"Хайде още малко със коремче - МАРТ ще имам момиченце или момченце"

  • 23 915
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 222
Гласували ли са го вече? Това сигурно ли е?

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
е, това не е лоша новина, поне далеч не само лоша

# 77
  • София
  • Мнения: 263

 Simple Smile
В неделя в 15;00 по БТВ ще дават филм на Нейшинъл Джиографик - Наука за бебетата. Мисля, че ще бъде интересен
Цитат на: Асоциация ФИМБ България
Екипът на националната асоциация за пренатално възпитание има удоволствието да Ви покани на предстоящия семинар на тема]ЗАЩО 9-ТЕ МЕСЕЦА... ... СА ВАЖНИ ЗА ЦЕЛИЯ ЖИВОТ?Официален лектор: Д-р Йоана Мари- Президент на международната асоциация за пренатално възпитание и на националната асоциация за пренатално възпитание - Гърция
Дата на провеждане: 13.12.2008 г.
Начало: 10.00 ч., Времетраене: 3 часа
Място на провеждане: София, ул. Г.С.Раковски №134ВХОД СВОБОДЕН

Много полезна информация. За пренаталното възпитание сигурн ще е интересно, но ми е рано в 10 часа в първия от двата почивни дни.
Иначе на мен на курс ми се ходи за бременни, но мога след 6.30... и такъв не съм открила.  Чудя се като излезна в болнични на 15 януари дали ще е много късно...

# 78
  • Мнения: 4 428
кикоимери, за сваляне на Т при повръщане се ползват свещички  Peace Иначе е ясно, че лекарстното ще се повърне.
А колко бързо ще се пребори мъжа ти с вируса си зависи от организма.
Ти не се шашкай толкова. Не е стнало кой знае какво. Аз го преживях този вирус. Повръщах всичко, имах и разтройство. Не можех да ям и да пия почти нищо  ooooh! С малко инжекции и лекарства и много течности се оправиха нещата за няколко дни. На бебето нищо му няма  Peace

Глафира, ами не знам какво точно да ти кажа  Rolling Eyes
Кошницата за кола е Макси Кози Кабрио. Тя се води най-доброто за кошница. Аз сигурно нямаше да си я купя, защото имам една Чиполино от Маги. Но тази мога да си я монтирам върху шасито на количаката ми и за това я взех.
Струват към 250лв. Но аз я купих от Продавалника за 120лв. Тапицерията е плюшена и за първите месеци и зимта ще е супер. Но за лятото ще си взема летен калъф.
Коша за новородено е Дрийми на Куини. Не е марката на количката ми, но той ми харесва повече. Кошчето ми и зглежда супер удобно. Но до сега не съм ползвала кош за новородено и не мога да ти кажа от практичен опит.
Аз нямаше и него да го купувам, ако количката ми имаше пълно легнало положение. Но тя е с наклон и няма начин. Нови са към 300лв. Но аз и него си го взех от Продавалника за 100лв  Laughing Беше без горното покривало, но мен това неме притеснява. И без това няма да ми трябва особено. За в началото мога да ползвам, като покривало зимното чувалче /което между другото пак е от Продавалника  Laughing/ Ето това, но в червенои бяло  Peace
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2944
Друго не се сещам какво да ти пиша  newsm78
Ако те интересуват някакви характеристики на кошницата ето тук има:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1371 - кошницата

# 79
  • Мнения: 4 428
Извинявайте , че аз ще съм вестителя на лошата новина.... За осигуровките: от 1 януари ще получаваме 1 година майчинство, НО ще се взеема в предвид 12 месеца осигурителния дохоход назад..Съжалявам за тези, които не ги осигуряват на реална заплата. Иначе тези които сега са вече в майчинство, на заварено положение ще се възползват от 1год. майчинство, независимо, че се е взимало в предвид за образуването му само 6 месеца.

За мен това си е много добра новина даже  Grinning Стига да е минало гласуването  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 235
Nefertity и аз го гледах, много беше интересен! Май беше френски?! Най-много ме впечатли момента, че бебетата били между двата свята и, ако не се чувстват достатъчно обичани в този, ще си тръгнат - затова повечето култури (ставаше въпрос за разни племена) им позволяват да си правят каквото искат, докато не им порасне първото зъбче или не кажат първата си дума, което се смята за съзряване и отделяне от света на духовете. Също така бдели над сънят им постоянно, за да пазят духът им да не литне за другия свят... абе филма беше един път. Показваха как повиват бебетата, как ги почистват - с разни кожи, кори от изсушени камилски изпражнения... даже и с дренажи в леглото  Mr. Green бебетата май правят всеки човек изобретателен  Hug
kikoimery гледай да не се целувате много много и питай личния ти лекар как да се предпазиш, мисля, че така е най-разумно
savage_17 и аз гледах новините. Да, сигурно е, момичета! За мен това съвсем не е лоша новина, даже напротив! Много се радвам, защото колкото и да се оплакваме, 1 година си е доста дълго за платено майчинство. В САЩ, ако не се лъжа, е месец...  
Хубав ден от мен   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте милички,
Сутринта бях на зъболекар и всичко по зъбките ми ОК. Много се радвам! Зъболекарката ми каза, че ако искам може да пия Зумафлор за зъбките - моите и на бебчо. Дали се бъркам или точно това обсъждахте по едно време?  newsm78 Някой ползва ли го и какво е вашето мнение? След малко ще потърся и чичко Гугъл какво мисли по въпроса....
veselina_s_p, честита ти доставка и мерси за отговора ти за пекарните.... явно не е такава въртележка каквато си мислех... Ама, просто след работа, докато се довлача до вкъщи и си представям те първа да почвам да печа хляб.... въпреки, че си представям какъв кеф е домашен хляб... мммм.....
Elwing, радвам се за часа ти за ФМ, после те чакаме да се хвалиш. Кога е прегледа?
зелено човече, и на мен напоследък ми става все по-трудно и тежко прибирането от работа - а пък и е едно тъмно и студено  ooooh! Чак да ми става лошо и да ми прилошава - не, ама не ми е много конфортно по пътя (вкъщи веднага ми става ОК). Стискам палци да не ти става повече така...
Elg, много мило ми стана, като прочетох това, което си написала, че ще запалиш за всички ни една свещичка за здраве! Мерси много, мила!  Hug Аз много си го обичам Рилския манастир и поничките дето ги продават до него  Joy
Janitsa, не се шашкай, мила, а си почивай повечко!
За филма по БТВ и аз чух, ама нали ще сме на срещичка, явно ще се сваля после от интернет.
Тази лекция на 13.12., за която veroniki ни сподели (благодарим!) ми звучи интересно... Някой ще ходи ли? Май не е със записване?  newsm78
Белла, снимката ти наистина е прекрасна!
kikoimery, стискам палци твоичкия бързо да оздравява!
За осигуровките, и за мен новината е хубава, тъй като си ме осигуряват на реалната заплата!
Айде, лек петъчен ден!  Hug Hug Hug

# 82
  • Мнения: 99
Аз също съм много доволна, защото ме осигуряват на висока заплата и...защото изчаках да мине година и половина във фирмата за да се реша на тази крачка, ....иначе незнам дали щеше да го има бебо в мен...  newsm78   Само съжалявам, за тези на които им се провалят плановете за добро майчинство   Hug

# 83
  • Мнения: 696
при условие че имам само 6 месеца стаж и високи осигуровки,а преди това студентка ме прецакват с тези промени #2gunfire smile3518 и то не с малко!!!!!!!!!

# 84
  • Мнения: 2 495
И за мен е добра новина! Peace
Аз с риск да ме обявят в плагиастване и шпионаж Mr. Green, ще копна един пост от февруарските мами във връзка с лекция на 9 месеца.Мисля, че ще ни е полезна! Peace
Новороденото трябва да спи на равно, (без възглавница), на матрак, повдигнат под ъгъл 30 градус откъм главата. Ако матрака е равен и не може да се повдигне - тогава бебето да се слага на една страна след хранене.
През първите 3 месеца да се направи преглед с ултразвук при ортопед!

Когато детето проходи да се оставя да ходи босо, за да се получи правилна кривина на стъпалото (което като се роди е плоско). Като прохожда да се води с "колани-тиранти".

Първите 3 месеца температурата в стаята на бебето да е 22-23 градуса. Когато спи да е облечено трислойно, по възможност с памучни дрешки - боди, ританки, гащеризон, терлички, памучна жилетка. Завито с памучно одеяло. Да имаме 3 завивки за бебо - тънка, средна и дебела.  През деня - същата температура, но 1 слой дрехи да се махне.

Върхът на носа е най-нискотемпературната точка на тялото. Ако му е студен носът, значи му е студено. Когато на бебетата и децата им е топло имат червени бузи с бели кръгчета около носа и устата.

Ако на нас ни е суха лигавицата на носа - на бебето му е няколко пъти по-сухо. Термометърът за въздух в стаята на бебето трябва да бъде в креватчето му. Тази температура е важна.

Ако памперса не е наакан преди хранене - няма смисъл да се сменя, защото много често бебетата дрискат по време на хранене. 30 мин. след хранене храната сляга, тогава можем да го сменим. На 3 часа да се сменя и ненаакан пампрс, защото амоняка в урината също много дразни кожата .
Наакано бебе е най-добре да се мие на течащата вода. След сваляне на пампераса дупето да се избърше с мокра кърпичка, за да не изцапаме по пътя към чешмата  Проверяваме температурата на водата с лакът. Струята на водата да тече върху нашата ръка, не директно върху кожата на бебето. Крем против подсичане да се маже ВИНАГИ при смяна на памперса, независимо дали има зачервяване или не.

От 4-та седмица след раждането да се започнат масажите. Стаята да е затоплена до 26 градуса. Постиламе пелена, събличаме бебето, обилно го намазваме с бебешко олио. В продължение на 6 минути - леко поглаждане на телцето. Така до втория месец. Педиатърът дава указания за следващите масажи. Най-добре на всеки 2 месеца да се прави среща с кинези-терапевт, коъто да преценява на какъв етап е двигателното развитие на бебето и с какво масажи да се продължи. Посоката на масажа (на движенията ни) винаги да е от периферията към центъра. Центъра е сърцето. Например на крачетата: от стъпълцата към бедрата. Това е посоката на кръвотока.

Бебето да започне да се показва на прозореца 1 седмица след като се прибере вкъщи от родилния дом. Облича се като за излизане: както е облечено вкъщи + скафандър + одеяло. Започва се с 5 минути, след това 10, 15, 20 мин. След това да започне да се извежда за до 1 час. 

Каквато домаконска работа имаме да вършим - до обяд да е. След обяд когато спи детето - спим и ние с него!

Къпането - в помещение на температура 26 градуса, в началото най-добре в стаята, в която спи. Всичко да е приготвено предварително - пелени, памперси, хавлийка, козметика и т.н. Бащата донася ваничката със стойката, празна кофа за оттичане на водата и съд с резервна вода за изплакване. Бебето се полива от краката към главата. Съпунисва се обратно - от главата към краката. Изплаква се първо по гръб (коремчето), след това се обръща на ръката по корем и се изплаква гръбчето.  След банята бебето да се увие в тензухена пелена (тя по-добре попива водата) и отгоре да се сложи хавлийката.

Козметиката за след баня: Да не е бебешко олио! То може да се използва само за гънките и за масаж. Важно е козметиката да съдържа вода.
ЛОСИОН, МЛЯКО или КРЕМ?
Лосиона съдържа най-малко мазнини и най-много вода. Крема съдържа най-много мазнини и най-малко вода. Затова за зимни бебета се препоръчва да се започне с крем, защото по-малко бебе и в по-студено време трябва да е по-мазно. Пролетта, например, се минава на мляко и лятото - лосион.

До навършване на 1 годинка бебето да се къпе всеки ден

# 85
  • Мнения: 105
Здравейте!
И аз чух сега по обедните новини, че е прието 1 год. платено майчинство и се зарадвах. За 15те дни отпуска за бащата не ми стана ясно календарни 15 дни или работни 15 дни са това?
Белла, снимката е страхотна, успех на конкурса Simple Smile
kikoimery и ние мислим да пътуваме по празниците за седмица до Плевен (към 200км са), разбира се ако след прегледа на 18.12.08 докторката разреши. Бързо оздравяване на Кико, а ти пий поне чайчета с мед.
Радвам се на всички за добрите новини от прегледите, а и на новите ви придобивки  Hug
Утре няма да мога да отида на лекцията, че очакваме гости към обяд. Ако някой ходи и има записки ще се радвам да сподели.

# 86
  • Мнения: 222
Аз да питам за майчинските - че никак не ми е ясно, то и преди не ми беше много ясно:
Трудов стаж и осигуровки имам 1 година назад, че и мн. повече - това не ме  притеснява. Въпросът ми е, че от 2 месеца съм на по-висока заплата, съответно и на по-големи осигуровки. До края на бремеността ще станат 3 месеца и половина да съм на по-високите пари. За година назад средно аритметично ли ще се взима или 1 година назад на по-ниските пари/ осигуровки  newsm78
Май трябва да питам счетоводството  newsm78

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 13:11 от cvetka-koketka

# 87
  • Мнения: 4 428
Аз да питам за майчинските - че никак не ми е ясно:
Трудов стаж и осигуровки имам 1 година назад, че и мн. повече - това не ме  притеснява. Въпросът ми е, че от 2 месеца съм на по-висока заплата, съответно и на по-големи осигуровки. До края на бремеността ще станат 3 месеца и половина да съм на по-високите пари. За година назад средно аритметично ли ще се взима или 1 година назад на по-ниските пари/ осигуровки  newsm78

Дефакто ще ти смятат средно аритметично от последните 12мес преди да излезнеш в болничния 45 дне преди термин. Тази болничен вече е с друго основание и е 90%. Така, че ти ще си взимаш кажи-речи по-малки пари. Много късно са ти се увеличили парите, за да окажат някакъв съществен ефект.

Като прохожда да се води с "колани-тиранти".


С това въобще не съм съгласна. Тези каишки повече пречат отколкото да помагат  Naughty

# 88
  • Мнения: 99
Аз да питам за майчинските - че никак не ми е ясно, то и преди не ми беше много ясно:
Трудов стаж и осигуровки имам 1 година назад, че и мн. повече - това не ме  притеснява. Въпросът ми е, че от 2 месеца съм на по-висока заплата, съответно и на по-големи осигуровки. До края на бремеността ще станат 3 месеца и половина да съм на по-високите пари. За година назад средно аритметично ли ще се взима или 1 година назад на по-ниските пари/ осигуровки  newsm78
Май трябва да питам счетоводството  newsm78

Предполагам средно аритметично, понеже до сега също беше така...значи такава е практиката!   Wink

# 89
  • Мнения: 222
То това увеличение беше по-друг повод  Laughing Добре поне, че ще се отрази, дори и малко.
Аз много късно се светнах за далаверата с по-високите осигуровки - и то няма за кога вече да правя каквото и да било!

Общи условия

Активация на акаунт