спинална упойка

  • 48 856
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 015
Ох, аз нещо съм против тия упойки Thinking!

# 16
  • Мнения: 1 409
Ох, аз нещо съм против тия упойки Thinking!
Защо?
Аз също раждах със спинална упойка (секцио).поставянето почти не го усетих.През цялото време си в съзнание,но някак времето минава неусетно.След поставянето не усещаш нищо о тгърдите надолу.След 3-4 час започнаа да ме отпуска,треперех много,но главоболие не съм имала

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не е същото като епидурална, поставят се на различно място, но и двете са в гърба.
Ще те накарат да се свиеш, ще ти боцнат отзад, ще усетиш слад малко, топличко/студено - това зависи от веществото, което използват и ще изгубиш чувствителност от кръста надолу. Ще ти сложат катетър, защото няма да можеш да пишкаш и банка, да те оводняват Peace
Не се притеснявай, няма нищо страшно. Аз не съм раждала секцио, но са ми казвали, че се усеща само дърпането, когато вадят бебето. А вагиналното раждане с упойка е много приятно, препоръчвам Peace

# 18
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
вече са ти казали - разликата между двете е в дълбочината на поставянето им и съответно това определя обема. спиналната блокира и сетивните и моторните влакна, така че не се движиш, не усещаш. епидуралната блокира само сетивните нерви и възможността за двигателна дейност се запазва (иначе щеше да спира родовата дейност при нормално раждане с епидурална!). епидуралната е по-трудна технически, има някои особености. главоболие може да се получи при по-голям диаметър на иглата, смята се че причината е в малката загуба на гръбначно мозъчна течност. усещаш леко теглене докато вадят бебето. на мен ми сложиха допълнително морфин в гръбнака, за да обезболят периода след раждането. и вероятно от него получих страхотен сърбеж на лицето. но след инжекция противоалергични се оправих, вечерта щъках из реанимацията и исках да се качвам при  бебето... беше супер, леко дърпане на белега получих след два дни за около три-четири дни. никой не ми е помагал - от 5-тия ден съм си сама с бебока и къщата. таткото ни нямаше отпуска, прибира се вечер... всичко е до нагласа.

леко раждане от мен. и спокойно.

# 19
  • Мнения: 1 103
И аз  съм раждала с епидурална упойка- синът ми .Бях много притеснена ,но докторът от  МД София  ме успокои доиде анестизиолог от "Пирогоф "(жена) сложи ми упойката и за час почти родих .А със щерката преди да могат да ми сложат упойката получих напъни вече и бях в родилна зала.Имам си прекрасни син и дъщеря  Crazy

# 20
  • Мнения: 835
Оф, и аз нещо съм против тея упойки.....................

Родих точно когато анестезиолога влезе и почнаха напъните.Много съм доволна, че се разминах без упойка.Е, тогава предпочитах упойка, но сега не съжалявам.

Мнението ми е, че ако можеш да удържиш без нея е по-добре.

# 21
  • Мнения: 65
Аз родих преди два месеца в Ст.Загора, в Ниамед. Подчертавам го, защото мисля , че има голямо значение кой анестезиолог ти я поставя. Точно, защото бях прочела само положителни мнения тук във форума за спиналната, поисках такава. Уви! Първо не ми поставиха местна преди спиналната и на това отдавам болката при поставянето. Дупчи ме поне 20пъти, но не се получаваше.Анестезиоложката, която има 18години стаж, твърди, че ми бил нисък прагът на болка и затова съм мърдала. Не знам дали е така, но след като ме боля и ме мъчи доста време и се уплаши да не ми засегне нещо, ми постави пълна, от която бях много доволна. От спиналната обаче и до момента имам страхотно главоболие. Пия силни обезболяващи- боли ме кръст и глава. Неврологът ми обясни, че се нарушава някаква обвивка в гръбнака, от там изтича течност и при навеждане ме боли главата. Както е да е, не искам да те плаша, просто споделям, защото и аз бях прочела само добри  отзиви. Може би, ако е поставена добре е хубава упойка, но при мен за жалост- не можах да кърмя заради това.

# 22
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
какво общо има кърменето?

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
какво общо има кърменето?
И аз това се питам Rolling Eyes И двете ми деца са раждани с упойка, и двете са кърмени. Може би дискрийт има предвид силните лекарства, които пие?

# 24
  • Мнения: 3 268
Моят съвет е да си слушаш доктора и да не се влияеш от писаното тук.Аз съм раждала с такава упойка,нямам никакви последствия,оцелях,дето се вика.При раждане всичко може да стане,Божа работа е.Да си жива и здрава,ти и бъдещото ти детенце!Очаква те нещо вълшебно.Завиждам ти най-благородно.Аз повече никога няма да го преживея.Успех!

# 25
  • Мнения: 65
Може би дискрийт има предвид силните лекарства, които пие?- Точно това имах предид. Силните обезболяващи, които преминават в кърмата.
И аз това исках да я посъветвам- просто не се влияй от това  кой какво е преживял, защото е строго индивидуално.

# 26
  • Мнения: 629
При спиналната упойка първо се слага локално боезболяващо и след това се поставя самата спинална упойка - в гръбначно-мозъчната течност. Звучи страшно, но не е проблем за всеки опитен анестезиолог. Обезвдижва от кръста надолу. Усеща се и сухота в устата. Позволява много бързо бебето да се извади от майката за да не получава чрез кръвта й излишни количества от упойката. През цялото време си в съзнание и можеш да си видиш и целунеш бебчето като го извадят. Въпреки че не се усеща болка усещаш как се опитват да извадят детето, аз направо имах чуството че ще падна от операционната маса. Егати борбата беше.  Joy Възстановяването на движенията и чуствителността на краката  е до 3-4-5 часа след раждането. После те надзирават да пиеш много вода зад а нямаш главоболие, пък и с повечето урина изхвърляш и по-бързо упойката.
Епидуралната упойка е с по-ниско ниво на обезболяване, можеш да ходиш, макар и с кашкавалени крака, поставя се при друг прешлен и се оставя абокад за да се правят допълнителни вливания, ако се наложи. Май е по-безобидна от спиналната, но с нея няма как да те срежат.
А ако лекарят ти препоръчва обща упойка (май така се казва) го попитай какви са му мотивите, и вземи мнението му предвид. Тоя все пак е лекар и специалист.

# 27
  • Мнения: 1 477
Раждах секцио със спинална упойка.Ако имаш доверие на анестезиолога това е добър вариант.Усетих поставянето и никак не беше приятно.За мен беше важно да съм в съзнание като извадят бебо.И наистина си заслужава  Heart EyesЛеко раждане   bouquet

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
При нормално раждане се слага спинална упойка,а при секцио епидорална!!!!!

точно обратното е, скъпа!

# 29
  • Мнения: 1 170
При нормално раждане се слага спинална упойка,а при секцио епидорална!!!!!
Защо пишете неща, за които не сте се поинтересували първо Rolling Eyes ? Такива интерпретации има тук, че... ooooh!

При спиналната упойка първо се слага локално боезболяващо и след това се поставя самата спинална упойка - в гръбначно-мозъчната течност. Звучи страшно, но не е проблем за всеки опитен анестезиолог. Обезвдижва от кръста надолу. Усеща се и сухота в устата. Позволява много бързо бебето да се извади от майката за да не получава чрез кръвта й излишни количества от упойката. През цялото време си в съзнание и можеш да си видиш и целунеш бебчето като го извадят. Въпреки че не се усеща болка усещаш как се опитват да извадят детето, аз направо имах чуството че ще падна от операционната маса. Егати борбата беше.  Joy Възстановяването на движенията и чуствителността на краката  е до 3-4-5 часа след раждането. После те надзирават да пиеш много вода зад а нямаш главоболие, пък и с повечето урина изхвърляш и по-бързо упойката.
Епидуралната упойка е с по-ниско ниво на обезболяване, можеш да ходиш, макар и с кашкавалени крака, поставя се при друг прешлен и се оставя абокад за да се правят допълнителни вливания, ако се наложи. Май е по-безобидна от спиналната, но с нея няма как да те срежат.
А ако лекарят ти препоръчва обща упойка (май така се казва) го попитай какви са му мотивите, и вземи мнението му предвид. Тоя все пак е лекар и специалист.
Ето това бих написала и аз Peace . Успех и леко раждане желая на авторката на темата

Общи условия

Активация на акаунт