Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето

  • 15 474
  • 306
  •   1
Отговори
# 225
Здравейте и от мен!
Стмая,polina, Ади Манчева добре дошли сред нас, винаги има място за още един в дядовата ръкавичка  Hug !

Честит рожден ден на Брит и Мери Джей!!
Да сте живи и здрави и много щастливи жени и мами (с малко закъснение,но от сърце пожелано)!!!

 

Честити месечинки (със закъснение) на Калоян,Михаела,Анна,Даниел,Александра,Симон,Денис и на днешните Калина, Максим,Александра ,Кристина,Анна ,Теодор ,Даниел!Да сте живи и здрави и много да радвате мама и тати!

Валени(дори и с закъснение),Меги благодаря за отговорите! Hug
Мелфин една  голяма   Hug от мен ,а съвет няма да ти давам ,ти най-добре си знаеш какво да направиш,но по най- бързия начин трябва да си възстановиш спокойствието ,че това със сигурност се отразява негативно на Костенурчо! Peace
Steli_Meli ,дано бързо да се оправи малкия Вальо Praynig ,гадна работа са тези обриви ,но поне се  знае какво е.
branimira, малкия Светлин  много прилича на батко си и двамата са големи сладури. Моите деца също много си приличат,които ги  види ,казва,че Васко и каката са си лика прилика!
По този повод може да си направим и рекорд за  най-голяма прилика между беб и някой член от семейството!

Снимките ,които слагате на бебоците са прекрасни ,всички да ги нацелувате от мен,не мога да им се нагледам,направо да ги схруска човек.Всяко бебе си има свой чар и само по себе си е прекрасно!

Мацки весело изкарване в Брилянтин,яко да се позабавлявате! Drunk
Аз винаги съм била на мнение ,че за да бъде бебето спокойно и щастливо мама също трябва да е спокойна и щастлива.Щом това спокойствие се постига като мама си отдели няколко часа само за себе си или за себе си и тати ,то няма нищо лошо в това ,значи така трябва да е.

Щях да пиша още, но Анастасия и  Васко си искат  своето,после пак ще намина.


 
 

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 14:19 от steis

# 226
  • Мнения: 202

Бланш и аз смятам, че щом досега е бил само на кърма, добре съм се справила, даже не очаквах толкова добре Mr. Green разбира се форума много ми помогна, убеждавам се всеки денв това, няколко мои познати родиха след мен-почти никоя не се е справила с кърменето защото няма достатъчно инфо и подкрепа..а знаете при трудностите в началото е лесно да се откажеш..
снощи нямах намерение да отключвам тая тема- за и против т.н. щото и аз не съм човек на крайностите, просто ви споделих какво стана. и като върнах лентата се замислих възможно ли е това да е причината за неговото безпокойство.
Не си отключвала темата "за" и "против"  кърменето Буби-опазил ме Господ да се впускам пак в тази тема! Просто така се случиха нещата: два дни поред преглеждах хаотично Кърмаческия и попадах все на теми, в които имаше ултраекстремистки изказвания на дългокърмещи майки, които ме потресоха и възмутиха и след като прочетох поста ти снощи, се сетих, свързах нещата и затова го и написах.
Брит-с теб сме на една позиция-и аз  съм направила избора си да кърмя докогато мога, и аз съм за късното захранване и т.н.; надявам се, не си решила по някакъв начин, че се конфронтирам с теб Peace; идеята на изказването ми беше точно, че всичко се свежда до индивидуалния избор на всяка майка: кое е най-доброто за нея и бебето й през призмата на нейните схващания и, че  този избор трябва да се уважава и приема толерантно от инакомислещите и в този смисъл, изказвания от рода, че бебето често боледува, защото не е кърмено примерно 1 г, а само 3 месеца, са много спекулативни и груби и насаждащи чувство на вина у една млада майка(това беше една от темите, която разглеждах)
Бранимира-спам са съобщенията с непотребно инфо, което ти пращат на мейла примерно(най-често реклами); спам са и постовете, които пишем и с които нищо съществено не казваме-като моите снощи Wink
Ади-много неприятно с тази варицела, че бебчо толкова малък я е "прихванал", но пък после ще има траен имунитет и колкото по-рано боледуват от тази болест децата, толкова по-леко я карат, с възрастта настъпват доста усложнения от нея, така, че-всяко зло за добро Hug
Полина-добре дошла!

# 227
  • Мнения: 45
Брит умрях от смях, чак сълзи ми потекоха...ама го докарва на "Мила моя мамо" браво, браво,има усет детето, а бузите са простооооо....да ги нащипя и нахапя. Ние в нашия род сме нещо малко сбъркани-много обичаме да хапем, ама не така с предупреждение, а с изненада toothГгледам с лигавник май си ходите и ние сме така от днес, че вчера й бяха подгизнали дрехите от тия лигички  Mr. Green
Относно класацията аз моята мома мога да я предложа за приза "Най-спящо и неревящо бебе".
Млкабуби не се притеснявай мила, и аз така си виках след като взех да дохранвам, а накрая я слагах направо на празна цица да подърпа малко, ама нъцки...Направо се бях психирала с това кърмене...Всички сме страхотни мами... така са те лакомници с лакомници Mr. Green
По доагонала видях че има и нови мами  welcome и да пишете, а не като мене...само от дъжд на вятър. Но сега с това дъждовно време ще съм си повече в къщи и може би ще има повече време Simple Smile
Относно оплешивяването и ние сме без косичка отзад и около ушите, но пък отгоре излиза нова и се поуплътниха малко нещата Joy
Честито на празнуващите и експразнуващите, довечера ще се почерпя за тяхно здраве. newsm24
Бранимирка ей това е спам да пишеш глупости...другите не спамят не ги слушай newsm62 smile3534
Отивам да храня малката, че ей я на пак отнесе...на кого се е метнала такава...?

# 228
  • Мнения: 0
честито на беббовците които пораснаха с още един месецда радват мама и тате много много много
за косопада-направо сам ужас незнам кога ще се сваршва
за АМ-само на такова сме другия месец мисля да захранвам

# 229
  • Мнения: 955
Steli_Meli, в четвъртък имаме час за ортопед. Отивам без направление, като не иска да ми дава нама да и се моля Crossing Arms. Хайде да ви взимаме с нас.
adi_man4eva, видях снимката, даже я качх на първа страничка  Peace. Радвам се, че бебо е по добре. Как ли си е пял "Ох баня, ох кеф..." hahaha.
branimira76, ти кога захрани? Аз мисля сега като влезе в 6-тия месец, т.е. след 2-3 седм. ама да видим Thinking.

# 230
  • Мнения: 26
Дорбър ден и от мен Simple Smile

Бранимира като гледам май бебчо влиза спокойно в класацията за рошаво бебе  Hug Спам (spam) е :" използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща." Във форума спам се употребява за кратки, чести постове, без особено съдържание. Например постове от рода на : "Запис" ; "Ще следя темата" или другия вариант е диалог с някой потребител, без този диалог да има връзка с темата, пример: "Как си"; "Добре" и т.н. . Така някои потребители трупат постове, а защо за мен е необяснимо. Факт е обаче, че подобни СПАМОВЕ излишно утежняват сървъра и го пълнят с нежелана информация.  Затова в правилата можеш да прочетеш следното : "Рангът Спамър е рестриктивен и е за потребители, които публикуват безсмислени постинги, множество мнения извън тематиката, разпространяват рекламни съобщения, разпращат масови призивни или рекламни лични съобщения и т.н.
При тенденциозно неспазване на правилата на форумите и несъобразяване с предупрежденията - достъпът им до форумите ще бъде забраняван."

С две думи който много спами го банват  Peace


Виктория ни направи луди калинки тая нощ, защото отказах да я взема в кревата между нас, въпреки настояванията на баща и. Ама не е виновно детето, ами баща и  Close Ейййй така ме бяха хванали лудите, че ми идеше на бой да му скоча и му казах, че ако продължава в същия дух, ревне ли Вики нощем той ще става, а аз грам няма да се помръдна, за да види какво е. Иначе му е лесно , врътва дупето на другата страна , а Ася става по 15 пъти на нощ и хич не му идва на акъла, че от това перманентно недоспиване или ще си докарам някоя болест или ще се центрирам някъде с колата ( Да не дава Господ). Не е нормално да спя по 3-4 часа на денонощие и то разпокъсано  Tired Решила съм да и взема днес Дормикинд, ето тук може да прочетете повече инфо ако някой го интересува http://www.dhu-bg.com/

За кърменето - подкрепям Нели изцяло, но всяка майка си решава кое е най-добро за детето и и кое е най-удобно за нея. Но залитането в крайности и аз не харесвам, а също и крайни изказвания от типа " Няма такова нещо като липса на кърма" или " Няма вариант бебето да не иска да засуче" , има ги и двата варианта , говоря от личен опит.

За захранването - Стефи също както и Али на Нели преди 10 години е захранена по старата руска схема. На 5 месеца и половина от детската куня, първото и ядене беше боб и си го хапна детето с такава сладост че и още искаше. Е да чукна на дърво жива и здрава ми е. Истината е, че периодично излизат нови схеми на захранване, които се превръщат в нещо като мода (не е точната дума, но не се сещам за друга в момента) и всички са юруш на маслините, а всичко старо се отхвърля и заклеймява тотално и така до следващия път.
Това което искам да кажа е , че вече има достатъчно много информация и то достъпна (някога нямахме компютри и нет вкъщи) и всеки може да прочете и избере схемата и начина, които отговарят на светогледа и лайфстайла му. Както и за кърменето, а и за всичко всъщност редно е да се уважава избора на всеки, това си е конституционно право Wink
Вики в момента хапва 10тина лъжички плодово пюре сутрин между храненията и на обяд изяжда по около 100гр зеленчуково и след това си дояжда с АМ. Откакто и смених млякото и взех Милумил, да чукна на дърво се храни доволно и с апетит. И любимо и е моркови с картофи на Хип, тиквата с картофи определено не я кефи и повече няма да взимам.


Отивам сега да слугинствам

Аз само си допълвам, за да не пускам нов пост.  Освен Теди някой друг дали е позлвал Дормикинд ? Ще ми се да разбера дали е имал ефект при всички бебета или не.

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 13:45 от Asija

# 231
  • Мнения: 544
Изясни ми се какво е спам, благодаря!
Ellle, още като направи 3 мес. почнах да му давам по малко плодово пюре само веднъж на ден. Сега хапва по около 60 мл пак само сутрин между храненето.
Asija, права си. Вие поне си направихте прическа, а аз още не съм, ама му е наближило да му резна бритончето.
steis, на снимки където големия е на 3-4 мес. и сега на малкия, като ги сравнявам, са почти еднакви двамата. И твоите наистина си приличат много, въпреки че са различен пол.

Честито на празнуващите месечинки! Да растат здрави и послушни!    bouquet

# 232
  • Мнения: 276
Аз пак се включвам.
Първо да ви се оплача на малкия дзвер от дясната страна на крачето където му е сгънката му се появиха едни много ситни пъпчици.Почнах да го мажа с Судокрем и вече не е така червено,но пък започна да му се бели кожичката.Пробвах и със свинска мас и малко се поуспокои,но ме притеснява това че се бели кожата.Закарах го на лекар тя пък заминала в чужбина за 1 седмица #2gunfire и няма заместничка.Добре , че майка ми е мед.лице и попитала една детска лекарка от какво може да е.Оказа се че понеже бубата ни виси все на дясно,а урината му е била по силна и затова е станало така.Сега се опитвам да му вдигам бубата да седи нагоре ама нъцки. Crossing Arms
Ако на някой му се е случвало моля да сподели как се е справил?
Асе аз вземах на дзверчето тия хапченца.Давам му обаче само по 1 на ден някъде към 6 часа.И наистина е по спокоен през ноща.

# 233
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Здравейте мацки!
Днес Калинчето навършва цееели 6 месеца, на мама душичката, та минавам да ви почерпя, заповядайтe

Меган 77, помагай, търся превод на рецепта на тези вкусотии, особено вариянт с боровинки  Praynig

Много ми е добро детенцето, обичам я безумно и всеки ден й го казвам, вие казвате ли на бебоците, че ги обичате?

Аз бях изпаднала в дълбока депресия, и просто не ми се пишеше. Наложи ми се да взема много тежко решение, каквото никога не съм си мислела, че ще ми се наложи да вземам, аз по принцип уж съм силна, но това направо ме смаза, но с Калинчето всичко е наред, а това е най-важно, така че гледам напред и това е.  Вижте какво открих снощи: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49841, накара ме да се замисля.

И да споделя с вас любимата ни (засега) приказка, аз я знам наизуст от дете и я рецитирам на Калинчето, а тя замвръзва и ме гледа в устата, явно и тя я учи наизуст, да не изостава от майка си. http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=203&WorkID=6418&Level=3. Спомням си, че книжката имаше страхотни илюстрации, ако я намеря, непременно ще я купя.

А вижте какво костюмче съм и поръчала, много ме кефи, има невероятни попадения, ето тук: http://www.maskworld.com/german/products/kostueme/--/babykostuem … ienkaefer--103911

Полина, добре дошла, аз също родих по-рано, но при недоносените деца се следи развитието по корегираната възраст, или поне Калина се развива именно така, така че следя какво се случва на другите августовски бебенца, даже май сме в най-леката категория - на 04.12 беше 5700 гр, 63 см., но и аз и баща и сме били слаби бебета, така че не се притеснявам. Важното е, че е жизнена, засмяна, яде, спи и така. Ето и една прясна снимка
Мамадона, скоро видях майка ти и дядо ти на Красно село и така ми се прииска да си поговоря с теб, радвам се, че си го ударила на живот  Peace
Бланш, на мен пък ми липсва Мариус Куркински на Софийската сцена
За Брилянтин няма да се присъединя, че ми идва малко в повече шума и пушека, а едно време не излизах от Домби бар  ooooh! (я да видя помни ли го някой  #Crazy), в този ред на мисли много първенства държиме ние с Калинчето, включително и за най-порастнали родители (35/50  Wink, май няма кой да ни бие Stop Имам и други неща да ви разкажа, но утре, че още не съм в кондиция. Благодаря за поздравите и хубав ден.

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 13:57 от kovatcheva

# 234
  • Мнения: 26
Ковачева мила много ми липсвахте с Калинка, не се губи вече за толкова дълго  Hug

А Калинка-Малинка е станала още по-красива. Това което виждам на снимката руса косичка ли е или е от светлината? Станала си е вече голямо човече, не е бебешор. Много ама много да я нацелуваш от мен  Heart Eyes

И на двете си деца постоянно им казвам и показвам колко ги обичам, и наистина не си представям съществуването си без тях. Само дето Стефи вече е голяма и не се гуши толкова много като преди, дори имам рестрикция да не я лигавя пред приятелите и. Гушкайте и целувайте дечицата си, защото толкова бързо минава времето, че не усещаш кога порастват и поемат своя път  Cry

Домби бар не го помня. Ние с бившия ми мъж се подвизавахме основно в "Орби лукс" когато беше жив Боби Ай, а аз работех като сервитьорка в "Джъмбо" (в подлеза на Спортната палата). Wink Еееех какво агънце бях младо, стегнато и готино Simple Smile Ако намеря снимка ще ви покажа.

Пуканката заспа и е време да сготвя. Чао за сега и не пропускайте от 15:00 часа "Наука за бебетата" по БТВ.

# 235
  • Лондон
  • Мнения: 56
аз се разболях  Cry Cry Cry
носа ми тече, гърлото ме боли, схваната съм....  Cry
много ме е страх за беба - тя за сега се държи ама се чудя дали да не й дам панадол профилактично... Tired и това точно преди мъжа ми да дойде! много тъпо  Confused

Честит рожден ден на Брит и Мери Джей (на патерица)!

новите мами, не се сърдете! не може всички да сме като мелфин и си кей, но ви четем!!!

ковачева, Hug за теб и калинка!

брит, давай си съветите! тук нали сме затова! аз също съм против екстремистите, но за да разбереш какво е екстремизъм трябва да прочетеш всички мнения!

гледайте в 3 по бтв филм за бебета до 1 година...

буби, ти да не би там да работиш?

И велла е плешива + зачатъци на нова златиста коса!

Колкото до интернационалността - това което изброих е само от първа линия, на втора линия (братовчеди) имаме поляк, испанка, бразилец, египтянин и французин Laughing

towa zasega....

# 236
  • Мнения: 1 096
Честита половин годинка на Калина! Да расте здрава и усмихната за радост на всички!

Честити месечинки и на другите празнуващи днес!

Бързам да ви се похваля от моето голямо момиче. Вчера беше коледното тържество от детската градина. Ходихме вкупом и Алекс проспа половината песни и танци. Но това, за което пиша е, че учителките задаваха въпроси и тя вдигаше ръка. В началото се чудех какво ли ще каже, но когато я посочиха, тя отговори вярно. Сърцето ми се изпълни с радост. Само за един месец, тя успя да се отпусне и дори да разбира какво говорят. А таткото щеше да се пръсне от гордост. Всички познати ни поздравиха след тържеството за бързия напредък на Марина. Просто не можех да не ви се похваля.  Grinning

А сега по темата за бебетата...

Ковачева, много често им казвам, че ги обичам. Много често ги целувам и гушкам. Наистина толкова бързо растат, че скоро няма да ни дават.

За косата, и Алекс има плешиво петно отзад. Той и коса почти няма. Ходих преди два дни на фризьор и като ме направи ме пита как е. Какво да отговоря при 5 косъма на кръст. И с Марина бях така. Лошото при мен е, че по принцип ми е рядка и сега е направо ужас.

Малкабуби, не се разстройвай за АМ. Важно е бебо да е спокоен и ти също. Аз лично подкрепям мнението на Брит.

Полина, добре дошла и от мен!

Стейс, чудесна идея за рекорда за прилика. Веднага се кандидатираме и ние. Поне съм сигурна, че децата са от мен.



Еуа, оздравявай бързо! Можеш да си слагаш маска, като храниш Велла. Не е много приятно, но върши работа.

Толкова от мен засега, че каката ме вика да играем.

# 237
  • Мнения: 16
Здравейте!
ani d-нашата педиатърка ни беше казала да захранваме със сокчета още на 1 месец и половина.Направих от моркови (а ние от шише нищо не ядем) и бутах с лъжичка,но тя плюеше и ме гледаше едно странно в очите все едно ми вика:"Пий си го ти"и не знам дали нарочно ама след 3-та лъжичка веднага и се доспиваше.А когато направих от ябълки един път му се радва много даже я излъгах малко от шише да пие,но втори път не повтори.Инат голям.АМ само в началото,когато се прибрахме ядохме сега не го и поглежда аз само си го купувам в случай че излезем някъде да и направят,но само си ги отваряме и аз после се спуквам да ги ям че нали има срок на годност.И решихме проблема-навсякъде с мен.И само си сучем и това е.Слава Богу радва се на лъжичка защото аз всички лекарства за колики и т.н. и ги давах така и тя обича лъжичката-като я види отваря уста,но не я засмуква ами си мляска.
Предполагам че и мамите които са ходили с направление на ортопед пак са си плащали,защото направлението било само за преглед,но не и за ехограф.Чудят се как да ни вземат паричките
Къде ги качвате тези снимки освен във ФОТОКОЛАЖ?

# 238
  • Мнения: 1
Честит празник на Калинчето ! Умницата тя  Wink Тристан пред нея си е бебе, още си яде завивките, а тя вече приказки ще разказва  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Ковачева, на мъжа ми бившия има шоколадов бутик и прави най-хубавите macarons в града. Ще поискам рецептата с боровинките  Wink

Вече си позволявам да оставям Тристан да заспи като гушка плюшените си приятели Заека Лапину и Овчичката Мутонка, нали вече няма опасност да се задуши  newsm78 Много им се радва, целува ги и ги олигавя целите  Grinning Всяка вечер като го лягам му казвам, че го обичам  Heart Eyes

Ея, и аз бях болна. Но при нас обратното - зет ти ме зарази. 5 дена ме мъчи гърло, наливах се с густи соци от лимон и мед и сега съм ок. Тристан и той почти оздравя, има още малко от некакените Микита в носа, но и на двамата ни се размина леко. Ей, да ни пазиш любимата  Wink

Снощи водихме Тристан на ч.р.д. на бабет в един шик ресторант и той се държа аристократично - две-три снизходителни усмивки на гостите, хапна, пийна и се оттегли в спалнята си - номадското легло  Mr. Green А аз се напих, ами то невидяла вино от миналата година, чак си счупих тока на ботушите от вътрешни емоции  Sick

Лоти и Митачето имат един глас от нас за големи бузи, шар-пейчето Ивайло за гривнички, снахата за интернешънал уоман, а Тристан се кандидатира за бебе на мама, ударила кьоравото с доста по-млад мъж  Crazy (тук май ще имаме конкуренция от Вики  Mr. Green)

Класната Стели_мели пак извади дневника с отсъствията  Mr. Green

Може да не пиша често, но ви чета  Wink До една !

Приятна неделя и ме дръжте в течение с новините около наборчетата  Hug

# 239
  • Мнения: 1 410
и Сиебер се изгуби! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт