Отговори
# 15
  • Мнения: 10
благодаря на всички   bouquet
може би смяната ще е най удачна ако не се навие док на нормално раждане

# 16
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Според мен 32г. не са проблем за нормално раждане пък било и първо. Лежайки за задържане видях много жени около и над 40 раждащи нормално. Peace

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Преди 1г 10м в Селена платих 750лв.

# 18
  • Мнения: 9 973
Просто гледат да ти приберат парите,а ти защо не искаш нормално?

# 19
  • Разград
  • Мнения: 518
На мен ми струваше 800 лв. с избор на екип  Peace. Успех и леко раждане Hug.

# 20
  • Мнения: 1 919
1 200 лв струваше моето някъде.

# 21
  • Мнения: 512
Не мисля, че възрастта ти, сама по себе си е предпоставка за секцио.
Щом няма някакви мец. показания не виждам защо да не родиш нормално.
Аз на твое място ще потърся и второ мнение на АГ.
Леко раждане ти желая.
  Hug

# 22
  • Мнения: 4 292
От къде на къде?  Shocked Ай стига бе, взеха да си прескачат сянката вече. Директно попитай гинеколога си на какво основание смята, че 32 г. е преклонна възраст за първо раждане? Че да е нужно секцио. 

# 23
  • Мнения: 1 691
искат ми 700лв не е много,но защо при положение че съм здрава и нищо ми няма да ги давам за нещо което на всичкото отгоре не желая Naughty а за това че съм за секцио ми казаха още в 2-3 месец което според мен не е нормално
Аз родих нормално на 32 (почти 33) години, въпреки че и моят лекар още в 5 месец спомена секциото заради възрастта.
но вече се чудя къде да раждам. Rolling Eyes
Ще ти кажа аз как постъпих - без никаква договорка отидох в най-близката болница със започнало раждане и не ме върнаха хората Wink
Щом не искаш да те режат без основателна причина, консултирай се с още един лекар - да си спокойна, че си здрава; после си взимай документите от твоята лекарка, когато дойде време да излизаш в болнични, откажи секциото и просто си харесай някое родилно.
Леко раждане и от мен Hug

# 24
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Възрастта ти определено не е Никакъв показател за секцио.
Потърси друг лекар, който да те изражда.  Naughty
Иначе във всяка болница при избор на екип е различна цената. За София варира от 500 лева в Окръжна болница до 2000 лева в частните клиники.

Съгласна съм с това мнение и аз. Възможно ли е да те натискат за секцио, точно за да дадеш някой лев ? В Тина Киркова този метод е много популярен...

# 25
  • Мнения: 1 032
В Бургас това е редовна практика от много години, имам предвид секциото заради възрастта. Тук масово доктори обясняват, че ако жената ражада за първи път и е на повече от 30 години имало вероятност роводите канали да не се разтворят и тем подобни и за това трябвало да се назначи секцио.
Моят съвет също е да потърсиш и друго лекарско мнение и тогава да решиш. Още повече, че и ти не си убедена, че секциото е твоят  избор. Каквото и да избереш или ти препоръчат- леко раждане ти желая.

# 26
  • Мнения: 530
Възраста не е причина за секцио родих първото на 30 нормално а второто на 34 пак нормално.

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако няма медицински причини, защо ти препоръчват да родиш така.
Няма по-естествено от това да родиш по нормален начин. А и не пречи, че си на 32 г.
Каквото и да решиш ти желая късмет! Hug

# 28
  • Мнения: 9 776
На 33 родих преди два месеца нормално. Е, вярно, второ дете, но първото беше преди 10 години, така че все едно ми беше за пръв път Peace. Но дори и с операция да родиш, няма страшно. Важното е бебето и ти да сте добре Peace. Отделен е въпроса за това, че искат да те оскубят яко Naughty. Ако имаш избор, ориентирай се другаде Peace.

# 29
  • Мнения: 4 019
Искра, възрастта, както вече са ти казали, не е показател за секцио. Ако и ти не го искаш, консултирай се с друг лекар.
Ако можеш - поинтересувай се и от естественото раждане - контракциите, техниките на дишане и тъй нататък и най-вече - мисли позитивно

Общи условия

Активация на акаунт