ФЪН ШУЙ VII (класически)

  • 82 422
  • 795
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 091
 shoshi, мерси! С капак е аквариумът, с бликаща водичка Simple SmileЩе наблюдавам ситуацията и ако има нещо интересно, ще споделя. За сега не намирам промени /от 1 седмица го имаме/, освен, че му се радваме, децата са кръстили някои от рибките Joy
Между другото, удобно ли е да кажеш кога се връщаш в БГ, за да те ползвам за консултант с личен контакт, ако е възможно /може на лични/? Аз от години се интересувам от фън шуй, но не се образовам постоянно - чета, правя някои неща, после забравям кое, как, за какво е било, пак чета, но някак си хаотично, на периоди съм, та ми се иска професионално мнение да получа.

# 751
  • Мнения: 2 132

Бих те посъветвала да се посветиш на изучаването на фън шуй или да си намериш консултант.
А къде може да намерим списък на добри консултанти, а не на измислени? Ако има някъде по градове, защото за Пловдив никакво инфо не намирам..

# 752
  • София
  • Мнения: 137
shoshi, благодаря за отговора! Ще се поровя малко повече и ще задавам по-конкретни въпроси. Peace

# 753
  • София
  • Мнения: 2 019

Обикновено всяко лято съм си в България, но точно кога от сега не мога да кажа.

# 754
  • Мнения: 44
А къде може да намерим списък на добри консултанти, а не на измислени? Ако има някъде по градове, защото за Пловдив никакво инфо не намирам..

JeniB, доколкото разбирам, искаш консултант извън тези, които са се появвявали във форума досега. Ето какво намерих за теб:
http://www.dao-secrets.com/?p=home
Човекът е даоист, не пише къде и какво е учил по фъншуй, но е в Пловдив. Набляга на плащане със СМС за прочитане на всеки материал от сайта.
В края на седмицата в Пловдив ще има и курс от "Асоциация фъншуй център", който ще се води от лице с неизвестна квалификация (не пише нищо в сайта им в тази насока, а аз все такива неща гледам). Но пък цената е ниска.
За да не се сметне, че им правя реклама, да кажа, че не можах да намеря в сайта на асоциацията кой членува в нея, освен, разбира се, собственикът. Имат няколко сайта на различни адреси - добре са позиционирани в нета при търсене на "фъншуй".
Не мога да те посъветвам за избор, защото нямам информация и за двамата.

# 755
  • Мнения: 113
Добро утро!
За Фун шуй занам съвсем малко,бегли познания.Е иска ми се да разбирах по-вече,но колкото по-вече чета се обърквам. EmbarassedМоже би защото има доста "течения"и аз не знам на къде да гледам Mr. Green
Предстои ми закопуване на парцел и съответно строеж на жилище.Сега като поразгледах сайта даден от red_fenix тотално се обърках.
С пацелите избора е малък,мислех си че в последствие със самия строеж могат да се наместят нещата.Но като чели се стреснах.
Поръчах си книгите на Лилиан Ту(тези които са в наличност на пазара)-мислите ли,че те ще ми помогнат,стъпка по стъпка да изграждам правилно?Или без консултант няма да се размине?

# 756
  • София
  • Мнения: 2 019
Maria-Iva, построяването на къща е отговорна работа и доста сложна. Добре си се ориентирала, че консултацията започва още с избора на парцел. Има много неща, които е нужно да се съобразят предварително. Правилно избраното място носи 50% хубав фън шуй.
Съвсем отговорно ти заявявам, че само с четене на книги няма да се справиш.
Ако вече си си купила жилище спокойно можеш да четеш и да пробваш да местиш мебели, да активираш сектори. Ако се получи - ок, ако не - правиш нещо друго. Сбъркаш ли при строежа няма как да поправиш нещата. Съветвам те да си намериш добър консултант или да се надяваш на добър късмет.

# 757
  • Мнения: 113
Благодаря ти shoshi!За мястото мога ли да имам твоя съвет?А за строежа...ще говорим по-късно. Laughing

# 758
  • София
  • Мнения: 2 019
По-добре намери някой местен, който да може да ходи с теб и да оглежда порцелите. Да се работи дистанционно е ужасно трудно и изнервящо.

# 759
  • Мнения: 113
Благодаря!  bouquet

# 760
  • Мнения: 2 132
А къде може да намерим списък на добри консултанти, а не на измислени? Ако има някъде по градове, защото за Пловдив никакво инфо не намирам..

JeniB, доколкото разбирам, искаш консултант извън тези, които са се появвявали във форума досега.
Ами, не. Може и от тези, които са писали във форума. Понеже shoshi пише да се обръщаме към консултанти наживо, а пък в Пловдив разпитвах и не можах да намеря.

Кажете нещо за моите 3 врати в права линия - опасни ли са, какво може да се направи? Първата е външната, тя гледа на Изток(близо до СИ), след нея има малко фойае, на 1.90м от нея е втората врата, а на 2.90 от нея е вратата на спалнята.

Кои компаси са най-точни?

# 761
  • София
  • Мнения: 2 019
JeniB, не се прави така.  Ако имаш конкретен проблем започваш да търсиш решение за него. Не бива да проверяваш в къщата си всичко, за което прочетеш.

# 762
  • Мнения: 2 132
Аз все си мисля, че е по-добре да се предотвратяват проблемите, а не да чакам да се появат  Grinning

# 763
  • София
  • Мнения: 2 019
Твоя воля.
Дай едно чертежче на апартамента.

# 764
  • Мнения: 0
мога и и аз да споделя мнение

Общи условия

Активация на акаунт