Въпрос за столче за кола и килограми на бебе?

  • 5 273
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 629
Ами някаква китайска щуротия беше...нещо като Mondo, или нещо подобно. Ако намеря схемата за монтиране ще я сканирам и ще я покажа. Освен джаджата отзад, през която минава колана има и две джаджи отстрани, през които минава колана когато е обърната по посока на движението. Обаче на мен малко афиф ми изглеждаше нещо таз работа. И понеже малката вече искаше да си седи като човек и да си зяпа - та купихме столче, което може да варира в положенията от "тип кошница" до напълно седнало. Та хем си гледка детето, хем като й се доспи просто го дърпам - и тя е в полулегнало положение.  Grinning

# 61
  • София
  • Мнения: 44 121
Ужас...и като си представя, че някой ще си вози така детето...то не че принципно няма хиляди, които монтират кошниците с лице към движението, щото изобщо не си правят труда да гледат инструкциите за монтиране.....
а иначе те и 0-18 и 9-18 имат положения от седнало до полулег, за да спят децата - все пак малки са още...разликата е, че първите могат да се монтират и с гръб и лице към движението, а вторите само по посока на движението....

# 62
  • Мнения: 629
Ами той кръстника на малката все това повтаря - че неприятните последици от неправилно монтирани столчета в случай на катастрофа са много повече отколкото, ако детето изобщо не се намира в подобно съоръжение. И аз от там си имам обеца на ухото. И като се усъмних в стабилността на кошницата - и за няма и два месеца я заменихме със столчето. Добре че през това време не се и налагаше да пътуваме често.

# 63
  • София
  • Мнения: 44 121
Не  е съвсем прав...ако детето изобщо не е в такова съоражение е най-зле....

# 64
  • Мнения: 56


моята кошница от 0 до 13 - Jane Slalom Pro може да се монтира и по двата начина - и по посока и обратно на движението. но мисля че както е направена са имали предвид да е обратно на движението Simple Smile не се сещам инструкциите как бяха...

# 65
  • Мнения: 56
а иначе те и 0-18 и 9-18 имат положения от седнало до полулег, за да спят децата - все пак малки са още...разликата е, че първите могат да се монтират и с гръб и лице към движението, а вторите само по посока на движението....
мисля че това трябва да се има пред вид като се купува стобче. но аз не намирам добър избор при тези от 0 до 18 кг. Сигурно ли е че няма стобче от 9 до 18 кг обратно на движението?
по тези сайтове нищо не пише като техническа информация...в магазина също не ми кацаха много...
направо не цнам какво да правя...

# 66
  • Мнения: 56
аз карам много, имала съм 2 по-сериозни катастрофи и много добре знам, че коланите спасяват живот,знам и въздушната възглавница какво прави...така че на пътя шега не бива. по-добре столчето за хранене ако ще да ти е най-смотаното, ама столчето за кола да си го бива..и като се разреве детето на пътя да няма "нека да го взема, да е в ръцете ми и да не плаче"това и аз съм го правила 2 пъти да си призная. но сега спирам, отбивам, държим се на ръце, успокояваме се и продължаваме.според мен наистина е безотговорно децата да не се возят в столчета. дори икато пораснат. Гледам ги по пътя- стоят прави между предните седалки, мяткат се насам-натам...ако таткото набие спирачки - ще изхвърчат!

# 67
  • София
  • Мнения: 44 121
ами като си си избрала Хане, купи тяхното столче 0-18 кг...
иначе то винаги може да се монтира някак си и по посока на движението...т.е. може да се закрепи, това не го прави правилно и редно....
А твоето дете е вече 13 кг ли???
Jane Slalom Pro е количка не столче....

http://www.jane.es/seguretat/index.php?fuseaction=crash ето на англииски за тестовете им инфо дано ти е полезно...не съм го чела...просто инфото в сайта им.
http://www.jane.es/seguretat/index.php?fuseaction=racing&id=2

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 15:17 от Angel_Dust

# 68
  • Мнения: 56
мерси за инфото. знам че слалом про е количката, но не знам името на кошчето. да, замислям се за тяхното столче но не бях намерила инфо. сега ще прочета това, което ми прати. но освен в онзи онлайн магазин от линка, който ти ми пусна вчера, в нормален магазин не съм го открила...може би ще звъня на вносителя ако се спра на него.
и цена за него не съм видяла никъде май... newsm78

# 69
  • Мнения: 1 484
И  аз  съм  за  столчетата   и  ще  дам  пример  що. Това  лято   ходихме  на  гости  при  наши  приятели  в  Бургас  и  малкия  беше  в  столчето  но  съпруга ми  не  бе ще  закопчал  коланите. ,Една  пикла  така  ни  пресече  пътя  и  той  наби  спирачки  малкия  фръкна  между  седалките  добре  ,че  не  ни  удари  .Сега  винаги  проверявам  когато  той  го  слага  ,защото  забравя  .Никой  няма  застрахован  на  пътя  дано  не става   и сме  предпазливи  ама  не знаем  срещу  нас  по  няколко  ракии  са.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 121
мерси за инфото. знам че слалом про е количката, но не знам името на кошчето. да, замислям се за тяхното столче но не бях намерила инфо. сега ще прочета това, което ми прати. но освен в онзи онлайн магазин от линка, който ти ми пусна вчера, в нормален магазин не съм го открила...може би ще звъня на вносителя ако се спра на него.
и цена за него не съм видяла никъде май... newsm78

в смисъл...за поръчка от магазин ли....
350лв е стола....
за варна обаче не мога да ти помогна....
http://www.-spam081-/index.php?option=com_virtuemart&page=sh … =19&Itemid=27 тук има още няколко варианта за столчета от тази група....

# 71
  • Мнения: 1 484
Какъв  е  този  стол  350лв  моя е 150  лв  и  е  хубав

# 72
  • София
  • Мнения: 44 121
ми де да знам...столовете,които се водят добри почват май от 200-250 лв.....и се качват доо......и аз не знам...800 може и 1000 да има....
хубавите столове си имат на тях лепнати сертификати за сигурност...щом изпълнят някакви изискванияза безопасност им дават такъв сертификат и ги пускат на пазара....като и от тях има и по-сигурни и не толкова....но все пак всички са минали необходимия минимум.....
докато столовете тип чиполино, бертони и подобните им нямат сертификати, не са им правени тестове, не се знае от какви материали и как са направени или пък какво като удър ще издържат.....и не са особено добър избор....с тях е малко руска ролетка....и все пак в една америкаснка статия бяха казали - по-добре с каквото и да било столче, от колкото с никакво.....

# 73
  • Мнения: 161
Следя темата с интерес, и се чудя аз какво да взема - Ивка тежи вече над 8 кг но нямаме 6 месеца и не седим още newsm78 дайте съвет, не ми се купува столче пак след няколко месеца Laughing

# 74
  • Мнения: 56
Тази марка Бреви - сериозна ли е?
тук има много хубава информация относно безопасността и т.н.

http://www.bebeconfort.com/collection-2008/UK/voiture_conseils.htm


http://www.bebeconfort.com/collection-2008/UK/voiture_assurer3.htm

Общи условия

Активация на акаунт