Отговори
# 60
  • Мнения: 3 988
alpha_beta, четеш ми мислите.  Wink
Лежах будна в леглото от 4 сутринта и прехвърлях проблеми и прочие и се сетих, че липсват хора тук. Волна пеперудка, Мотонети и Димата от по-редовните. Ставам и гледам - Димата писала.  Heart Eyes Но с Пеперудка какво става и аз не знам.

sisely, по твоя проблем - колкото лекари, толкова мнениния. Едни правят цитонамазка и лека терапия, други не. Всичко е относително. Решението се взема според това как е ориентиран лекаря и състоянието на пациентката. Като чета обаче за твоята лекарка, май нищо няма да направи преди да родиш.
Лечението може да увреди плода, само ако е много инвазивно.
Успех ти желая.  Peace

# 61
  • Мнения: 636
Кюбит, приятно ми е да те видя пак тук, определено се усети липсата ти.  Heart Eyes Имам вече резултати от хистологията след конизацията ми, ще цитирам част от нея "CIN III с ендоцервикална локализация и ангажиране на жлези, взет връх от по-дълбоката част - без данни за неопластична тъкан. В плитко изрязаната част от мат. шийка - неопластичната тъкан достига до върха на конуса." Лекарят ми каза, че това, което не му харесва е "ангажирането на жлези", но все пак не успях да разбера от него какви могат да бъдат последиците. Разбрахме се да отида за контролна цитонамазка януари - ще са минали 3 цикъла след конизацията. Опитвах се да намеря в интернет нещо по въпроса с тези жлези, но не успявам и въпросите ме глождят много. Моля те ако можеш да дадеш някаква яснота.  Praynig

# 62
  • Мнения: 179
Доц.Стефан Иванов- 871-55-07 ; 0888-316- 426 .Предполагам, че първия номер е аналоговия му във Варна.Но ти ще провериш.

Димана домашният телефон във Варна е 30-58-25 мобилния е този същия който ти е дала Мая а другия е домашен но в София.Като впечатления аз съм доволна от него той ме конизира малко преди да отиде да работи във Варна.Обади му се и успех.

# 63
  • Мнения: 223
да липсвах известно време
ходихме с доктора /съпругът ми/ до Мексико, интересна и трудна държава
сега съм на линия
минах през България - тъжна картинка, страната ни се разпада
тези комуняги съсипаха всичко, дори сега се дървят на ЕС-безумци

# 64
  • София
  • Мнения: 35
Мая и неземната*, вие при проф. Карагьозов ли правихте конизация или при неговия син? Спрях се на това име и ми се ще повечето неща да са ми ясни. Бихте ли ми дали някакви телефони на проф.Карагьозов, ако имате?
Благодаря!

# 65
  • Мнения: 3 988
Мисена, нямам представа за какви жлези става дума.  Confused Но които и да са те, са били засегнати от дисплазията. Не знам дали сега са изчистени, защото не пише дали е изрязано до чисто.  newsm78
Най-добре е да "притесниш" лекаря си. Запиши си час или му се обади по телефона и настоявай да ти обясни всичко. За това им плащаме в крайна сметка.

димата, и аз бях неочаквано за малко в България. Като се върнах и мъжът ми ме пита как е. Казах му: "Разруха".  Tired

# 66
  • Мнения: 1 280
Мисена   в моята хистология пишеше "с единични жлезни ходове", обяснението на лекаря ме стресна много, важното е че е рязано до чисто. На най-прост език ми каза, че въпросните жлези опрат ли матката става рак, т.е. те го разпространяват. Съжалявам за неграмотното обяснение, най-добре да ти го каже лекаря. Не се тревожи  Hug

# 67
  • Мнения: 3 695
Мая и неземната*, вие при проф. Карагьозов ли правихте конизация или при неговия син? Спрях се на това име и ми се ще повечето неща да са ми ясни. Бихте ли ми дали някакви телефони на проф.Карагьозов, ако имате?
Благодаря!
да, при проф.Карагьозов  Peace
преглежда в Токуда - понеделник и четвъртък, тел. на рецепцията е 403 49 28 ( звъниш и си запазваш час )
страхотен човек и професионалист е  Peace

# 68
  • Мнения: 484
епидермизация на жлези-така пише в мойта хистология -сигорно е нещо опасно ,щом като  се говори за жлези.....ако някой по компетентен знае ,моля нека даде малко  информация,ама добре,че са ми свободни хирургични рьбове.така мисля,ама не знам какво е епидермизация на жлези.....ох,само некви  мисли #Crazy

# 69
  • Мнения: 149
essy70, професора ме оперира.Но и за сина му съм чула добри отзиви.

# 70
  • Мнения: 1 280
    Боби спокойно мила  Hug чак ми стана гузно че го написах това което ми казаха за жлезите.  Confused Няма страшно, единственото важно нещо са чистите ръбове. Така или иначе изрязаната част, която се изследва е заразена, забравяме я и помним само Чистите ръбове  Hug

# 71
  • Мнения: 484
иве
спокойно,аз сьм наясно че  е по важно да са чисти рьбовте и се самоуспокоявам с това,само,че чета тук написаните резолатати от хистологиите на другите преди  мен и нямат като мен тая епидермизация,затова малко ми е  страшничко,ама това е,квото е написано,аз се надявам  някой ,който е по компетентен с терминологията ,да ми каже какво е епидермизация на жлези...защо доктора н еми каза,че е нещо  от което да ме е страх........ newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 35
(Х)неземната* и Мая, благодаря за отговора. Питах, защото не знаех дали професора не е възрастен и не е спрял да оперира вече. Утре си записвам час и пак ще пиша ... някак ми олеква тук, а и чувствам подкрепа Heart Eyes
И дано съм последната, която идва тук с подобен проблем. Вече продъних ушите на всички познати, ако не са си правили скоро цитонамазка, да заминават веднага и ако ще и да им досадя, ще продължавам да дудня, че да няма подобни на мен случаи.

# 73
  • Мнения: 149
essy70,когато отидеш за преглед при професора ще се убедиш, че е работоспособен, ерудиран и с трезва мисъл.Доколкото съм чувала и други добри специалисти са възрастни-доц.Кърлов, доц.Попова, а мисля и д-р Ралчева.Така, че това нека не те притеснява.Пиши как е минал прегледа в четвъртък.
  С какъв ПАП си в момента.Помня -ЦИН 3, но ПАП-колко е.

# 74
  • София
  • Мнения: 35
Mая, не ме притесняваше възрастта му. Но днес ми казаха, че доц.Кърлов вече не оперира и се притесних да не би и проф. Карагьозов да е спрял и да дава вече само консултации.
Наистина сега ужасно се срамувам, но не съм си правила цитонамазка от години и то доста. Поради друг проблем отидох на преглед, лекаря ме гледа и на колпоскоп, видя нещо притеснително и ми взе биопсия. Та не знам колко е РАР. А и нямаше как да ми се вземе цитонамазка, защото кървях. Сега трябва ли да си направя?

Общи условия

Активация на акаунт