Класическата електрическа крушка е пътник

  • 2 999
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 337
И ние сме навсякъде с такива, не че някой ни е задължил, просто си правим сметката. И мен ме дразнеше доста отначалото, но свикнах. Heart Eyes

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 703
И при нас е така , от около 4 години сме с енергоспестяващи и нямаме проблем не са изгорели , като взимате на самите кутии им пише за 3 Y или 6Y години живот им дават,това цъкане и изгасяне през 2 , 3 минути им скъсява живота , а и вече производителите са решили проблема с модификациите ето на Филипс
http://www.prismaecat.lighting.philips.com/ecat/Light/Applicatio … ft_nav=gb_en&
 

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ще ми препоръчате ли марка енергоспестяващи крушки с мека, матова, жълта или жълто-бяла светлина, средно светещи (еквивалент на 80-100вата на нормална крушка) , които да издържат 4-5години? Освен Филипс май други не съм виждала/купувала...?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 703
Осрам имат добро качество, пройзвеждат се в заводите на Филипс http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/start.do?browsername=opera%2 … mp;browsermajor=9

Дженерал Електрик също http://www.ge.com/products_services/lighting.html
 
Sylvania също са добри http://www.sylvania-lamps.com/catalog/index.php?id=2515&GLBS … 039213483cea1d668

има и още , но не взимаи китайски , а за ватовете 20 W отговарят на 100 обикновената крушка, 15 W  на 75 обикновена и така , за светлината ще се ориентираш на место в магазина като ти светнат и от двата модела

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 10:16 от щастливка - мързеливка

# 19
  • Мнения: 337
Сиренце има и други - Осрам, не сме слагали от тях и незнам как светят, но са доста по-евтини от Филипс. Правят и обикновени, но имат и енергоспестяващи. Май пак са немски, не съм много сигурна

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 703
Първите енергоспестяващи крушки бяха на ESL на ДЗУ Стара загора , светеха студена светлина и бяха с много добро качество , но огромни габарити  Hug

# 21
  • Мнения: 1 305
Не ми се вярва едно такова решение да бъде прокарано туко-така в ЕС. И искам да вида как точно ще забранят на китайците да произвеждат обикновени крушки. Или може би ще се забрани и продажбата им. Все едно да забранят ползването на автомобили с твърде мощни двигатели, които харчат повече от 10 на 100 градско. А в това, всъщност има повече смисъл.

# 22
  • Мнения: 5 462
Е тогава ще произвеждат енергоспестяващи крушки , ще спрат да произвеждат обикновените.

# 23
  • Мнения: 5 462
Другата стъпка ще бъде към изравняването на ел. стандартите с европейските.

# 24
  • София
  • Мнения: 930
Не обичам, когато ми се налагат задължителни решения и нямам право на избор. Това обикновено се прави в полза на някого (монополист, фирма имаща яко лоби където трябва, фирма на когото трябва и други такива). Пример - задължителните топломери с които напълнихме гушите на шепа хора, а след това се оказа че са безмислени (ако не си пускал радиатора, плащаш пак).
Но този път съм с двете ръце "за". Не заради това, че пак ни спускат някакви задължителни норми и директиви, а защото енергоспестяващите крушки си заслужават. Още преди много години, когато се появиха първите такива крушки и бяха много скъпи, от порядъка на 12-15 лева и бяха грозни, с едни големи балони и хич не стояха добре в полюлей, седнахме и пресметнахме дали си заслужава да се прави такава голяма инвестиция - за целия апартамент трябваха около 7-8 крушки. Заслужаваше си. Икономията на електроенергия се усеща веднага. Най-проста сметка: полюлей с 3 крушки по 60 вата = 180 вата на час. От 18 ч. до 23 ч. например са 5 часа. Това прави 900 вата на вечер за добре осветен хол. Енергоспестяващите, които светят като 60 вата, мисля че бяха 27 вата (на всяка крушка пише колко консумира и колко свети, но в момента не мога да проверя). 3 *27 = 81 вата. За 5 часа светене = 405 вата консумация. Разликата - 900 вата при обикновени и 405 вата при енергоспестяващи крушки.  И това само за една вечер. А за един месец и ако всички крушки са такива, икономията става доста добра. Още повече вече има и крушки с по-добър дизайн, малки, симпатични и светят и с бяла, и с жълта светлина. Има голям избор и са добро решение за икономия на ток.

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Осрам
Дженерал Електрик
Sylvania
 а за ватовете 20 W отговарят на 100 обикновената крушка, 15 W  на 75 обикновена и така , за светлината ще се ориентираш на место в магазина като ти светнат и от двата модела
Мерси за инфото, полезно ще ми е. Ще взема пак Филипс или ГЕ, надявам се да изкарат поне 2-3години. На нас обикновени крушки(с жичка) ни изкарват по около година, купуваме филипс главно. А иначе правилото за ватовете е доколкото разбрах обикновена крушка 50вата=енергоспестяваща 10вата

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Сиренце има и други - Осрам, не сме слагали от тях и незнам как светят, но са доста по-евтини от Филипс. Правят и обикновени, но имат и енергоспестяващи. Май пак са немски, не съм много сигурна

Не, турски са, ние ги ползваме вече 3та година и сме доволни!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 703
Сиренце по 5 умножаваше на енергоспестяващата ватите за да видиш на колко отговаря за обикновенна
5 по 20 w= 100 w обикновена
5 по 15w = 75 w  обикновена

на Филипс всички енергоспестяващи имат 6 месеца гаранция от производителя , та ако ви изгори ви я подменят в магазина от който я закупите пазете опаковката и касовия бон, ако се правят на ударени сигнализирайте вносителя , на опаковката му има даните.

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Мерси още веднъж за инфото  Hug  Моят горчив опит беше отпреди 2-3 години с въпросните енергоспестяващи крушки, може оттогава да са подобрили качеството, а и 6мес гаранция за крушка е повече от добре.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не, турски са, ние ги ползваме вече 3та година и сме доволни!

Osram, не са турски. Филипс не са германски.
http://www.cee.siemens.com/web/bulgaria/bg/corporate/portal/prod … /Pages/osram.aspx

Ние сме с Филипс с 12000 часа живот, канлукс, вива ( не знам последно как са ги кръстили)- горят често, други не сме ползвали.Радиум са немски.

Не всички Филипс имат 6 м. гаранция, тези дето са с 6000 часа живот имат толкова, други с 3000 часа живот имат 3 месеца гаранция. Тя и цената им е различна. 

Общи условия

Активация на акаунт