102ра немска тема

  • 16 803
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 521
Вzимаш 750мл хубаво вино, 250мл вода, zахар на вкус, няколко карамфилчета, 2 пръчки канела (може и на прах, ама с пръчките е по гот), един наряzан на напречни реzенчета портокал (в Хит има биопортокали, които можеш да вzемеш и с кората), няколко реzенчета лимон.

и аз го правя така, но вместо 250 г. захар слагам 1 ч. сок от боровинки(компот без плодовете)+100 гр. захар - става трепач! Обаче не ползвам сухо вино, а полусухо мерло или някое подобно сладко вино

# 286
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Асе, удари едно винце и ще ти дойдат идеи  Mr. Green

Сю, честито на патерица, пожелавам ти пръстенче Wink

Веси, да ти е здрава Мики и да я слушате!

# 287
  • Мнения: 2 658
Честита Анна на мама Сбъдваща и на цялото им семейство   bouquet , браво, най накрая.
Честит рожден ден на рождениците, макар и на патерица.
Добре дошли на Шанс и МГМ. Я гледай, имаме си и германофили вече, супер  Wink Шанс, има ли причина толкова да обичаш ДЕ? Или просто така?
Аz пък, докато не дойдох тук и преz акъла не ми е минавало zа немски  ooooh! . Както и zа Германия. Не че сега го владея (еzика)  Joy . Просто... му свикнах, ако може да се каже така. Аz определено си падам повече по романската еzикова група плюс гръцкия. Не zнам zащо, беz причина, но ей така, като ги слушам и мед ми капе на душицата. Ама живот, тука ни довя  Crazy
Нашия Вайнахтсмаркт не е толкова голям и красив. В същност може би вече не ми прави впечатление, когато го видях zа първи път, много ми хареса. В Дюселдорф и Кьолн са ехаа...

# 288
  • Мнения: 558
Аz определено си падам повече по романската еzикова група плюс гръцкия. Не zнам zащо, беz причина, но ей така, като ги слушам и мед ми капе на душицата. Ама живот, тука ни довя  Crazy

 и аз така  Simple Smile причина си имам: много харесвам страните и начина на живот на хората там.
а в Бг съм завършила езикова с немски..та поне сега нямам проблем с езика


трябва ли ми Aufenthaltsgenehmigung още?
трябва да си вземеш от Ausländeramt-a Freizügigkeitsbescheinigung.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 23:04 от pepelja6ka

# 289
  • Мнения: 1 610
Честито на Мики, на Пешев, на Сиу, на Сбъдваща!

Дайте идея за торта,  мацки!Утре ще правя, иска ми се да е с трошен лешник, и ванилов маслен крем и кувертюр, ама те германците не уважават като няма мармалади разни или плодове.От друга страна поръчах на две германки да ми направят по един сладкиш, отест може да задоволят немския вкус. И съм в чуденка.  newsm78

Асе, феята малко я пооправих, тя беше за след 2 дни. Обаче принтера я изкара ужасна. И календарите направих, вече на конвейр ги правя.Скоро ще си отворя печатница. Ха/ха, и мен ме питат дали не следвам медицина.
 
Бискара, аз ти последвах съвета и търсих още 2ма лекари преди да намеря тази лекарка. И пак същите обяснения. Вече ще ходя само при тази. И с малкия при нея за изследвания У6 ще ида, може и лек за фимозата да е открила  Mr. Green . А за зъболекар ще идвам явно до Мюнхен. Мая вече има зародиш на 2 кариеса. Но това удоволствие с посещение на зъболекар ще го оставя на свекито, която на злобното ми съскащо>Недей дава шоколад, има вече кариеси, ми отговаря>Те ще паднат!

Вижте какво намерих статистика за трудовия пазар. http://www.bmas.de/coremedia/generator/29132/property=pdf/nation … iefte__bilanz.pdf

# 290
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

трябва ли ми Aufenthaltsgenehmigung още?
трябва да си вземеш от Ausländeramt-a Freizügigkeitsbescheinigung.

и какво да правя на КК?
те искат Aufenthaltsgenehmigung...?

# 291
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ето такива думи като в горните няколко мнения ме карат да подхождам към немския с известен страх. Simple Smile

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 01:46 от Малката Госпожица Мърморана

# 292
  • Мнения: 2 658
Ето такива думи като в горните няколко мнение ме карат да подхождам към немския с известен страх. Simple Smile
Ааа, няма страшно, що? Нали zнаеш, щом има желание има и начин   Wink

# 293
  • UK
  • Мнения: 3 959
Амии... Има нещо притеснително в тях, губя се някъде към средата им и това е. Simple Smile

# 294
  • Мнения: 1 817
Майричке, аз подканвах жадните да дойдат в Лимбург, ама никой не дойде! Peace Ти в Карлсруе ли си?  newsm78  Иначе аз не съм писала, че се разболявам и дано не ме сполети  Praynig ! Писах, че съм прегряла от стреса, който ме е подгонил  Wink . Виж, Вечка подсмърча горката...

Иначе в Лимбург бяхме само ние със Сю и нашите нежни половинки  Laughing . Поговорихме, ядохме торти, пихме кафета, а после и греяно вино  Grinning . Беше много приятно и с нетърпение очаквам пак да се видим с нея!  Heart Eyes

# 295
  • Мнения: 558
и какво да правя на КК?
те искат Aufenthaltsgenehmigung...?
в момента не мога да зацепя, какво е КК  Thinking тъкмо ставам, ако е извинение, обаче Freizügigkeit-a e Aufenthalt за гражданите на страните от ЕС.

# 296
  • Мнения: 3 880
Асе, представи им този документ, който ще получиш от съответната служба, без значение какво му е заглавието, а ако питат ще им обясниш, че има различни видове генемигунген, според това от коя държава идваш.

Пепеляшке, за KrankenKasse става дума Wink

# 297
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Асе, представи им този документ, който ще получиш от съответната служба, без значение какво му е заглавието, а ако питат ще им обясниш, че има различни видове генемигунген, според това от коя държава идваш.

Пепеляшке, за KrankenKasse става дума Wink

преди 2 години ми дадаха 2годишна виза.
нея я ползвах като ми искаха документ, защото в Ausländerbehörde ми казаха да си я ползвам докато изтече...
изтече в началото на декември и не съм ходила повече ... Blush

това означава ли, че утре трябва да ходя при онази незадоволена беамтка Twisted Evil
Зима ми обясни какво да си вадя, но истината е, че нямам време да загубя няколко дена да се разправям с бюрократи.

друг процедурен въпрос: някой знае ли процедурата при променяне на начина на изписване на имената на латиница?
искам да махна една буква, че заради нея ми пишат постоянно грешно името #Cussing out
къде се ходи в Бг и каква е процедурата?

# 298
  • Мнения: 558
преди 2 години ми дадаха 2годишна виза.
нея я ползвах като ми искаха документ, защото в Ausländerbehörde ми казаха да си я ползвам докато изтече...
изтече в началото на декември и не съм ходила повече ... Blush
това означава ли, че утре трябва да ходя при онази незадоволена беамтка Twisted Evil
ами мисля,че ти се налага..все пак трябва да имаш някакъв документ разрешаващ постоянно пребиваване в страната.. на мен от КК никога не са ми искали такъв документ...само studentenausweis... та ако ти искат и други документи от КК, може лееко да пропуснеш да им пратиш freizügigkeit-a  Wink я се обадят, я не!

аз ще правя едни сладки днес и трябва да ги заливам с бял шоколад...купих вчера кувертюре, ама как да я направя течна? на опаковката това важно нещо са го пропуснали

# 299
  • Мнения: 3 880
аз ще правя едни сладки днес и трябва да ги заливам с бял шоколад...купих вчера кувертюре, ама как да я направя течна? на опаковката това важно нещо са го пропуснали

На малки парченца и после или на водна баня или директно на котлона, но на ниска температура, за да не ти загори. И бъркаш докато стане течно. Може да капнеш малко олио за да не е много корава глазурата, като изстине...

Общи условия

Активация на акаунт