Стрии при втора бременност

  • 3 832
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
И първия и вторият път -такова чудо като стрии не посмя да ми се вясне.Дали е от типа кожа-сигурно ,плюс малкото качени килца-явно. Peace

# 16
  • into the blue
  • Мнения: 771
При първата бременност още от 2 месец по гърдите,а след това  и по корема.
Мазала съм се с какво ли не,но нищо не помогна.При втората нямах една нова стрия.

# 17
  • Мнения: 57
Преди малко забелязах една дълга на крака ми, която преди я нямаше  #2gunfire Май ще съм от тези, на които не им се разминава втория път  Cry.
Притесненията ми са основно, защото сега корема ми е направо огромен в сравнение с първия път, не знам защо - уж бебето не изглежда да е по-голямо....  newsm78
А знаете ли друга превантивна мярка, освен мазането (явно самомазане не е достатъчно) - например да наблегна на някой конкретен витамин, който отговаря за еластичността на кожата или нещо такова???

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:21 от mamma_eva

# 18
  • Мнения: 1 674
С първата бременност има стрии само по гърдите.С втората не ми се появиха никъде./ама мазах с крема против стрии на дева-мн съм доволна./

# 19
  • Мнения: 1 919
ми имах 1я път...корем, гърди..мажех с кремове, но явно си е генетично..дано при следваща бременност пораженията да са по-малко.

# 20
  • Мнения: 651
Аз по принцип съм предразположена.И си имам от 8 клас.Въпреки,че вече 5г не съм си сменяла кг.Забременях 48 кг.Сега съм в 10 г.с. още не съм качила,но си имам стрии на гърдите,бедрата,дупето.Ужас ме обзема каква ще стана.  #Crazy Мисля да си взема от на Икаов маслата.Винаги съм се мазала след баня,но уви...
всичко е кожа мили мами.блазе им на тези,които нямат,но от това не се умира.когато ти каже мамо мъника......забравяш за стрии
Да сме живи и здрави ние и бебките да си ги гледаме.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 241
При втората бременност май бяха повече, въпреки че качих по-малко кг /13/. Онзи ден с ужас установих, че имам стрии и по гърдите  Rolling Eyes. Дайте съвет с какво да мажа, че да ги поприкрия или поне да не се появяват повече...
 Hug

# 22
  • Мнения: 6 274
Нямам нито една стрия за трите ми бременности...
Никога и с нищо не съм се мазала...
Според мен, всичко зависи от кожата ти...
Аз първият и вторият път качвах по 7кг. и си мислех, че може заради това да нямам стрии, но сега, с третото качих ... 30 кг.  ooooh! и пак нямам нито една стрия...
Всичко е до тип кожа, да знаете...

# 23
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
С нищо специално не съм мазала тялото си по време на бременността.
Нямам и една стрия на корема и гърдите, за разлика от ханша, обаче Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз съм качила 6 .5 кг първа бременност , мажа се всяка вечер , понякога пропускам и ми се появиха на едната гърда 3 стрии и 1 на корема.Какво и колко ли щяха да се появят ако бях качила 14 и не се мажех.До кожа си е според мен  Sad

# 25
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
И аз мисля че еластичността на кожата определя всичко.И през двете бременности съм качила по 20 кг. а като забременях за втори път бях и с 10 кила отгоре.Стрии нямам и не съм се мазала с нищо.

# 26
  • Мнения: 798
Не  Grinning
При първата бременност само малко ми се цепна кожата около пъпа (около сантиметър) и при втората там по-лесно се опъна, въпреки че качих наполовина по-малко килограми.
И при двете бременности се мажех, но и аз си мисля, че е до тип кожа  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 83
При първата бременност ми се нацепиха малко гърдите и бедрата.При втората нищо,но бях значително по слаба от първия път.

# 28
  • Мнения: 9 441
До скоро нямах стрии никъде,но от 2-3 седмици забелязвам,че по бедрата са започнали да се появяват.Мажех се с Мамма Донна на Чико ,но това май не помогна много.Всичко зависи от кожата.Има хора,които не се мажат с нищо и нямат стрии,а аз Thinking

# 29
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
На мен ми се появиха през първата бременност на краката, на втората не  Confused

Общи условия

Активация на акаунт