От стара къща -нова

  • 16 872
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 411
В  едно село/на 30 мин от София/   например има къщи за 5-7 хил лв. с наистина големи дворове.Някои от тях не се нуждаят и от кой знае какво ако ги ползвате като вили .ОБАЧЕ няма водопровод и канал,почти няма хора през седмицата,ако не броим 2-3 старци  на поне 80г..Рейс спира два пъти дневно на 2 кв от селото. Напоследък често се случва да има ограбени къщи,за това и не назовавам селото.А да гадинки всякакви ....змии също.Просто тези,които живееха там измряха,а наследниците продават без пари защото не им се занимава.
 Такава ''инвестиция'' направо те погребва.Каквото и да направиш се разграбва или почупва от мародерите /дори не е през ноща/.Краде се всичко...мотики,тенджери....черги...Съседа и да види нещо се крие и си трае ....Иска се много работа и постоянно да си там,както и да си куражлия та да им се'' опънеш''на ''братовчедите'' като дойдат да те проверят как си се наредил.
А КАК ще го изплащаш ако вместо да ходиш на работа ....трябва да го пазиш?
Съвета ми е хубаво да прецените дали си заслужава !По възможност без розовите очила.Погледнете го от всички възможни ъгли за да не попаднете в  един иначе много красив капан.

# 16
  • Мнения: 386
вилата е сериозен разход, така че аз на твое място сериозно бих се замислила. в най-добрия случай ремонта ще ви е около 10,000 лв. аз имам една, която в момента ремонтирам (35 м2) и да ти кажа, не е никак лесно - с още една къща всичко е по две. и тока, и разходите и ремонтите.

# 17
  • Мнения: 592
Да,наистина много сериозен разход.Аз наследих една 120 кв.м къща в провинцията.Лятото и правихме покрива,ПВС дограма и външна изолация и всичко това ни излезе около 11-12 хил.лв.Сега това лято трябва да правим ремонт и вътре и двора да стягаме.Мъжат ми малко се дърпа,защото казва,че наливаме пари в място което ще посещаваме 2-3 пъти годишно.
Така,че наистина трябва нещата да се обмислят защото инвестицията не е малка,а и после подръжката.

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 21:46 от buba_dokeva

# 18
  • Мнения: 386
Мъжът ми малко се дърпа,защото казва,че наливаме пари в място което ще посещаваме 2-3 пъти годишно.
ето това наистина е най-сериозния въпрос, защото съм правила и тази сметка. ремонт около 10,000 лв е няколко скъпи и безброй евтини почивки, като към сумата се добавя и ежегодните разходи, риска от това да ти разбият къщата и да те върнат с пет крачки назад и т.н.
моята сметка е такава - вилата ми е малка, 100 км от града и се стига бързо. след като я възстановя, ще ходя всеки възможен уикенд от април до октомври (поне 15 пъти, надявам се). ще изпратя и родителите ми на почивка там за седмица-две, а като имаме деца догодина (дай Боже) ще могат да се радват на чист въздух.
моят мъж си няма "село" и така ще поддържаме само една извънградска собственост.
което си струва, според мен.

# 19
  • Мнения: 1 731
Труда нали не влиза в сметките ? newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт