Коледна елхичка грее, ДЕКЕМВРИйче на мама се смее

  • 17 317
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 276

Моят болничен 45 дни обхващаше 10, 11 и 12 месец и за октомври ми изплатиха паричките на 10.11, а за целия ноември месец ги получих на 02.12.


Joie...да разбирам ли, че този 45- дневен Болничен са ти го изплатили на два пъти( досега) ??? Защото и аз гледам, че всеки болничен се изплаща отделно.Тоест може да обхваща 2 месеца, но се изплаща под една ведомост ( и 1  обща сума)

Да, наистина този ПИк е мн, полезен....през нета можеш да си следиш до къде са стигнали нещата с обработката на болничните  Peace

# 76
  • Мнения: 22
Здравейте , момичета, аз съм тук като вестоносец Simple Smile Днес мама sssvetla роди момиченце Рая, нормално, 3980гр и 50см. Да са живи и здрави!
Пожелавам ви на вас леко раждане, а на родилите вече- здраве и щастие Simple Smile

# 77
  • Мнения: 187
честита дъщеричка на мама Сссветла.много усмивки с малката Рая

# 78
  • Мнения: 46
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАЙЧЕТА И ТАТКОВЦИ! Да ви слушкат много малките сладури!

Аз вече съм се развихрила сериозно из къщи. Днес смятам да пера дрешките. Вие с какво ги изпрахте? Сякаш ме е страх да започна Grinning

# 79
  • София
  • Мнения: 90
Да, Бръм, на 2 пъти ми го изплатиха.
Аз като ходих на място за кода и тогава ми бяха изплатили само 6-те дни от октомври и ми обясниха, че на следващото плащане или ще ми изплатят само ноември или ноември и няколко дни от декември - заедно.
По-често било изплащането месец за месец обаче и така явно го правят при мен.


 

# 80
  • Мнения: 4 589
Честито на новите мами и татковци, да са ви живи и здрави бебетата, да растат големи и щастливи.

И аз си взех такъв код от НОИ но ппнеже имах проблем с моя болничен и го връщаха 3 пъти, докато се оказа, че не трябвало 45 дни да ми се издадат от ЖК, а от личния лекар заедно с другите 48. Аз съм получила една сума октомври и от тогава нищо.

# 81
  • Мнения: 252
Чесита дъщеричка на Светла!!!!Да расте красиво и умно дете и много да слуша мама и тати!!!
З а болничните 45 дена, моите обхващат 3 месеца(10,11,12)първо ми изплатиха октомври,след няколко дена ноември(на 2.11)и сега чакам и 10 дена от декември.Доколкото разбрах от обяснението им по тела първо трябва фирмата да е отчела осигуровките за даденият месец и тогава го иплащат.Няма значение,че на теб болничният ти е един.Така разбрах аз ,а и като съдя по себе си така ми ги изплащат.
Ники     Hug   за малката Алекс.Как е тя?

# 82
  • Мнения: 773
Здравейте мамчета и бременлийки в трепетно очакване. ние с малкия юнак Николай от вчера сме си вкъщи.  breastfeedingБлагодаря на всички за поздравите и пожеланията.
 Както ви писах на шести след като не мина номера с чистине и работа ми писна и реших поне да се наспя хубаво. Поспах си хубаво едно два-три часа в късния следобед, изчаках мъжо да се прибере, сервирах вечерята и контракциите започнаха още преди да успея да седна да ям. Grinning което беше към 20:30. Поседях малко вкъщи да изчакам контракциите да се засилят и в 10:00 отидохме в болницата. Бях вече с 6см. разкритие. Поисках си и упойка. Една от сестрите отиде да вика анестезиолог, ама докато мина прегледа клизмата и тоалета разкритието ми стана 8см. А и контракциите бяха все още търпими на болка. когато станаха вече наистина болезнени питах какво стана с упойката, но ми казаха, че няма смисъл вече и че да три-четири контракции ще родя. Както и стана. Едвам успях да се преместя от предродилна в родилна. И въпреки завидните мерки на бебока го родих точно с пет напъна. Чак не можах да повярвам колко лесно и бързо стана всичко. разбира се не мина без няколко шева. но не са нищо всравнение с миналото раждане. Даже вече не ги усещам. Кофтито е, че от напъните ми излезе един гаден хемороид и сега той ме мъчи много. Twisted Evil  Ако някой знае нещо ефикасно да казва. Правя си компреси с лед и мажа с мехлем, ама засега не помага, едвам си седя на Д-то. Като изключим това се чуствам прекрасно. Кърмим се успешно на поискване. Все още малко ми с препълват гърдите и понаболват. нещо ми е трудно да си отпуша качествено каналите и да се изцеждам хубаво. но се надявам и този проблем да отшуми до ден-два.  Mr. Green
 пожелавам на всички бременлийки прекрасна първа среща с техните бебоци, а на всички майчета само щастливи мигове отсега нататък. newsm51

# 83
  • Мнения: 1
Много здраве на новите бебчета!Аз родих със спешно секцио за статистиката в началната страница!Никой не ми отговори как да кача снимка?

# 84
  • Мнения: 429
Честито на всички новопоявили се бебчета! Да са живи, здрави, послушни и да радват родителите си!
Много благодаря на всички мами, които споделят за раждането си...на повечето от вас то е минало толкова лесно и мотивирате и ме зареждате със страхотен оптимизъм! Благодаря ви!

# 85
  • Мнения: 1
При мен нещата не минаха съвсем гладко но важното е че всичко приключи благополучно!Това е най-важното!На чакащите момичета пожелавам много късмет !

# 86
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Здравейте мамчета, честито на всички нови мами да са им живи и здрави бебчетата.Успех на снежана и на всички, които ще се срещнат днес със свойте съкровища  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Аз съм от търкалящите коремчета и сигурно ще сме така до след новата година. Искам да ви питам някой ползвал ли е свещичките ева/кю мисля че се казваха и имат ли ефект. Може ли да ги ползвам като заместител на клизмата като тръгне раждането?

# 87
  • Мнения: 22
Честито на всички нови майчета! Да са живи и здрави бебчовците и да радват мама и тати!

И аз си мисля, че няма да родя скоро, въпреки че имам безболезненени контракции, бодежи и всякакви такива...Дори се притеснявам че ще си задмина термина  #Crazy Времето е толкова хубаво а аз не мога никъде да изляза заради тези подути крака (нямам какво да си обуя!), а и не само че ме помръзва, но съм и ужасно тромава. Оф...не е лесно...

Стискам палци на всички, които днес очакват първата си среща с бебчовците  Praynig Hug

Бамби, направо съм влюбена в Елизабет! Толкова е красива...да му мислят морячетата във Варна  Laughing

# 88
  • Мнения: 781
Чаено момиче е родила Димитър 2450гр. и 47см. Спешно секцио. Поизмъчил я ревльото, но щом го казва с усмивка, сигурно са добре. Да е жив и здрав!

# 89
  • Мнения: 20
Здравейте мами  Hug
Ето ме и мен ,все още 2 в 1.
Първо да честитя на всички нови мамчета и да приветствам бебетата с добре дошли.
Мен ме изписаха от болницата  Outta Joint никакви възгледи скоро да раждам,определиха ми дата за секцио 23 (моля да ме включите)Направиха ми един тон изследвания и хайде обратно  Crossing ArmsМалко съм разочарована,защото отидох с нагласата че ще имам бебе до няколко дни,амааа сметки без кръчмар съм си правила.Дано бебчо да тръгне сам да си излиза,че 23 ми изглежда след 100 години. Сега отивам да подремна че много ми се спи.

Общи условия

Активация на акаунт