Пак съм аз с въпрос за водата:)

  • 3 639
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 43
Слагаш ли малко захар във водата.....

# 46
  • Мнения: 43
Питам те,защото бебо не пие водата без захар...

# 47
  • Мнения: 3 034
Kami_mami , мислила ли си за смяна на педиатъра? не се обиждай, просто съдя по въпросите, които имаш. да се слага захар във водата на беебто е тотално погрешно и отречено, а и бялата захар е вредна и за възрастните. 3-месечно бебе (твоето явно е на толкова, ако съдя по другата тема) няма нужда от вода изобщо. до 6-тия месец бебето си набавя всички необходими течности от млякото, което все пак също съдържа голям процент вода. ако изобщо държиш да даваш вода, поне давай чиста  Peace

п.с. влез в Библиотеката тук, има страхотни статии, мисля че много неща ще ти бъдат от полза  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 43
Благодаря за съвета,но от друга страна някой лекари отри4ат това за водата след 6 месец,нямя зна4ение...Ние пиеме вода в огромни коли4ества...Не казвам 4е му слагам във водата цяля лужи4ка захар,а само на върха...ина4е не иска да пие и пла4е...

# 49
  • Мнения: 275
Ти как разбираш, че бебето ти е жадно и има нужда точно от вода, а не от мляко?

# 50
  • Мнения: 43
Ами познавам си детето...

# 51
  • Мнения: 275
Внимавай, защото е възможно да подлъгваш бебето ( заради захарта) да пие повече вода от колкото му е необходимо и така да му натоварваш излишно бъбреците...

# 52
  • Мнения: 43
Благодаря за съвета,но бебо когато пие вода не си пуска бибероната...според мен това озна4ава 4е пу се пие...Аз така мисля...

# 53
  • Мнения: 3 034
Благодаря за съвета,но бебо когато пие вода не си пуска бибероната...според мен това озна4ава 4е пу се пие...Аз така мисля...

или че свиква със сладкия вкус  Stop

# 54
  • Мнения: 43
Аз му слагам на върха на кафена лъжи4ка...не си мисли 4е му давам в коли4ества...

# 55
  • София
  • Мнения: 448
баткото пропи вода на 2 годинки.На всяка консултация се жалвах на педиатъра,а тя ми казваше,че детето е добре.Бебо също не иска вода.Стиска биберона със зъбки и казва:"гаууууу".Дано той пропие по-рано!

# 56
  • Мнения: 179
ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ
Благодаря за отговора, Simplyaven!   bouquet
Детето е на година и три месеца. Захранен е на шест месеца и вече яде почти всичко.
Купили сме едно адаптирано мляко за тази възраст, но го даваме изключително рядко.
Понеже има страхотен апетит, се опитвам да контролирам калориите му. Наблягаме на плодове и зеленчуци. Сокове аз също не обичам, а и когато сме му предлагали, сякаш не го влече. Не обича вода и чай. Чай пие само ако е подсладен, но не искам да свиква с мед, а и да поема допълнителни калории под една или друга форма. Остава само айрян, но той и без това хапва доста кисело мляко.
Засега ще изчакам с надеждата, че детето само показва от какво точно има нужда в момента. А и от отговорите става ясно, че някои деца просто са си такива.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Големият ми син също не обичаше водата и предпочиташе сокче./поста е за деца по-големи от 9 месеца/Затова започнах да изтисквам по малко цитрусов плод във водичката-лимон,мандарина,портокал и....воала...пропи.

# 58
  • Мнения: 7
Здравейте мами,
моя бебо е на 10 месеца и вода без сок в нея нежелае и да помирише.
Иначе давам розов "Девин" преди го преварявах .... от два месеца насам реших че сме големи за такива глезотии.
Весели празници и много да ви радват слънчицата!

# 59
  • Мнения: 50
 И на двете си деца, откакто са се родили давам изворна вода предимно на Девин, по-рядко Торн спринг. На каката преди 2 мес. и давах преварена вода за няколко дни и започна да казва, че я боли пъпчето. Така че, отново минахме на изворна вода.

Общи условия

Активация на акаунт