Надявам се малък проблем след поставяне на пентаксим ?

  • 4 242
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 080
Ние стояхме така 1 месец с такваз буца от ваксината    Tired Tired Tired

# 16
  • Мнения: 4 335
Понякога се получава така,не мисля,че има за какво да се притесняваш Hug
Както са ти казали компрес сьс риванол Peace

# 17
  • Мнения: 9 776
Ние сложихме от безплатните ваксини и също на ръчичката на бебето има такава бучка и леко зачервено все още /ваксината я сложихме на 1.12/. От втория ден слагах компрес с риванол за около 4-5 дни, но не видях някакъв ефект. Една мама както е писала 1месец Shocked, ужас! Аз също си мисля, че първия ден детето изпитваше болка, защото плачеше.

# 18
  • Мнения: 2 236
На нас първия път като ни сложиха Пентаксима също бяхме 1 месец с бучка на крачето,въпреки че слагах риванол.....Докторката ни каза,че е нормално до 1 месец да има бучка.

# 19
  • Временно
  • Мнения: 788
Моята дъщеричка получаваше зачервяване и втвърдяване след всяка една ваксина поставена и до сега.Не съм го третирала с нищо,за около 2-3 дена изчезваше. Peace

# 20
  • Мнения: 4 447
Нормално е. Не се притеснявай!  Peace
При нас имаше бучка всеки път.
Важното е да се редуват крачетата.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 280
Днес говорих с педиатъра и каза същото - компрес с риванол! А вие как го правите компреса, слагате ли лепенка отгоре защото след ваксината й беше сложена лепенка и едва я махнах хем я намокрих преди това и си я заболя доста  Sad Много ме е страх от всички ваксини и добре че тази ни е последната Hug

# 22
  • Мнения: 805
Компрес с риванол.
На нас ни биеха в гърба ваксината и подутото беше там.
Имам приятелка от Русе - казвала ми е, че при тях я слагали на ръката и така се подувало мястото, че трудно обличала детето.

# 23
  • Мнения: 185
При нас се получи същото след първия пентаксим, беше леко зачервено и твърдо, но в листовката пишеше, че е нормална странична реакция. Направи компресче, а после можеш леко да масажираш мястото и ще мине, спокойно. След другите боцкания нямахме вече такава реакция.

# 24
  • Мнения: 96
Това е локална реакция от ваксината!

НЕ СЕ МАСАЖИРА след компреса!

# 25
  • Мнения: 9 776
А втория и третия прием на същото място ли се поставят? Ако там е все още твърдо и зачервено? При нас е на ръката, от безплатните, което явно не е от значение в случая.

# 26
  • Мнения: 3
Ние при първата ваксина нямахме никакво зачервяване, но сега като й биха втората - пентаксим - и тя има зачервено и твърдичко на крачето, явно е нормално, а може и да зависи как я бият при първата ваксина малката изобщо не плака докато при втората поплака малко

# 27
  • Мнения: 2 111
При третата ваксина Пентаксим се получи твърдо топче,което стоя почти месец.Правех компреси с риванол първите 2-3 дни.

# 28
  • Мнения: 822
А втория и третия прием на същото място ли се поставят? Ако там е все още твърдо и зачервено? При нас е на ръката, от безплатните, което явно не е от значение в случая.
трябва да се редуват ръцете,не на едно и също място

# 29
  • Мнения: 9
на нас ни се появи такава подутина след 2-рото боцкане. педиатърката каза, че се получавало защото в момента, в който я е боцнала явно не сме я държали здраво и е мръднала крачето. каза ни да слагаме компрес риванол и спирт в равни части - за 2-3 дни се разнесе.

Общи условия

Активация на акаунт