Проблеми с теглото!

  • 3 492
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Привет!Искам да поговорим за затлъстяването при децата и как трябва да се преборим с наднорменото тегло при тях.
Дъщеря ми е на 8год и 9м. и е с доста наднормено тегло. Знам ,че трябва да и огранича храненето и да и увелича движението.Правя го ,но ефект няма.
Готвя в къщи ,не купувам чипсове и други вредни храни,а тя има огромен апетит. Мързия да се раздвижва на сила се караме да спортува,сега съм я записала на народни танци,дано има ефект.
Моля,дайте ми съвет как да я стимулирам сама да поиска да отслабне.Диети мога ли да и прилагам.?Ако вие имате такъв проблем ,моля споделете с мен как го решавате.

# 16
  • Мнения: 81
аз предполагам,че с израстването килограмите ще се нормализират,но все пак ако прецениш, че наистина е доста над нормалното - посъветвай се с диетолог!

# 17
  • Мнения: 21
Бях чула ,че да се преборим с детското затлъстяване трябва да се консултираме с ендокринолог,психолог и диетолог.Вярно ли е това?tweet19848 ,каква диета предлагаш,защото знам,че при децата тя трябва да е специална,такава за да не оказва влияние върху тяхното психическо,физическо и хормонално развитие.

# 18
  • Мнения: 81
аз прилагам диетата на Дюкан, но за деца едва ли ще е приложима.по-добре се консултирай с нужните специалисти!съжелявам,че не мога да ти помогна.единственото което мога да кажа е да поограничи сладкото и тестяното, мазните закуски и пърженото.Давай и повече плодове,зеленчуци, прясно изцедени сокове,вместо купешките " натурални".По-здравословна храна - вместо пържено да е варено или печено и така....да не пие газирано, ако пие изобщо!

# 19
  • Мнения: 334
Здравейте, gerzi!
Съгласна съм с tweety19848.
Това, което мога да допълня е, че за тази възраст на децата са необходими белтъчини, калций, магнезий, цинк и витамин D. Те са необходими в изграждането на костната система. Полезни храни в това отношение са месото (по-полезните са риба и пиле), млякото и млечните продукти, зеленчуците (особено суровите, но и тези на фурна, варени или на пара), ядките, яйцата (най-добре варени). Яйцата са много калорични, така е, но трябва все пак да бъдат приемани (по едно на ден-два-три). Киселото мляко е особено полезно за здравословното хранене. Танците са чудесна идея, дано успеят да заинтригуват дъщеря Ви.
Други възможности за като мине зимата са плуване и колело, например.
Поздрави,
Madame Bonduelle

# 20
  • Мнения: 81
И аз съм съгласна с допълненията ти!  Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 21
Благодаря! дадох те ми надежда,че нещата са наред.

# 23
  • Мнения: 81
АМИ НАРЕД СА АМИ,АААА, НЯМА ДА СЕ ТРЕВОЖИШ! Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 334
Има относително лесен ориентировъчен начин за преценяване дали има проблем, чрез изчисляване на индекса на телесната маса. Обикновено промяната в начина на живот дава резултат, дори да става дума само за повече ходене пеш на ден и ограничаване на поеманите калории при хранене. Ако това не даде резултат, Ви съветвам все пак да се консултирате с лекар.   
Успех!

# 25
  • Мнения: 21

Благодаря,момичета! Тази таблица за изчисление на индекса за телесна маса е супер!

# 26
  • Мнения: 81
Да и аз я видях табличката, добра е!

# 27
  • Мнения: 21
А какво ще кажете за храненето на децата в училище?не е ли вредно това даване на тестена закуска и сок с химия?Аз си мисля,че трябва на децата да се приготви топла закуска или обяд в къщи.Те да си хапнат у дома,а през голямото междучасие да изядат по един плод или някакъв зеленчук с айрани или домашно приготвен сок.при този начин на хранене от страна на държавата на децата ни не ги ли предразполага ме към затлъстяване в тази толкова важна за развитието им училищна възраст?А да не говорим ,че часовете по физическо и спорт в училище смятам ,че са недостатъчни.Кажете ми мисля ли правилно?А ние имали начин по който да повлияем на тази държавна политика?

# 28
  • Мнения: 81
да права си,точно така е...ама то замисли се колко малко са хората които се хранят правилно...повечето неща които ядем са отврат...полуфабрикатите....ами млякото,ами месото,ами нитратите в зеленчуците...всичко е изкуствено и вредно...после как няма да затластяват децата,а какво да говорим за нас....нямам думи!

# 29
  • Мнения: 698
А какво ще кажете за храненето на децата в училище?

Не знам дали можем да се преборим с мисленето на хората - диетолозите, учителите...На мен ми е по-лесно /макар и много трудно Wink/ да говоря и убеждавам детето си. В училище им дават закуски в 10ч. - кифли, гевреци, понички...тестени неща. Не много вредни, но тестени, без особена полза. Дъщеря ми се научи да си взима сандвич от вкъщи, който правя с възможно най-приличния хляб и в който слагам възможно най-приемливите неща - кашкавал, домашна лютеница, масло...Носи си училищната закуска вкъщи, защото не я харесва, а не им позволяват да ги изхвърлят. Храним птиците.

Общи условия

Активация на акаунт