Класическата електрическа крушка е пътник

  • 3 003
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От около 6 години сме с такива крушки удома. Много съм доволна. Не съм ги сменяла години. Скоро се наложи да сменим едната само. А и енергия ми пестят Laughing както каза Никол.

# 31
  • Мнения: 3 830
И на мен не ми харесва светлината им, но е добра идеята да се пести енергията.
А за вграденото осветление, луничките, какви ще са там крушките? newsm78

# 32
  • Мнения: 681
И на мен не ми харесва светлината им, но е добра идеята да се пести енергията.
А за вграденото осветление, луничките, какви ще са там крушките? newsm78

Оказа се,че има и такива с жълта светлина,ако имаш предвид,че са само тип луминисцентни.
Успокоих се от този факт!
За сега в къщи нямаме такива,но виждам,че хората отдавна ги ползват. Heart Eyes

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Оказа се,че има и такива с жълта светлина
Успокоих се от този факт!

Има да, но мен тези със жълта светлина пък ме дразнят. Въпрос на предпочитания.

# 34
  • Мнения: 3 830
Уф, трябва да ги видя. Има ли голяма разлика в светлината?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Има да.

# 36
# 37
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
единствения недостатък на тези крушки е че се създават токсични отпадъци. луминофора е на основата на живачни съединения (или нещо такова). и тъй като няма технология за утилизация това ще се сее по всички нерегламентирани сметища ...
единствената алтернатива са светодиодите, но технологията е доста назад там, поне 4-5 години ще трябва докато се появят добри заместители.

# 38
  • Мнения: 3 830
единствения недостатък на тези крушки е че се създават токсични отпадъци. луминофора е на основата на живачни съединения (или нещо такова). и тъй като няма технология за утилизация това ще се сее по всички нерегламентирани сметища ...
единствената алтернатива са светодиодите, но технологията е доста назад там, поне 4-5 години ще трябва докато се появят добри заместители.

Така си е.
А  светодиодите са доста добри и се надявам да навлязат масово и да се намери възможно най-близка светлина като тази на обикновената крушка, щото иначе доста хора ще се измъчат.

# 39
  • Мнения: 2 631
И на мен не ми харесват спестяващите.  Crossing Arms
Обичам светлината - веднага със светването, а не да ги чакам, да загреят.
Още повече сега зимата.

Понеже мъжо пък ги харесва - водим спорове.
Компромисно съм оставила една в коридора, където така или иначе почти постоянно трябва да свети, но от спалнята я разкарах.

"Луничките" - по същата причина ги разкарах - не ми светят достатъчно, а как горят не е истина.

Въобще - на почит при мен са най-обикновенните 100-ватовки.

Това е личното ми мнение! Wink

# 40
  • Мнения: 2 926
Тия пък  ooooh!
Всичката ни е оправна, че до крушките я докарахме. ooooh!
Аз пък не ги харесвам.
Дразни ме как светят.

# 41
  • Мнения: 1 310
единствената алтернатива са светодиодите, но технологията е доста назад там, поне 4-5 години ще трябва докато се появят добри заместители.

Не съм много съгласна с това. Просто една нова концепция никога не се пуска на пазара, ако старата вече не се е изплатила напълно. В много голяма степен новите технологии нарочно се задържат и не се пускат на пазара, за да може всичко вече излязло да си избие разходите по рисърча и да донесе предвидената печалба.

# 42
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
в случая не е така ....

# 43
  • Мнения: 9
Нормално е това с енергоспестяващите крушки, погледнете и ел. уредите, все повече се появяват клас А и т.н. Просто хората мислят за спестяване на енергия, това че при нас още не е дошло, или по-точно ние не сме на техния акъл е друг въпрос. А иначе първите ми такива крушки сложих 97 г в старият ми апартамент, много скъпи ми се сториха тогава, но реших да пробвам и странното е че повече от 10г си светят без проблем Hug  Лошото е че преди 2,5 г като се нанесохме в новото ни жилище видях едни не помня ква марка, ама по-евтини и както обикновенно става с по-евтиното вече ми изгоряха 2  Twisted Evil

# 44
  • Мнения: 146
Не е проблема в електрическите крушки, а в опазването на околната среда. Само да вметна че и аз съм с енергоспестяващи ама първо се прецаках и си купих евтини и нито се виждаше нещо нито това което се виждаше беше истинско.

Иначе трябва да спестяваме енргия, защото колкото повече харчим толкова повече прецакваме околната среда и вече не мога да заведа сина си да се пързаля със шейна в парка, така както аз съм го правил.

Еврокомисията наистина въвежда много драстични мерки за ограничаване на използваната енергия с цел по малко да горят тецовете, но всъщност не е само еврокомисията прави това нещо, а всяко едно правителство в нормалните държави. Така много скоро ще бъдат забранени за използвани уреди които консумират прекалено много, а дава прекалено малко- например перални, миялни, климатици които не са инверторни, телевизори които харчат ток в режим на изчакване и т.н.

Всъщност закона ще е в сила сллед 2009 година, но лично аз мисля че е добра идея защото все пак става въпрос за света в който ще живееят нашите деца.

Иначе избягвайте евтините китайски осветителни тела - те наистина по скоро дразнят отколкото да спестяват

Общи условия

Активация на акаунт