Как да науча бебка да заспива без носене, люлеене?!

  • 6 640
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 172
Зависи си от бебето и дали е узряло да заспива само. Първите месеци дъщеря ми заспиваше винаги с човек до себе си. Приспивала съм на ръце в единични случаи, защото не го одобрявам - нямам впредвид, че не гушкам детето си, напротив. Имаме легло-люлка и то заедно с леко пеене вършеше страхотна работа. Когато започна да се обръща и се наложи да смъкнем нивото на леглото, усетих, че през деня дъщеря ми е готова сама да заспива - с някоя интересна нетракаща играчка. Вечер естествено леглото помагаше доста. След като се научи да се изправя седнала, застопорихме леглото и люлеенето отнадна, а отскоро и заспиването вечер с човек. Но всичко се получи, когато тя беше готова. Не бих направила нищо против волята на дъщеря ми - не съм я оставяла да плаче и най-важното - слагам я да спи, когато наистина й се спи, а не защото трябва да заспи в еди-колко си часа.

# 16
  • Мнения: 3 092
Това бебе освен да плаче няма по какъв друг начин да ти покаже че се нуждае от мама , нали .. не му отнемай нито един миг  на нежност , топлина и не му спестявай нито една ласка .Ще порасне неусетно и точно тези моменти ще ти липсват .Вероятно е горчиво да съжаляваш за дресировката ( ако я допуснеш) но няма как да има да се върнеш назад , за това е хубаво добре да си помислиш и да слушаш само майчинският си инстинкт и нищо друго .
Така постепенно сама ще разбереш кога , какво , как и кога трябва да правиш. Simple Smile

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сина ми беше свикнал да заспива като легнем двамата на спалнята, да но лятото родители те ми изявиха желание да им погостува 1 седмица през която го научиха да заспива на ръце.....ужас ooooh! Борих се повече от 2м докато го отуча. Първо го приспивах на ръце, после аз лягах и го слагах да легне на корема ми и така....малко по малко пак почна да заспива сам докато си лежим на спалнята.
Сега обаче проблема ни е друг....не иска да си спи в леглото ooooh!
Замислям се дали да не му купим дървено легло (понеже има кошара) Thinking
Някой имал ли е подобен проблем newsm78

# 18
  • Мнения: 3 092
Сега обаче проблема ни е друг....не иска да си спи в леглото ooooh!
Замислям се дали да не му купим дървено легло (понеже има кошара) Thinking
Някой имал ли е подобен проблем newsm78
има дървено легло закачено до спалнята ни.
Не знам дали твоят син е по емоционален , но дъщеря  ми е такава  често сънува , плаче , разказва си някакви си нейни неща и ме търси .
Не го считам за проблем , напротив вярвам че ще порасне и ще започне да спи по спокойно и тогава ще откача леглото и от нашето и няма да се налага да ставам ппо сто пъти на  нощ  Simple Smile

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 15:11 от Вили.

# 19
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И ддъщеря ми не заспива сама , преди , когато беше на около 4 месеца я приспивах лщлеейки на ръце , сега пък я гушвам на нашата спалня или я клатя и така заспива . Деца какво да правиш.
Според мен всичко ще си отшуми от само себе си.

# 20
  • Мнения: 4 433
Аз не съм преспивала на ръце,само в люлка и сега като по голям си лягаме заедно и заспива,след това го местя.

# 21
  • Мнения: 2 521
Сложи я на леглото и ти легни до нея и я гушкай Heart Eyesне мисля че е удачно да я оставяш да плаче Thinking

# 22
  • BG
  • Мнения: 1 900
Никога не съм носила и люляла.Оставям я в кошарата и заспива.И двете бяха така.

# 23
  • Мнения: 8 999
Не знам колко ти е голямо детето, но моите деца заспиваха още докато ги кърмех. Спейки се уригваха и после ги слагах в леглата им. Докато спяха, никой не е влизал в стаите им.
Явно тези навици трябва да се създават от първия час на бебето.

# 24
  • Мнения: 185
Ох, мойто съкровище също има проблем със заспиването  ooooh!. Вечер предимно заспива докато я кърмя легнала на спалнята, ако не заспи така, посля я друскам малко на леглото, защото вече ми тежи да я приспивам на ръце, но и то ва се случва, в никакъв случай не мога да я оставя да се дере от рев, само и само да си заспи сама  Naughty

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Благодаря Вили. и моята идея е такава Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Не мисля, че можеш да я НАУЧИШ на такова нещо. Всички бебета са оформени характери и налагат своите стереотипи, по които ние трябва да се водим.
Самостоятелността идва на един по - късен етап, но трябва човечето само да изпитва нужда от нея. Тя не се налага, като го оставиш да се дере.

# 27
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми заспива само с люшкане.В началото я приспивах в количката, купихме люлка като беше на 5 месеца и досега заспива само в тази люлка.После я премествам в леглото.Друг вариант няма.Иска ми се да се научи да заспива сама в леглото,но ще изчакам докато е готова.Надявам се да е скоро.

# 28
  • Мнения: 1 512
Дъщеричката ми заспива само с гушкане.Не мисля,че бебето може да се научи да бъде гушкано и люлеено.То просто има нужда от това.При различните бебета е различно.Всяко е с характер.Аз съм се примирила с това,че моето бебче не иска да заспива само в легълцето,не и е интересно да се заиграва с играчки,не и харесва да седи в количката,а и харесва да е в ръцете ми.Това е положението.Не мога да я оставя да се дере от рев,сърце не ми дава.Ще си я гушкам и люлея сега,защото като стане на 15-20 години няма да има такава портебност.Така че търпение.

# 29
  • Мнения: 389
Никак.Тя сама ще се отучи.Не оставяй детето да реве,само защото някои ти казват Rolling Eyes,че не трябва да я "учиш" на ръце.

Наслаждавай се на тези моменти,повече няма да се върнат

Общи условия

Активация на акаунт