Африка

  • 34 789
  • 206
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 7 242
goreshta voda, благодаря ти много  bouquet

# 151
  • Мнения: 54
Пина , не , не съм ставала свидетел на подобни сцени - кървави , но пък на мили , да. Жирафите ми бяха най интересни , свенливи и любопитни едновременно , две малки лъвчета препичащи се

# 152
  • Мнения: 54

Лекси , връщайки се назад се сетих още нещо, почвата в саваната е оксидна и светлите дрехи , обувки не се изпират , изхвърлих почти всичко . Затова или тъмно облекло , или такова , за което няма да ви е жал  . Кожата също се оцветява и  козметиката не помага особено , повече е комично , особено след като си махнеш очилата , а и тук ми беше писнало от въпроси след това.Другото е , че колкото и да си подготвен за бедността там , има неща , които докато не видиш не вярваш , че ги има. Зареди се с търпение / много са поле- поле / и усмивки. Чудно приключение ти желая!

# 153
  • Мнения: 2 175
Лекси,
къмпинзите са различни от лоджите.
Едното е "подвижно", а другото стационарно.

Ние бяхме в лоджа и условията бяха чудесни.
Съжалявам, че не отидохме на камп - но беше 2 пъти по-скъпо и варианта с постоянното местене не ми се стори приятно. Истината е, че по-лукзсоните кемпове са на палатаки, но със всички удобства, първокласно обслужване и тн. През деня, докато си на сафари кемпът се мести към следващото място на нощувка - целта е да се следва миграцията, което за мен е най-заслужаващото нещо да се види в Африка..

Не съм имала никакви проблеми с дрехите там,  оцветяване или захабяване.. newsm78
Помня само, че бях изненадана сутрин вечер колко студено става - т.е трябват си и топли дрехи..

Пина, ние ходихме на нощно сафари - уникално е.  Тоно на него минахме през цял прайд и ни се качваха лъвчета но покрива на джипа..
Реални боеве, освен между гну-тата не сме видели, но се срещаха по време на сафаритата оглозгани трупове на животни и кървави местенца..

# 154
  • Мнения: 11 747
Мерси за вниманието, магаренце!  Peace

# 155
  • Germany
  • Мнения: 8 002
Африка ми е мечта от дете и много се надявам скоро да я осъществя. След прочетеното тук се навих още повече Simple Smile. Ние догодина може би ще идем до Тайланд, а за Африка ще почакам, но не ми пречи да ви следя и да помечтая. Лени, писах ти с молба да ми пратиш файловете ти и ще съм много благодарна, ако намериш време.

# 156
  • Мнения: 54
Магаренце  , става въпрос  за Кения , не за Танзания и по точно за Tsavo east , Tsavo west и Amboseli и там почвата е направо червена . По напред казах  , че визирам Кения.  Денят преди да пристигнем в саваната , водачите казаха , че имало буря и е валяло повече от обичайното количество дъжд , водите бяха наводнили къмпинзите , а реките отнесли мостове . Пред нашите лоджии имаше  езерце , което обаче не пресъхвало , вечер се събираха животни . Персонала разказваше , че  в сух период идвали и  големи животни , но заради дъждовете нямахме такава възможност . Дори  слоновете в тази част на саваната не са с обичайния си цвят , а червено кафяви , същите бяха и биволите ....а и ние:). Не съм качвала снимки тук , ще пробвам по късно.

# 157
  • Мнения: 2 175
Гореща вода, разбрах че пишеш за Кения.. Може би там наистина е по-червена земята - при нас също си беше доста червеникава, дори лоджата беше изградена като от пръст и беше орабжево-червена..Wink)
  bouquet

# 158
  • Мнения: 2 575
Сафаритата в Крюгер Нешънъл в ЮАР бяха една от мечтите ми и се радвам, че успях да я осъщества преди 2 години - леле, колко бързо лети времето Rolling Eyes
Лоджовете там бяха от 3* до 5* с прекрасни условия и красоти край тях  Heart Eyes
Само ме е яд, че съвсем не успяхме да видим лъвовете, а камо ли кървави гледки. Само веднъж обикаляхме около едно място , където очевидно се хранеха и беше пълно с кръжащи лешояди, но така и не успяхме да стигнем до тях. А е важно и да се ходи на такова сафари зимата, когато няма много високи треви и храсти. Ние за съжаление бяхме края на лятото.
За няколко секунди видяхме леопрад, който пресече пътя ни и водачът каза, че това е чист късмет - много рядко се уцелвали, а са адски потайни иначе.
В интерес на истината бяхме на дневно и нощно сафари и не мога да преценя кое си заслужаваше повече - май и двете Laughing

# 159
  • Sofia
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен, темата е страхотна за любители на Африка Simple Smile
Искам да попитам момичетата, приемали противомаларийни хапчета профилактично - споделете кой точно медикамент приемахте и дали го препоръчвате (в смисъл усещахте ли странични ефекти). Предстои ми пътуване до Ботсвана и явно ще трябва да се пият тези хапове. Ако някой има в наличност останали и предлага - може да ми пише на лични.
Ще се радвам, ако някой, скоро посетил Ботсвана, ми даде информация за визовия режим, климата и ваксинациите. Пътуването ще е септември.

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 70
Побутвам малко темата  Simple Smile
Моля, някой с отзиви от Ботсвана да се включи - всякаква информация относно климата през септември, яденето, нравите и т.н. би ми била полезна.
Също и относно ваксините - кои си правихте за Ботсвана и каква е поносимостта. Препоръчаха ми и Малароне да пия - ще се радвам на отзиви за поносимост.
Хубава вечер!

# 161
  • Мнения: 2 175
Имам изумителната способност да не помня подобни подробности..Wink

Ваксините за Ботсвана предполагам са същите като за в Танзания - жълта треска и малария.
Първото е една инжекция - в кабинета по заразни и тропиески болести към института по паразитология ( на "Мадрид"), а за маларията бяха хапчета по схема. Май бяха "Маларон".. newsm78
Помня само, че ги нямаше в България и си ги купихме от Виена..и бяха бачскъпи - към 200 евра..Никакви странични ефекти не сме имали - нито от ваксината, нито от хапчетата.

# 162
  • София
  • Мнения: 7 242
за в Танзания - жълта треска и малария.
Първото е една инжекция - в кабинета по заразни и тропиески болести към института по паразитология ( на "Мадрид"), а за маларията бяха хапчета по схема. Май бяха "Маларон".. newsm78
Помня само, че ги нямаше в България и си ги купихме от Виена..и бяха бачскъпи - към 200 евра..
Брей, май е доста по-сложно с лекарствата, отколкото си го представях... Планираме, живот и здраве, през ноември да отидем в Танзания: http://www.pytuvane.com/product.aspx?id=%2049 Колко време преди това трябва да започнем с имунизациите и приема на лекарствата?

# 163
  • Мнения: 2 175
Лекси, хапчета могат да се пият по различни схеми - 1 месец преди заминаването или по-интензивно - 1 седмица преди, по време на престоя и малко след..
Ние ги пихме по втората схема.
Самата имунизация също - или месец преди или 10 дена преди пътуването..

Относно програмата - на пръв поглед имам 2 забележки:
- не виждам причина да се каца в Найроби и оттам трансфер до Аруша, след като Аруша си е международен порт и кацат големи самолети и там. Найроби е една бетонна джунгла и няма нищо интересно.
- за нощувка в Занзибар - категорично не в Каменния град.. Sick Няма свестни хотели там и е адска смрад. Буквално..
- искайте транфера до Серенгети да е със самолет, защото иначе е страшна мъка.. ooooh!

# 164
  • София
  • Мнения: 7 242
Магаренц, мерси   bouquet Ще обърна внимание на съветите, които си ми дала. Предполагам маршрута е такъв, с оглед на максимално ниска цена.

Общи условия

Активация на акаунт