Африка

  • 34 769
  • 206
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 593
Аз по-скоро имах предвид в екскурзионен вид, например

ден 1 - полет София - ? с авиолинии ? през ?, пристигане в Х часа, нощувка хотел Х
ден 2 - летене с балон - Х фирма, нощувка хотел Х
ден 4 - полет от - до, с авиолинии ?, заминаване в ? часа, пристигане в ? часа, нощувка хотел Х

и тн.

но лошо казваш, че ви се объркват нещата  newsm78
аз планирам в много големи подробности и реалността винаги е това, което съм очаквала.

помисли си върху предложението ми

ако те притеснява сега да дадеш детайли, пусни ги след като се върнете, аз нямам нужда от цени нито пък от дати, тъй като ще са различни, когато аз отида, но ще ми е полезен маршрута. Благодаря   bouquet

# 46
  • Мнения: 2 175
Не ме притеснява..просто леко нервна вече.. Twisted Evil
Онзи ден научих, че имало полети директно до Килиманджаро..и сега чакам да видя дали ще стане..
И без това хич не ми се ходи до Найроби..(
и понеже ми се бави потвърждението - нищо не казвам още..докато не стане сигурно.. Sunglasses

А иначе най-голямия гаф беше миналата година, когато летяхме от Самуи до Сайгон..Изрично исках директен полет, но от агенцията ми твърдяха, че няма..  Twisted Evil
Естествено, оказа че има..Но ние си минахме през Банкок.. :където ни спряха и не ни пуснаха..защото сме нямали виза.. Shocked :shock:twisted:
А визите се дават на летището..
Големи разправии бяха..бр.. иди се разбери с тайците..
И не ни качиха на самолета..даже искаха и от летището да ни изкарах..
Ама тогава се запънах точно като магаре на мост - седнах на пода на летището и им викам няма да мръдна..чакам си потвърждението по е-мейла..Извадих си лаптопа, поисках им паролата за нета и почнахме да чакаме..А около нас ченгета, стюардеси - всичките ни пазят..))) Голям цирк беше..ама тогава яко се бях изнервила..
Накрая ни качиха на някакъв друг полет и все пак се добрахме до Сайгон..))

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:58 от magarence

# 47
  • Мнения: 884
В Занзибар ще има  източно Африкански музикален фестивал -Sauti za Busara 12-17 февруари. Ако  сте там на тези дати,може да представлява интерес.  Simple Smile
http://www.busaramusic.org/festivals/2009/index.php

# 48
  • Мнения: 2 175
Ето я и най-накрая финализираната програма: #Crazy


                     

01 февруари           София                       Амстердам                0700                0900      BULGARIA AIR

                                 Амстердам                Килиманджаро        1010                2035       KLM

1 нощувка в Аруша  ARUSHA COFFEE LODGE ***** http://elewana.com/acl/arusha-coffee-lodge.html


02 февруари  - трансфер Аруша - Серенгети ( 50 мин. полет) и   3 нощувки в Серенгети - SERENGETI SOPA LODGE     www.sopalodges.com
(сафарита, посещение на масайко селище, полет с балон или езерото Виктория - на място ще се "определим")

05 февруари     
трансфер Серенгети- Аруша  и полет до  Занзибар с  PRECISION AIRLINES  - 1530 - 16-40 ч.

6 нощувки Занзибар - ZAMANI KEMPINSKI ZANZIBAR *****  www.kempinski-zanzibar.com
(спане, дайвинг и може би посещение на Каменния град..)

11 февруари           Занзибар                   Дар ес Салаам          2040                2100

                                 Дар ес Салаам         Амстердам                 2350                 0715 (+1)

12 февруари            Амстердам                София                       1040                1410

 

# 49
  • Мнения: 1 593
магаренце, мерси, страшно полезно   bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 10 019
Много готино...чакам с нетърпение да се върнеш, за да разкажеш или поне снимки да видим Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2 575
magarence - чудесна програма, но.........имам само една забележка относно първият ви полет с БЪЛГАРИЯ ЕЪР.

Месец Февруари е мъглив месец и особено рано сутрин, а България Еър напоследък си заскъсняват най-редовно, да не говорим ако има мъгла - всички други излитат, а БГ Еър си питат ушите.
Много е рисковано това прекачване на Амстердам за час и 10 минути - направо ми се вижда извън реалността. Дано не се окажа права и да си прекарате страхотно и екзотично в този район на света!!! Hug

# 52
  • Мнения: 934
magarence, дано всичко мине в рамките на нормалното и да изпълните програмата  Grinning
Ще чакаме разказче и снимки

# 53
  • Мнения: 746
магаренце, много хубаво изкарване ти желая!
ще чакаме да разкажеш, когато се прибереш! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 572
magarence - чудесна програма, но.........имам само една забележка относно първият ви полет с БЪЛГАРИЯ ЕЪР.

Месец Февруари е мъглив месец и особено рано сутрин, а България Еър напоследък си заскъсняват най-редовно, да не говорим ако има мъгла - всички други излитат, а БГ Еър си питат ушите.
Много е рисковано това прекачване на Амстердам за час и 10 минути - направо ми се вижда извън реалността. Дано не се окажа права и да си прекарате страхотно и екзотично в този район на света!!! Hug
Малко офф но аз тази събота си хапнах от ушите на БГ ЕЪР , закъсняха с 8 часа и си изтързах връзката за Варна пак с тях и направихме София бай найт на  -10 с бебе , та ми беше за последно с тях със сигурност

# 55
  • Мнения: 2 175
Уф..знам..
Ама то като опре до наш'те - и да имам 6 часа разлика, пак може да не излетят.. Twisted Evil

На един билет са ми - та твърдят че ще си носят отговорността.. newsm78

Абе..дано да имаме късмет.. Praynig

П.С - и да не ни пипне маларията.. Praynig

# 56
  • Мнения: 1 655
И от мен незабравими положителни изживявания Peace
Чакаме снимки и разказче Hug

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 132
П.С - и да не ни пипне маларията.. Praynig
Няма да ви пипне  Hug. В този район съм била няколко пъти и тъй като последния път имах съмнение, че съм бременна не пих никакви хапчета и пак нищо ми няма. Вземи да се мажеш или пръскаш с нещо против ухапване от комари. Притно прекарване! Laughing

# 58
  • Мнения: 2 175
П.С - и да не ни пипне маларията.. Praynig
Няма да ви пипне  Hug. В този район съм била няколко пъти и тъй като последния път имах съмнение, че съм бременна не пих никакви хапчета и пак нищо ми няма. Вземи да се мажеш или пръскаш с нещо против ухапване от комари. Притно прекарване! Laughing

Анет, танкс!

хапчета ще вземем  се ваксинирахме за  жълтата треска..

Лично аз нямам притеснения..ама любимото е малко по-параноично на тема болести.. Laughing

# 59
  • Мнения: 11 747
Аз следя темата, но не съм писала.  Магаренце, пожелавам и аз безпроблемни графици и ще следя за разкази и снимки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт