ФЪН ШУЙ VII (класически)

  • 82 439
  • 795
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 458
gabby, какво стана, преместихте ли леглото? Подобри ли се здравословното състояние на малкия?

shoshi, какво да ти кажа....мислим още варианта с местенето. Лошото е, че нашето легло не може да се хване в сегашната детска. Въртяхме, сукахме, вчера пак обикаляхме стаята с рулетката и нищо не измислихме. А малкият е пак болен  Confused

# 631
  • София
  • Мнения: 2 019
Поне леглото на детето премести както ти казах.

# 632
  • Мнения: 19
Здравейте, къде мога да намеря магазин във Варна за Фън Шуй, разбрах че между банята и спалнята трябва да окача стъклена топка. Лошото е че не зная с точност посоките, иначе снимки мога да кача. Уж всички в общи линии е ок подредено, а не вървят нещата в личен и финансов план Sad

# 633
  • Варна
  • Мнения: 1 231
В книжарница "Слънчоглед" има стъклени кристали на бройка.

Измери си много прецизно посоките, за да получиш правилен съвет.

# 634
  • София
  • Мнения: 2 019
Уж всички в общи линии е ок подредено, а не вървят нещата в личен и финансов план Sad

Как можеш да прецениш правилно ли е подредено, след като не знаеш посоките?

# 635
  • Мнения: 19
Зная горе долу посоките, но не и с точност Simple Smile как да ги измеря ? Нямам компас

# 636
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Ами купи си, вземи назаем, намери! Sunglasses

# 637
  • Мнения: 19
Благодаря  Simple Smile

# 638
  • Мнения: 36
Привет!

Излезе една нова книга за китайската астрология:



http://www.book.store.bg/p42351/kitajska-astrologia-chast-1-zvez … -ani-pesheva.html

Извинявам се ако не е директно свързана с темата, но все пак метода на четирите стълба на съдбата в китайската астрология е тясно свързан с фън шуй.

 Hug

# 639
  • София
  • Мнения: 2 019
Колкото и да си говорим във форума, повечето хора продължават да си мислят, че хубавия фън шуй е да си боядисат стените в подходящ цвят, да си изберат мебели в съответния десен, да си подредят различни китайски сувенири на определени места.
Другият проблем е, че почти всички се сещат за фън шуй едва когато си купят жилище. Тогава започват да търсят начини за корекция, при това искат нещо елементарно и лесно постижимо. Корекциите обаче, не се изразяват в окачването на кристали, звънчета и т.н. Често се налага преместването на леглото, смяна на стаята, дори и промяна в планировката на апартамента.
Намерих една статия, която е много показателна в това отношение. Авторката прави анализ на ново строящ се комплекс. Надявам се прочитайки я, да насочите в правилната посока усилията си в изучаването и усъвършенстването на фън шуй.

# 640
  • София
  • Мнения: 444
Смятам да почета по въпроса, но жилището ни не дава много възможности за преподреждане. В статията пише за лошото изложение изток-запад, точно каквото е нашето, кухня на запад и тоалетна в средата. И аз бих искала да имам жилище, което да отговаря на темперамента на всички от семейството, да бъдем здрави и успешни, но това си е цяла наука! Как би могъл един обикновен човек да го направи?!

# 641
  • София
  • Мнения: 2 019
kalimbi, не бързай да си правиш изводи. Първо, става въпрос за апартаменти от 8-ми период. Второ - изток и запад е направлението на фасадата, а не изложението. Трето - дори и с такава карта апартамента може да е сравнително добър. Зависи от формата и планировката. Тоалетна в средата не е най-добрия вариант, но при кухня на запад може да се намери подходящо място за печката.
А че фън шуй си е цяла наука, е точно така. Имаш два варианта - ако ти е интересно отделяш няколко години да посещаваш курсове и да се обучаваш, или си наемаш консултант.

# 642
  • София
  • Мнения: 444
shoshi  благодаря за успокоението. Наистина ще трябва да изчета темите за да мога да се ориентирам за основните неща. Би било просто нелепо заради грешно положение на леглото човек да си съсипе възможностите в живота. Не съм сигурна че съм дорасла бързо да  се ориентирам в тази материя, но ще опитам.  Simple Smile Все пак всички искаме да се чустваме добре у дома. Много фън шуй усмивки и хубав ден на всички.

# 643
  • Мнения: 44
Намерих една статия, която е много показателна в това отношение. Авторката прави анализ на ново строящ се комплекс. Надявам се прочитайки я, да насочите в правилната посока усилията си в изучаването и усъвършенстването на фън шуй.

Прочетох и трите статии. Останах с впечатление в началото, че трябва да се провери дали наистина само 10% от жилищата имат добър фън шуй. После за едната секция излезе 9%, а за другата - 27%.
Така и не разбрах цифрата 10% валидна ли е???
Може пък причината да е в лошия ми руски език!
Макар че, от друга страна, да се правят изводи, като се изследват около 0.02% от жилищата в Киев, ми се струва недостатъчно аргументирано.

# 644
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако всеки споделя в темата неща, с които да е полезен на другите, много по-бързо ще вървим напред.
"На всеки човек в рамките на деня му се предоставят най-малко 10 възможности да промени живота си. Успехът идва при тези, които знаят как да ги използват."

red_fenix, с удоволствие ще прочета твой анализ по въпроса. Надявам се да е достатъчно аргументиран.

Общи условия

Активация на акаунт