Ремонти в яслите!

  • 2 434
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 629
48-ма ясла в Западен парк затваря от 11.12.2008 г. до Нова година заради ремонт на кухнята. След това продължават  частични ремонтни работи и ще има сборни групи.

# 16
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Отидохме вчера с малкия да платим таксата и се оказа, че майсторите още не са дошли и не са започнали работа...  ooooh! Това означава два дни забавяне още от самото начало... С тези темпове колко ли време ще се проточват ремонтите!?

# 17
  • Мнения: 5 026
В Нашата ясла правеха сборни групи за който няма на кой да си остави детето.

# 18
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
здравейте,момичета,аз не съм от редовно пишещите,но редовно ви чета-да ви се оплача,че при нас положението е още по абсурдно,на 19-ти ни е празника за Дядо Коледа и след това сме във ваканция до 2-ри март Twisted Evilобяснението беше,че решението било на общината заради кризата Shockedи няма да има сборни групи ooooh!направо нямам думи #Crazy

# 19
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Сега пък заради кризата...  ooooh! С тая криза колко ли народ ще си умие ръцете... Crossing Arms Не ги е срам!  #2gunfire

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 23:52 от Гневна

# 20
  • Мнения: 804
Такива безумия посред зима.  ooooh! Да държат децата в салон  Shocked, да затварят заради кризата  #Crazy
Гневна, и аз днес минах покрай нашата ясла и не видях да ремонтират кухнята. А най-лошото е, че фирмите изпълнители са подчинени на общината и директорките не могат нищо да им кажат  Tired

# 21
  • Мнения: 388
Ремонтите, които сега започват се дължат на пари -т.н. бюджетен излишък. Тъй като средствата са за 2008г. общините трябва да ги усвоят преди края на годината, иначе трябвало да ги върнат. И те предпочитат да направят ремонти и да ги похарчат, а никой не пита родителите какво ще правят посред зима с децата си...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Ремонтите, които сега започват се дължат на пари -т.н. бюджетен излишък. Тъй като средствата са за 2008г. общините трябва да ги усвоят преди края на годината, иначе трябвало да ги върнат. И те предпочитат да направят ремонти и да ги похарчат, а никой не пита родителите какво ще правят посред зима с децата си...
Това щях и аз да напиша. Днес и мен ме сюрпризираха...приятно. Ремонта ще е в 2 от групите и едната е на сина ми...Ако можело да не го водя...понеже знаят, че съм в отпуск, а от понеделник излизам в майчинство...Еми ще се гледаме. Яд ме е, че той ходи с желание и след тази ваканция - до НГ да не би пак да свикваме после отново...

# 23
  • Мнения: 382
Ето една ясла ,в  която ремонт вече има , но няма сборни групи  и работи нормално.Това е 21 ясла "Бонбон".Миналата събота и неделя са сменяли кухненски шкафове във  всяка група и с нищо не са попречили на децата.Значи може  и да се организират нещата  така, че да не се създават неудобства.  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 4 052
И при нас яслата затваря за ремонт. От 11-ти, та до Нова година. Ще ремонтират основно кухнята, и като няма как да осигурят храна на децата - съответно затварят. После до колкото разбрах поетапно ще подменят разни вътрешни дограми и такива чудеса, но ще се работи със сборни групи. В миналия четвъртък като бях още нямаше инфо, значи е или от петък или от днес информацията.
Добре че до Нова година чистя стари платени отпуски, иначе не ми се мисли. Другите родители просто не знам какво ще правят.
От общината очевидно действат...леко неадекватно. Как може конкурсите да приключат октомври и работата да започне ноември-декември?!  Shocked Иначе директорката я разбирам - ако откаже ремонта и не усвои средствата....не се знае кога пак ще я огрее. Та милата седи между общината и ядосаните родители и само обира негативите.  Sick
Да не сте в 48-ма ясла? Laughing

Edit: Току-що видях отговора, няколко мнения по-горе Crazy

# 25
  • Мнения: 239
При нас има нови изненади.Яслата трябваше да затвори от днес за ремонт./нищо,че договора е подписан още на 05.12/ Сега ще работи до 23.12 и затваря от 05/01. Ремонта щял да продължи МОЖЕ БИ до края на февруари. Сборни групи??? Не е ясно.
Въобще всичко е мъгла в нашата ясла. Днес лелката в едната от групите е казала на моя приятелка, че вече почвала да се съмнява, че изобщо ще има ремонт newsm78

Вече незнам какво да правя честно #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 26
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Не се съмнявай - ще има... Но явно няма достатъчно работници, та да се обхванат всички ясли едновременно. И като знаем с какви закъснения се работи... може и февруари да започнат при вас.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 235
В 45-та ясла-София също има ремонт. Почна миналата седмица със сборни групи и ще бъде затворена само докато правят ремонта на кухнята. По договор трябва да приключи до 10-ти януари, ама не било съвсем сигурно... Заради този ремонт дъщеря ми не тръгна на ясла, защото от ноември месец се коментира и не се знаеше коя ще е фирмата изпълнител и от кога ще почне.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт