Африка

  • 34 806
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 136
Лично аз нямам притеснения..ама любимото е малко по-параноично на тема болести.. Laughing
Те мъжете са такива. Ние точно по времето но птичия грип бяхме 1м в Азия. Моя мъж така беше изперкал, че не сваляше маската от лицето си и ръкавици от ръцете си, а пък там хората повечето ни гледаха като изкупаеми и се чудеха защо толкова много се връзвахме.
Магаренце завиждам ти благородно Mr. Green. Не съм пътувала от 3-4 години по тези места. То не останало - ще чакам с нетърпение разказа ти. Hug

# 61
  • Мнения: 2 175
ъъъ..разказите май не са ми силната част.. Rolling Eyes

Беше..страхотно..
Възхитена съм..напълно различно, разпускащо, размазващо..
Усещането да си сред природата и зверовете е несравнимо..

Обиколихме целия Серенгети, видяхме всякакви знайни и незнайни животни, лъвовете ни висяха над главите, а миграцията на Гну-тата е направо спираща дъха..
Занзибар - невероятен контраст между смайваща мизерия и съвършенни бели плажове с луксони хотели..

Да се похваля - програмата мина без грешка, всичко мина гладко, без никакви тревоги и приключения....
Проблеми не сме имали никъде и никакви (най-вече здравословни или хранителни). Климатични също. За пръв път ми се случва -обикновено все нещо става.. newsm78

П.С - Опитвам се цяла вечер да кача снимките в албум и ще ги постна.

# 62
  • Мнения: 746
леле, Магаренце, супер!!!  Hug чакам с нетърпение снимките!!!
Радвам се, че програмата е минала гладко - това са изживявания за цял живот!

# 63
  • Мнения: 2 175
Ето малко:
снимки

П.С - Бека, танкс!:

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 09:06 от magarence

# 64
  • Мнения: 485
Магаренце, накара ме да мечтая като разглеждах снимките. Благодаря, за което.

# 65
  • Мнения: 1 894
Ето малко:
http://travel.webshots.com/album/570075832RYZaIU

П.С - как става да е само с думичка? Embarassed newsm78 Praynig

Ето така  Wink (на мястото, където си пейстнала втори път адреса на снимките, сложи думи)

Благодаря за снимките   bouquet

# 66
  • Мнения: 1 731
Добре дошла  Hug Оплакнах и аз очи с африкански красоти, а ти си страхотна мадама Wink

На една от снимките, с някакъв кокосов коктейл ли ви черпят  Simple Smile Доста екзотична и интересна е Африка...

# 67
  • Мнения: 746

страхотно! моментално политам натам! smile3535   Praynig

# 68
  • Мнения: 934
magarence, благодаря, че сподели снимките   bouquet
Било е невероятно приключение, а модела на снимките няма да коментирам   Hug

Ако ти остане време по-нататък може да разкажеш за организацията.

# 69
  • Мнения: 11 747
Много приятни снимки  Peace
Онова животно, което прилича на средно между лъвица и мечка и е в някаква кална локва, какво е?
А на балона беше ли страховито? Сигурна съм, че гледката си е струвала, но заради височината и отвореното пространство?

П.С. И си ми адашка  Wink

# 70
  • Мнения: 1 572
Не знам дали ти си се размазала по плажовете , но аз се размазах докато гледах снимките.
Браво , ако ти остане време дай и малко разкази  Hug

# 71
  • Мнения: 2 175
Жеже, Скорпи - кажето какво по-точно ви интересува? Преди да замина нали качих програмата - спазихме я до секунди..Wink

Пина, животното е хиена, просто се беше окаляло яко  - и си киснеше блаженно в гьола да се разхлажда, биволите също го правят.. Балона не е страшен -но е адски странно усещането..на мен накрая малко ми призла, щото все се взирах надолу да гледам животните..а и си бях умряла от глад, щото станахме в 4 сутринта.. Close

Анисим, танкс.. Embarassed
Не пия коктейли, така че предполагам имаш предвид снимката със шампанското - с него отпразнувахме успешното приземяване с балона. После ни нахраниха обилно с богата английска закуска - плодове, чай, кафе, шампанско, кифлички и ..яйца с бекон, наденички и тн..В средата на "нищото", под сянката на една огромна акация..))

# 72
  • Мнения: 1 572
Жеже, Скорпи - кажето какво по-точно ви интересува?
Ами и аз не знам - като за начало :кое най-много те впечатли ?

# 73
  • Мнения: 2 175
Още при кацането се изненадах..Килиманджаро се оказа едно доста "нормално" летище -прилича много на това в Пунта Кана - открито е, ходиш пеша от самолета..трансфера ни ни чакаше, взе ни документите и направо ни прати за багажа..
Там леко се напрегнахме, защото имахме съмнения, че няма да успеят да го прехвърлят в Амстердам поради кратката връзка..
Но той се появи и си отдъхнахме..)

Закараха ни в Аруша - на около час път от Килиманджаро..
Всъщност са 40 км, но карат адски бавно щото всички селища са по пътя, тъмно е..и не се забелязват местните..)) Та почти нищо не видяхме..;0)
Направо в хотела в Аруша, който се оказа доста приятен..Въпреки късното пристигане, там ни чакаха - целият ресторант стоеше заради нашата вечеря...И беше изненадващо вкусно, като и местното розе ми дойде идеално..))
Вилата беше интересна - голяма, дървена, сламен покрив..и камина в центъра Shocked..
После разбрахме, че заради надморската височина (към 1800 м) има и големи температурни разлики..

Сутринта рано ни закараха до летищенцето..)
1 писта - половината асфалт, по-нататък просто окосена трева..
Метнахме се на едно малко самолетче (само двамата).
Пилотът беше май австралиец и ни се изкефи, защото ни направи направо панорамна разходка над НгороНгоро и Серенгети - снижваше, показваше, обясняваше..
Първо високи планини и върве над облаците, кратери..почи извънземно..
После - огромни, безпрежни зелени степи..и хиляди животни..Стадо бягащи слонове, групи жирафи, газели..
Полетът продължи малко повече от час. Кацнахме на летище Серонера - което е просто една полянка.. Laughing Докато преминахме по пистата се виждаха стъпки от всякакви "зверове"..
Нашият гайд ни чакаше - Стивън, абсолютно копие на Морган Фриймън #Crazy
Представи се и ни инструктира подробно..

Мислех, че ще ни закара направо в лоджата, ама не..Направо започна да ни разхожда из резервата.."Разходка" не е точната дума..там няма пътиша, просто утъпкани от джиповете пътеки..Друса доста сериозно.. Rolling Eyes До мига, в който не видиш отблизо първото животно ( в нашия случай няколко жирафа).. После забравяш неудобствата и не се спираш да се крепиш изправен, за да гледаш през открития покрив на джипа.. Grinning
Видяхме жирафи, хипопотами, маймуни, газели..и ягуар..Припичаше си най-лениво в клоните на едно дърво..Стивън каза, че най-трудно е да се види леопард в Серенгети - защото са само 400 в целия резерват..Но ние имахме късмет..После схванахме, че всички гайдове са с радиостанции и си предават веднага кой къде е видял нещо интересно..Wink

След повече от 2 часа обиколки, най-сетне стигнахме лоджата..която отдалеч приличаше на огромен термитник и напълно се сливаше с хълма, на който се намираше.
Очаквах някакви допотопни условия..но си беше съвсем прилична..а стаята - огромна. Грамадно легло с балдахин, вестибюл, огромна баня и тераса..А гледката от там - възхитителна - цялата савана в краката..Тук се изненадах истински защото савана се оказа..зелена Rolling Eyes Мислех, че е жълта, като по филмите..а т я- Безбрежно зелена.. явно защото току-що беше приключил късият дъждовен сезон..
Ресторанта също на високо и с гледка..Обяда се сервира - не е на шведска маса. Всички те поздравяват с "Джамбо", т.е "Здравейте"..Отдолу - голям басейн, водно огледало..Шарени гущери щъкат навсякъде..)
Трябваше само да се настаним и хапнем и после пак да продължим сафарито..Но..ние хапнахме доволно и басейнът ни съблазни..Пуснахме Стивън да си ходи и се пльоснахме на припек..)
Даже и поспахме..точно като заобикалящите ни гущери..
Оказа се, че лоджата има и бар (т.е всякакъв алкохол) ..та се досещайте как приключи вечерта.. Embarassed - На терасата с водка и редбул..сред пълна тишина и всякакви животински звуци и ревове от саваната..Много хубаво се спи така.. Laughing

..айде после ще продължа

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 09:54 от magarence

# 74
  • Мнения: 11 747
Ааа, магаренце, как да не те бивало по разказите...!  Crazy
Айде, чакам продължението.

Общи условия

Активация на акаунт