Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-12

  • 35 397
  • 371
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 683
Е , как ?! Остава , то си е друга версия !  Laughing
Това на терасата винаги мога да го сложа , в момента само споменах на мъжа и той каза , че съм луда.Но в последните месеци аз съм все в това състояние !  Mr. Green Пък и има време.

Сега .. имаме новина ! Италианските керемиди най-накрая дойдоха днес ! В момента разтоварват и се надявам да наредят мострите , та да видя поне 1 км.м нареден.Утре сме там.Мъжо отложи ходенето на лов.Взимам фотоапарата и ще снимам на живо.
Очаквайте включване от мястото на събитието утре !
  Mr. Green

Момичета, кажете как вървят надниците на майсторите в момента за грубия строеж, видях вече оферти за по 35 лв. на квадрат, наистина ли са паднали толкова. При нас засега е готова само архитектурната част, но направих една малка корекция и като взема отново чертежа, ще сканирам и ще ви покажа. Чакам с нетърпение да почнат конструктивната част и въобще много се замотахме с тоя проект, иначе вече подписахме и документите за кредита - в четвъртък ще имаме и парите, ама не можем да почнем, а нямам търпение вече.  Confused

# 301
  • Мнения: 683
Дерзайте мамини душици: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247887&pid=10438349
Но стълбището не е напълно готово.

Честито, страхотна къща! Много ми хареса вътрешната стълба и моят проект е с вътрешна стълба, би ли споделила за изработката и материалите и колко ти излезе, а може и координати на майстора да ми пратиш, ще съм ти много благодарна, макар че ние ще почнем най-рано след 2 месеца - при нас става въпрос за надстрояване на къща, ще си правим мезонет, но проектът още е на ниво само архитектурна част.

# 302
  • Мнения: 3 770
pavletutka , браво , много хубаво е станало ! Особено червената спалня ми хареса !  Peace Бързо довършване на каквото е останало и да се нанасяте по-скоро !  Hug

Ние си имаме вече знаме !
  Grinning

Вчера ходихме за керемидите.Не ги бяха наредили още на отделни пана , но все пак се добива представа - всички , първи модел , втори модел , а това избрах.
Снимах и декоративни облицовъчни тухли - съвременни и състарени.
После ходихме на строежа.Малко снимки отвътре,но е разхвърляно.Кабинетът на мъжа , на мястото на тухлата в средата , ще е кръглата камина , изглед от танзанийската веранда на Любознателна  Mr. Green  , изглед от другата веранда , стълбището към третия етаж , но не е декофрирано още , под тези прозорци ще е ваната ми  Heart Eyes , разораната целина  Grinning и си имаме и противопожарен кран.

Лек ден , мацки !
   bouquet

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 12:59 от * *•● Диди ●•* *

# 303
  • На плажа
  • Мнения: 1 108
Здравейте момичета,интересува ме каква е цената в момента на гипскартона на кв.,питам,защото при нас цените варират в голяма граница.Например вратите,които поръчахме ни излезнаха по 450лв.,а сега имаме оферта за врата 200лв.вярно,че по скъпата има чупки и стъкло,а евтината е изчистен модел,но разликата е 250лв.

# 304
  • Мнения: 637
Oooo, наистина е много хубаво, pavletutka smile3501 Aз снощи не го бях видяла, пропуснала съм ти линка.
Чудесно сте се справили Peace


Диди, и при вас нещата много са напреднали. Много ми харесаха керемидите Peace, а идеята за кръгла камина е страхотна. Hug

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 17:40 от galana_s

# 305
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
pavletutka , честито и само мир, здраве и любов да има в новото жилище!  bouquet

* *•● Диди ●•* * , страхотно е!!! Ама какви изгледи имате, невероятни! Танзанийската веранда, с онзи изглед, си е била точно за теб! Керемидите са супер! А тухлите за къде са? Останах с впечатление, че ще сте с някаква рустикална мазилка Rolling Eyes Какъвто и коментар да сложа за стаите, винаги ще завършва с удивителна! Grinning

# 306
  • Мнения: 481
хеййй

Много се раздвижила темичката, но няма как в това хубаво за строителки-мечтателки време.

Радвам се за напредъка на всички, стискам палци на чакащитете  Peace

Ние също стигнахме до знамето...

ще ви пиша пак, дребните ме нападнаха

 Heart Eyes

# 307
  • Мнения: 3 770
galana_s , ако знаеш още какви изкушения имаше покрай керемидите !  Grinning Но да стигнем дотам !

ljuboznatelna , мечтата ми е да има фасада на викторианска къща.Вторият вариант е рустикалната мазилка.Не съм проучвала пазара , но първият е много скъп , ако искаш да сложиш нещо качествено.Тези декоративни плочки са италиански и предполагам , че с цената си от 1,60 за брой са в горния ценови клас.Просто се изкуших да ги снимам , преди да бъда насилствено издърпана оттам.

Rени , браво на вас.Започнахте по-късно , но ще ни изпреварите !  Peace Метни някоя снимка , като имаш време
Grinning

# 308
  • Мнения: 278
Диди -  Hugпрекрасно е. Поротерм ли видях ? Peace

# 309
  • Мнения: 3 770
Да.  Grinning След изключително грозният опит на пловината първи етаж с по-евтини тухли се спряхме на поротерм.

# 310
  • Мнения: 278
И ние така , само ,че 38 .

# 311
  • Мнения: 637
[Тези декоративни плочки са италиански и предполагам , че с цената си от 1,60 за брой са в горния ценови клас.Просто се изкуших да ги снимам , преди да бъда насилствено издърпана оттам.


А koлко броя отиват за квадрат, Диди? Дали си се интересувала. Мислихте ли за цветовете на къщата?
Виж нещо, което много ми хареса. В стила, за който говориш Peace
http://www.sgrada.com/images/article/image/111.jpg

# 312
  • Мнения: 762
Диди,тези декоративни тухли ще ги лепите ли?Чудя се дали има начин да се слагат върху 7 см топлоизолация?И на мен ми се иска да си направя цокъла с тухлички,но вече имаме топлоизолацията и шпакловката отгоре.

# 313
  • София
  • Мнения: 352
Най-добър е класическият вариант - армираща мрежа, облицовката се свързва с нея със куки и пространството м/у облицовката и зида се пълни с разтвор.
Честито дипломиране и от мен, колежке! Успех в МИСИЯТА ти на архитект!

# 314
  • Мнения: 762
Най-добър е класическият вариант - армираща мрежа, облицовката се свързва с нея със куки и пространството м/у облицовката и зида се пълни с разтвор.
Честито дипломиране и от мен, колежке! Успех в МИСИЯТА ти на архитект!
Благодаря,колега.Мислия си е наистина и то тежка понякога-за това сега ще си почина малко и ще си погледам детето,пък после ще си търся добро място,което е лоялно към клентите.Ако има такова в България. Wink
Иначе за мрежата-аз се чудя точно това,защото сега стената е с 7 см стиропор,а отгоре има мрежа,която държи шпакловката му.И не ми се иска да дупча мрежата за щяло и нещяло,а и отдолу самите тухли са много кекави и рядко първата дупка с бормашината  попада на мястото си.Мислех си дори да правя вентилируема окачена керамична фасада само за цокъла,ама и там има доста дупчене,за да се прикрепят носещите профили...
Лошо е когато къщите са строени от самоуки майстори-после трябва да им оправяш проблемите...

Общи условия

Активация на акаунт