат в екипа.

какво стана със срещата?
стопи се бавно в мъглата като немско декемврийско слънце ли?

# 273
  • Мнения: 293
Ахаха, Вече как ме развесели с този мил прякор "Сийка"  hahaha
Честито на Сбъдваща, папкане, спинкане и много усмивки
Аsyalein ти За коя среща питаш, Защото има една която Ще се състои след няколко Часа в Лимбург. ПиШи на лиЧни ако решиш нещо  Party

# 274
  • Мнения: 166
Да е жива и здрава малката Анна. Да папка и расте и мама скоро да се прибере. Измъчи се милата.
днес много рожденици.
На Мики много радостно детство и хиляди сбъднати желания.

На господин Мистиков само хубави неща и да слуша Мистикова  Laughing

Сиу на теб много любов и дано да ти се изпълни мерака да станеш немска госпожа.

Риен дано най-накрая са открили какво е на Мая и да оздравява бързо. И ти се изтормози.

# 275
  • Мнения: 11 329
Аха да изпусна хубавите нновини! Очите ми парят и носа ми тече ooooh! Twisted Evil
Сбъдваща! Да сте живи и здрави с поадръчето за Коледа с прекрасното име Ана!  bouquet (дано не си ме ругала тихо наум за предупрежденията Praynig)

Веси, да ти е живо и здраво Микито! Влизай по-често, де! Ептен се затри.

Мистичнна, да ти е жив и здрав къдрушкото!   bouquet

МГМ, не каза кои от препоръчаните певици и групи ти допаднаха?

Шанс, добре дошла!

# 276
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Аsyalein ти За коя среща питаш, Защото има една която Ще се състои след няколко Часа в Лимбург. ПиШи на лиЧни ако решиш нещо  Party

питам за тази в Хайделбер или Карсруе Peace
за Лимбург знам, но днес не мога Tired

Вечи, оздравявай бързо.
или от друго ти парят очите Thinking

# 277
  • Мнения: 1 817
Честитио бебе Анна на мама Сбъдваща,    bouquet  на която и последната мечта се сбъдна! Heart Eyes  Бебка да бъде послушна, а мама бързо да се възстановява и да се връща при нас да разказва! Hug

Последно повикване за влака за Лимбург! Laughing Пътниците се събират на Марктплатц-а в 15 часа. Всеки, който е ожаднял за греяно вино и разни калорийни бомби, да заповяда! Peace

Глювайн правя така: 1 грейпфрут, 1 потрокал, 1 мандарина и 1 лимете на кръгчета ги слагам в тенджерата. Добавям 3 щипки канела (3 пръчки), 3 карамфилчета, 3 препълнени с.л. захар, 1 с.л. стафиди, 1 с.л. бадеми, 750мл сухо червено вино (ако не е сухо, а сладникаво-захар на вкус!). Кипва се, както каза Серди  Wink и се пие с весела компания!  Laughing Наздраве!

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 13:59 от ZiMa

# 278
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
забравих да питам.
трябва ли ми Aufenthaltsgenehmigung още?
моето изтече и не съм ходила да го подновявам, а го искат от КК...

сега като сме в ЕС пак ли трябва да ходя да се мелдвам там newsm78

# 279
  • Мнения: 707
Честита малка принцеса на Сбъдваща    bouquet! Да е жива и здрава и много послушна  Grinning!

Честито и на другите рожденници   bouquet! Да са здрави и много обичани!

Добре дошли на новите дами  Laughing!

# 280
  • Мнения: 707
Шанс,
сетих се че има Webcam над коледния ни пазар. Гледката не дава реална представа за красотата му, но може би довечера ще е по-празнично.
http://www2.augsburg.de/index.php?id=1849

# 281
  • Мнения: 1 584
Честита бебка на Сбъдваща!!!

питам за тази в Хайделбер или Карсруе Peace

ами аз питах вчера - Веч се разболявала, Зима и тя натам вървяла, и се отлагало ...ама Зима може сега да пие в Лимбург - не е честно Crossing Arms

# 282
# 283
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

ами aз питах вчера - Веч се разболявала, Зима и тя натам вървяла, и се отлагало ...ама Зима може сега да пие в Лимбург - не е честно Crossing Arms

ха, тя май ще се лекува там Wink
ок. значи се отлага за догодина Laughing

днес ми е крив ден, тъмно е, комповете стачкуват  Crossing Arms, а аз имам да правя презентации и нямам грам идеи.
съседът пробива нещо с бормашина, все едно в главата ми пробива #Cussing out

пфу, намрънках се Blush

# 284
  • Мнения: 558
честити бебчета на Ми6ка и Сбъдващата! да са ви живи и здрави, кротки и папкащи  Simple Smile
честити рождени дни на Сю и Мики! И вие да сте живи и здрави!
много пишете напоследък..едва ви следя..дано не съм объркала нещо при поздравите
поздрав от мен

Общи условия

Активация на акаунт