ФЪН ШУЙ VII (класически)

  • 82 459
  • 795
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
ria, много ти благодаря.
Сега ще подсиля липсващите зони  Simple Smile
Весела Коледа на всички ви  Hug

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Правилно си ги изчислила:

http://farm4.static.flickr.com/3294/3127919245_5f1a43123f_b.jpg

Монетите са метал и се подсилват от числото, което им съответства, а 6 е силен метал, предполагам затова е по-използвано броят им да бъде шест.
За дракона може би в ЮИ сектор би било добре, но то зависи от друго. А за бика да кажат Шоши и Светлина.

Impromptu, и на теб весели празници! Grinning

# 77
  • Мнения: 587
ria , благодаря и аз така предполагах за дракона. Да си жива и здрава от душа и сърце ти го пожелавам, както  и на всички около теб.  А какво ще кажеш за това несъответствие между нашите числа ( източна група ) и апартамента - западен?

# 78
  • София
  • Мнения: 291
Посоката на Бика е СИ 1, т.е. 22,30 до 37,30 градуса. Може да намериш сектора, който се очертава от тази посока и да се надяваме, че там ще му е добре на Бика Simple Smile))))))

Ако някой от вас е роден в годината на Козата, може би не трябва да подсилваш Бика през 2009г., защото тези животни са в "стълкновение".

# 79
  • Мнения: 7 790

личното ми гуа число е 8, а леглото ми е обърнато в посока запад

може ли да питам в какъв цвят чаршафи е най-добре да спя?

благодаря   bouquet

# 80
  • София
  • Мнения: 2 019

личното ми гуа число е 8, а леглото ми е обърнато в посока запад

може ли да питам в какъв цвят чаршафи е най-добре да спя?

благодаря   bouquet

В каквито ти харесват  Grinning

Весела Коледа на всички!

# 81
  • Мнения: 44
Здравейте на всички!
Честита Коледа!
Едва сега намерих време да се регистрирам, макар че от известно време следя форума и дори съм си писал с Ria.
Видях в предишната тема, че се коментира книга на Ева Уонг. Аз имам от нея "Основи на Фън Шуй" на български. Дано това да е книгата, защото по нея имам въпроси.
Първият ми въпрос е малко комплексен и е следният:

Ева Уонг разказва, че при обучението си накрая направила хороскоп на някакъв магазин, учителят й го одобрил, а по него в този магазин трябвало да стане пожар. Те седели и чакали и наистина станал пожар. Магазинът изгорял, но нямало жертви(а можело и да има доста). Изводът е, че Фън Шуй е много полезен.
Аз не виждам смисъл в това да знаеш, че някой ще претърпи бедствие и да не го предупредиш. За какво ни е тогава такова знание???
Има ли такива случаи, когато е направен хороскоп на някоя сграда, видяно е , че ще има нещо много лошо и в резултат от хороскопа е направена някаква промяна и бедствието е избегнато?
Също така има ли такива случаи и за хора, които имат хороскопа и после са си променили съдбата и са избегнали някакво нещастие?

Този въпрос зададох през лятото в МФФШ, където консултанти бяха Алексей Скобликов, Златина Ангелова, Сашка Величкова, Елза Панайотова, а експерт - Банко Пиронков.

НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ МИ ОТГОВОРИ ПО СЪЩЕСТВО!
Скобликов ми направи стилистична забележка, че думата „хороскоп“ не се използва, а Величкова спомена, че никой не я слушал, особено една нейна клиентка, но това беше всичко.

# 82
  • София
  • Мнения: 291
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО! БЪДЕЩЕ ЩАСТЛИВИ, МНОГО СВЕТЛИНА И ЛЮБОВ ПО ПЪТЯ ВИ!

Аз съм Елза Панайотова. Отговарям на red_fenix - да, има много такива случаи когато животът на хората се е променил след като са приложили фън шуй. А какво е избегнато е трудно да се каже, защото все пак това са прогнози - има тентенции за дадени неща, но не е задължително да се случат. Все пак фън шуй е третата съставка, преди нея има "небесен късмет" и "човешки късмет" - много зависи самият човек какво прави, какви мисли има в главата. Величкова вие отговорила много точно, не всички клиенти изпълняват всичко, което им се препоръчва, след което ние не можем да проследим всички позитивни ефекти. Но много клиенти се обаждат да благодарят, което говори че има положителен ефект.
Аз предпочитам да не наблягам на негативните тенденции, защото много хора има склонност "да си набият в главата" негативното и после съоветно го реализират чрез мислите си. Само леко предупреждавам какви тенденции има. Предлагам ви да прочетете книгата на Свияш "Какво да сторим когато нещата не вървят така, както ни се иска" - там са описани откъде идват и защо се налагат "възпитателни действия" от Живота.
Когато обаче се съчетаят фън шуй и промяна в мислите на хората към по-позитивни, към елиминиране на емоциите гняв, претенции, обиди, осъждане, неприемане ....... (на себе си и на другите), тогава стават прекрасни промени и животът "се оправя" и всичко тръгва по-добре. Това е моят опит и моята позиция по въпроса.

Относно това, че не сме отговорили - не сте питали чрез мейл, нали? Не се чувствам  длъжна да следя какво питат хората чрез форуми  newsm78 Но отговарям на всички мейлове и телефонни обаждания.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 019
Мнението ми по въпроса почти се припокрива с това на Светлина.
Що се отнася до Ева Уонг, едва ли са я наели срещу заплащане да направи фън шуй анализ и тя не е споделила с клиента си опасността от пожар. За консултанта е много важна практиката. Да – има някакви правила, но нюансите са толкова много, че при всеки човек в зависимост от ситуацията може да има различни проявления. Хубаво е да си прочел нещо, но още по-хубаво е да го установиш от личен опит. Няма как да провериш истинността на някои твърдения, ако не експериментираш. Друг проблем е, че почти няма „лекарства” за опасните ситуации. Предупреждаваш хората и те трябва сами да вземат необходимите мерки за сигурност. Съвсем на скоро една позната от форума ми сподели, че е бременна. Не съм й правила подробен анализ, но от информацията, която ми даде за апартамента видях, че има опасност от аборт и я предупредих да внимава. След няколко дни ми написа, че лежи вкъщи с опасност от аборт. Друга клиентка, с която работихме от разстояние, не можеше да измери точно направленията и за да разбера по коя карта да работя й описах една ситуация да ми каже дали отговаря на тяхната действителност. Отговори ми, че тръпки са я побили докато е четяла, всичко много точно е съвпаднало. След като направихме някои промени, сподели че нещата са потръгнали. Със себе си също много експериментирам. Когато избирахме апартамент в Киев нямах никаква възможност да го съобразя и с фън шуй. В последствие установих, че съм нарушила едно правило, от което би следвало да имаме „лош късмет”. Нямам представа в какво може да се изрази, така съм записала в лекциите си. Сега наблюдавам какво се случва. За щастие имаме само дребни аварии, които просто ни създават определен дискомфорт. Надявам се това да е само период, иначе ще се наложи да сменим жилището.
Примери имам много, но не това е целта на форума.
Дано да съм задоволила любопитството ви.
Не ми се рови да търся точно какво съм казала, но едва ли е, че никой не ме слуша. Много хора изпълняват абсолютно точно указанията ми.

# 84
  • Мнения: 2 085
Здравейте момичета!Какво бихте ме посъветвали за този апартамент?http://prikachi.com/images.php?files/513091m.jpg

# 85
  • Мнения: 44
Много благодаря на Елза Панайотова и на Сашка Величкова, която е shoshi, както разбрах от последното й изречение, за подробните обяснения. За мен въпросът е важен за наместване на основните ми понятия, затова бях много изненадан, че в другия форум това не беше разисквано. На практика само Сашка Величкова се доближи до темата тогава.

В къщата на леля ми има старо изсъхнало дърво. То е в диагонал от нея, встрани от входа, клоните му не сочат към къщата и прозорци към него няма насочени. По-напред в темите пишеше, че изсъхналите дървета са Ша. Аз искам да го махна, но леля ми не иска по сантиментални причини.
Трябва ли да отрежа дървото за по-добър фън шуй? Ако трябва - да махам ли и корените?
Всякакви аргументи ще са ми от полза.

# 86
  • София
  • Мнения: 291
По принцип трябва да се гледа от каква посока идва Ша - това се изчислява спрямо самата къща. Понякога въздействието на Ша е по-силно - в зависимост от каква посока идва. Но изсъхнало дърво винаги е зле Simple Smile))) Сред фън шуй специалистите има мнение, че ако не виждаш Ша, то не ти действа, но аз не мисля така. Действа ти и още как. И го виждам на практика.
С две думи - махнете дървото + корените му също (ако може). Какви сантиментални причини - то е изсъхнало - символ на нещо хубаво, но вече изсъхнало  newsm78 Може да обясните това на леля ви и на негово място да засадите друго дърво.

# 87
  • София
  • Мнения: 291
Честита 2009 г!
Желая на всички любов, светлина, благоденствие и удовлетворение!


Има новина:

Академия ХАНЛИН
започва КУРС по КИТАЙСКА АСТРОЛОГИЯ 1-во ниво нa 12.01.2009 от 18:00
Курсът ще се проведе в читалище "Н.Хайтов"
(читалището се намира на спирката на хотел "Плиска"
в сградата на бивше кино "Изток" )

За повече информация и записвания се обръщайте към
Емилиан Христов на телефони. 02/8879823, 0885441552, 0878242891.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честита Нова година !

# 89
  • Мнения: 10 746
Здравейте дами и Честита Нова 2009 Година!     bouquet
Начинаеща съм във фън шуй и имам доста неща да прочета и да питам...
Надявам се да ме приемете сред вас  Hug А и виждам доста познати тук  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт