нисък хемоглобин

  • 11 571
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Пий си желязото, щом си с нисък хемоглобин. Не искам да те плаша, но ниския хемоглобин е направо опасен. В края на крайщата той предвижва основните вещества в кръвта, както до твоя мозък така и до този но детето. Аз съм с анемия и моето бебе се роди така, приемаше желязо до четвъртия месец, докато най-после се оправи хемоглобина му. А не се притеснявай, желязото не може да ви навреди, и до колкото знам от лекарите не може да се предозира, организма усвоява колкото има нужда и другото го изхвърля.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И през  двете бременности имах нисък хемоглобин-пих ампули Тотема и всичко беше наред

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Приемането на витамини няма да ти повиши желязото.Важно е да се приемат лекарства , особено ако са изписани от лекар.Моя док , даже смяташе , че ако не успея да задържа прилични нива мога да го пия  и 6 месеца след раждане

# 18
  • Мнения: 5
При нисък хемоглобин задължително се пият лекарства.Моят е 8.5 и пия ампули Тотема.

# 19
  • Мнения: 568
Аз също се чувствам добре ,но последните изследвания показаха нисък хемоглобин изписаха ми Folivit Fero и аз не исках хапчета ,но лекарката ми каза ,че ако не ги пия до края на бременноста ще се наложи кръвопреливане -пия ги вече месец.

# 20
  • Мнения: 77
На мен доки също ми изписа желязо. Аз съм в 22 г.с. и хемоглобина ми е 98. Каза ми, че когато отида след 1 месец ще направим пак изследвания. Наистина трябва да го пиеш!

# 21
  • Мнения: 302
Аз пих желязо.Но моя гинеколог ме кара да го пия само 1месец.След приема веднага ми направиха нови иследвания.

# 22
  • Мнения: 31 193
Щом доктора ти е казал пий, хемоглобина се качва доста от сготвен черен дроб.

# 23
  • Мнения: 961
Добре е да се направи изследване на серумното желязо и да се разбере дали става въпрос за желязодефицитна анемия! Наистина са ти много ниски стойностите и е добре да си слушаш док!

# 24
  • Мнения: 568
Щом доктора ти е казал пий, хемоглобина се качва доста от сготвен черен дроб.
Черния дроб съдържа вит.А,който не се препоръчва за бременни.Обърнете внимание ако имате витамини за бременни ,че отсъства.Телешкото,сок от червено цвекло и др.също помагат за хемоглобина ,но трудно се качва без хапчета.

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Щом доктора ти е казал пий, хемоглобина се качва доста от сготвен черен дроб.
Черния дроб съдържа вит.А,който не се препоръчва за бременни.Обърнете внимание ако имате витамини за бременни ,че отсъства.Телешкото,сок от червено цвекло и др.също помагат за хемоглобина ,но трудно се качва без хапчета.
Наистина толкова нисък хемоглобин трудно се качва с храни. И на мен лекар ми е казвал, че черния дроб не е препоръчителен при бременност, особено в големи количества.

# 26
  • Мнения: 899
Аз пък спрях Матерната, но не и желязото, което пих до деня на раждането. Струва ми се по-неоспоримо належащо от витамините, за тях има много повече За и Против. Желязосъдържащи таблетки пих 7 месеца и хемоглобина ми от 99 в началото стана 135 в предродилна зала, 10 дни след раждането вече 146  Laughing. А изследвания ще ти направят поне 2 пъти преди тези в 9-я месец, още повече че си с нисък хемоглобин.

# 27
  • Мнения: 3 376
Аз не си пиех хапчетата понеже бяха отвратителни-и на вкус и вкуса който ми оставаше в устата след това.Повдигаше ми се от тях,какви ли не ми изписваха-нищо не може да убеди,че някаква синтетика ще ми помогне,че и ще бъде усвоена от организма ми.

Аз ядях много мед с орехи,спанак-готвен и суров на салата,портокали,броколи,сурови ядки...След време като отидох да раждам всичко беше наред. Без хапчетата.

# 28
  • Мнения: 379
преди 2 месеца моят хемоглобин беше 83. доктора като видя изследванията едва не припадна. изписа ми Сорбифер 2 пъти на ден и много месо, плодове и зеленчуци и миналият месец беше 106. въпреки това продължавам да го пия по 2 пъти на ден и така до раждането, а може и след него.

# 29
  • Мнения: 3 453
   Послушай лекаря си Peace

Общи условия

Активация на акаунт