Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина

  • 17 977
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Мммда. Оказа се, че ми бавят парите, защото няма подадена молба декларация от работодателя. Той пък щял да ги подава другата седмица... и май за празниците си увиснах  #Cussing out

# 16
  • Мнения: 2
Мммда. Оказа се, че ми бавят парите, защото няма подадена молба декларация от работодателя. Той пък щял да ги подава другата седмица... и май за празниците си увиснах  #Cussing out

как разбра? писмо ли писа? защото аз знам със сигурност че са ми подали молбата ама още нямам изплатени пари...а и да пиша писмо не знам какво да напиша вътре newsm78
дайде акъл

# 17
  • Мнения: 1 410
Mamadona,темата е трепач!

Аз си мислех ,че днес деня ще мине без инциденти,НО...Миши беше кротка преди обяд,след това си легна и спа 4 часа.Браво на детето!НО...със ставането и намери бонбони "ТИк-Так"(и ние ядем бонбони 'Тик -ТАк') и по едно време идва при мен и ми сочи носа си - аз понеже си знам,че е магаре( а и инстинкта ми говори) - поглеждам в носа и какво мислите ...ТикТак ooooh! Промих със солени капки и издърпах с аспиратора - ей,добре ,че си я купих тази помпа за нос ! NaughtyИзвадихме бонбона  newsm44
Хора,няма ден без щуротия и магария!


Я кажете как действате с писмата до НОЙ - че аз съм един заплетен казус -  какво ми дават и какво получавам!

# 18
  • Мнения: 2 376
На мен болничния ми за 01.10-19.11 е представен на 20 и някой си ноември .., след като звънях 8 пъти в счетоводството. #Cussing out за декларацията не знам, ние в петък заминаваме дотогава трябва да платя няколко сметки..., за тях пари май имам. Обаче подаръци няма как д купя.

# 19
  • Мнения: 20
Аз питах кога трябва да ми се преведат парите от ноември и си написах егн-то. Някаква женица ми отговори преди малко

# 20
  • Мнения: 2 376
аз на нои се обадих  и питах , защо още нямам пари от болничен от еди кога си.
питаха ме за егн и ми дадоха статус.

# 21
  • Мнения: 149
noi@nssi.bg 
Пиши им без да се стесняваш.Аз за всичко им пиша има една дама подписва се като Ем.Иванова винаги ми отговаря.Питала съм ги даже и по колко на ден ми се изчислява и ми отговарят.Само не забравяй да им пратиш ЕГНето си за да спестиш още едно писано и време.
Успех
А по телефоните изобщо не съм се и опитвала пиша писма навсякъде. Laughing

# 22
  • Мнения: 955
mamadona, супер е темичката.
Миши, мерси за линка със картичките. Пуснах на всички посочени адреси, дано да има полза. Насълзих се докато ги разглеждах.
slyn4ogled, мерси миличка. По-късно ще ти пусна мейл на лични.
Валени, мерси и на теб. Аз от там много песнички съм теглила, ама тези, който искам ги няма.
caprice, радвам се, че днес само хубави неща около теб  Hug!
Black Eyed, моите колежки ме наредиха по същия начин - още не са ми подали декларацията. Трябваше да ида в петък да им напомня. Уж сме счетоводна къща #Cussing out.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 661
Девойчета, да ви светна нещо за болничните и паричките от НОИ въобще.
В нашата фирма аз съм човекът, който подава болнични и декларации за майчинство след 135-ия ден. Оказва се, че НОИ имат много странна политика по този въпрос. Всички болнични и декларации, които са с начална дата от ноември например, могат да бъдат подадени в НОИ след като вече са платени осигуровките и заплатите на цялата фирма и след като счетоводителката подаде поотделно инфо за всеки един от фирмата за съответния месец към НОИ. При нас това се случва около 15-то число. Така, че аз утре трябва да отида и да подам декларация за себе си (от 13.11), за една колежка (от 28.11.) и един болничен. Та да не се чудите защо работодателите не подават веднага декларации - ЗАщОТО НЯМАТ ПРАВО. от НОИ просто ме връщат и не ги вземат.

# 24
  • Мнения: 16
А НОИ превеждат парите не по-рано от 15 работни дни след подаването на болничните или отпуските или каквото и да било.
Поне евала че отговарят.Аз по телефона или ще се притесня или ще се скараме с тях и за това по пощата виждате че е ефектно-отговарят Grinning

# 25
  • Мнения: 3 446
с две думи: да не чакаме пари до края на месеца Sad
Меган, много мило ми стана от поста ти  Heart Eyes Hug
Миши, сестра ми като малка си пъхаше в носа топчетата от онези старите сметала, помните ли ги? успявала е да натика 5 вътре в носа си  Joy

# 26
  • Русе
  • Мнения: 661
А аз съм си пъхала топче от пластелин в носа. Учителката в детската градина отслабна с 5л. пот, докато го извади

# 27
  • Мнения: 3
Ехо, здравейте! Ама честита ни темичка! Харесва ли ви? Докато се разхождахме в мола с Граци и докато подстрижа Крис и виж какво станало. От мерак да правя тема ме няма да си я пусна. Ей сега ще я дооправя, дано не се събуди Денис, ако не по нощите!  Hug
Благодаря на Валени, че я пусна!

# 28
  • Мнения: 16
(x)mi6imadi-пишеш си проблемчето на пощата на НОИ и задължително си пишеш ЕГНето.Ще ти отговорят гаранция.Аз ги питах по колко е и те ти казват на ден обаче ги изчисляват на работен ден а не на целия месец.Примерно майчинството ти е 500 лв делят го на 31 дни,след това полученото се умножава по работните дни в месеца.Измислили са го гадовете.
Днес нещо много ми се пише и чак съм малко горда със себе си ,че и аз бях полезна с нещо.

# 29
  • Мнения: 365
Много чудна тема, браво мамадона  bouquet
каприз, хубави новини... само такива занапред:)
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт