Как да увелича кърмата с палаво момченце

  • 1 134
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 249
Моята дъщеря от раждането е така, рядко сучеше повече от 5-7мин. По едно време засичах колко минути сучи и точно на петата спираше. После спрях да се притеснявам и да засичам. Не знам как и кога стана, но тя сама си разреди кърменията и от 10, станаха 6.
Става им интересен света на мъниците и всичко искат да видят. Сега като я храня гледам да съм сама, по-скоро кака й да я няма, че се почва едно въртене и няма ядене.
До сега съм пила само веднъж българския лактогонен чай, после вече не видях смисъл да се наливам. Като понамалее, тя почва малко по-начесто сукане и се оправят нещата.
Може да пробваш в затъмнена стая, на тихо, нещо такова.
Успех и не се отчайвай Peace

# 16
  • Мнения: 10
Някъде из форума четох , че именно през 2-ри месец имало някаква кърмаческа криза , която отминава за около 2 седмици така че в никакъв случай не се отчайвай , а продължавай да кърмиш през 1 или през 2 часа дори предлагай на детето гърдите преди да е огладняло за да се стимулира кърмата . Пожелавам ти успех и не се отчайвай . При нас точно когато си мислех че кърмата не ми стига , защото детето ми висеше по 40-50 минути на гърдата малкият беше наддал 1 500 гр. но аз от незнание направих пробно изцеждане и след като изцедих вместо 120 гр само 80 реших че трябва да го дохранвам . И от там в един момент кърмата за малко да спре . В момента стимулирам нанова лактацията и вече 3- ти ден сме само на кърма , но все още се притеснявам да не би да си държа гладно детето . През деня го карам да суче на 2 часа , следя уж памперсите дали са напишкани , но ме притеснява това , че днес нямаме наакан памперс . Да поясня че досега имахме по един на ден . Дали това е пирзнак , че не се храни достатъчно ?

# 17
  • Мнения: 9 776
И ние сме в дружинката. От два дни насам като се почне едно въртене и едва докарвам кърмене до 5 минути, а досега малкия сучеше от всяка гърда по 5 мин. Сега като ви чета и малко се успокоявам. Но пък е страшно изнервящо - лапа, пуска, лапа, пуска и така може до безкрай. И накрая е омазан целия с кърма, ама пък доволен явно от себе си, защото започва едно гукане, гъргорене с останалото мляко в устата му и т.н. Иначе нощем яде веднъж и то много добре. След кърмене доизцеждам, че иначе сигурно кърмата ми ще намалее, знам ли newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт