От кого ще получавам майчинството си?

  • 1 222
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
 Много ви благодаря за отговорите и искам още нещо да попитам.Терминът ми беше на 17 септември, а аз родих на 31 август.  АГ специалиста ми даде 45 дни преди термина.След като родих ми дадоха от АГ-то 42 дни, които дефакто изтичат на 12.10.2008г. След това педито на малкия ми даде още 62 дни болнични.Тези всичките от фирмата в която работя трябва да се представят в НОИ (все още само последният ми болничен не е представен в НОИ). От фирмата, в която работя ми пратиха да попълвам едни приложения 1,2 и 3 от КСО - декларация за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл.50 и 51 от КСО; другата е за остатъка от 135 до 315 календарни дни; и последната - декларация за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл.53 от КСО.
 Та моят въпрос е следният-въз основа на тези приложения които съм попълнила (и работодателят ми ще представи в НОИ)  ли ще ми се плаща майчинството?
 Ох, дано сте разбрали поне нещичко... и да ми помогнете с вашите отговори dontknow

# 16
  • Мнения: 6 274
Разбрах те...  Peace
Точно въз основа на тях ще ти изплатят паричките....
Ако не подадеш която и да било от тях - просто ще спрат да ти  плащат...
  Peace

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
От НОИ се изплащат.

# 18
  • Мнения: 40
 Джуличка, благодаря ти много  bouquet

# 19
  • Мнения: 104
Отт НОИ се изплащат. Само първия ден от 7 дневния болниче се поема от работодателя, всичко друго е от НОИ.  Peace

# 20
  • Мнения: 6 274
Отт НОИ се изплащат. Само първия ден от 7 дневния болниче се поема от работодателя, всичко друго е от НОИ.  Peace
От кой болничен ???  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт