Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-12

  • 35 383
  • 371
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 351
Щом стената не е много читава, може би ще е по-добре да избереш облицовка с по-голяма дебелина, за да се преразпределят усилията (един вид облицовката да е самоносеща).

# 316
  • Мнения: 762
Щом стената не е много читава, може би ще е по-добре да избереш облицовка с по-голяма дебелина, за да се преразпределят усилията (един вид облицовката да е самоносеща).
Страшно идейно-не знам защо не съм се сетила-уж завърших катедра конструкции. Wink

# 317
  • Мнения: 278
Мама на Вале аз чакам в момента оферти за груб строеж , но с бригада. Като ги получа ще ти кажа как е при нас.

# 318
  • Мнения: 3 770
galana_s , питах - 11 бр в кв.м. Много сме далече от фасадата , но съм си мислила , че ако нямаме възможност за такива декоративни тухли ,ще е в цвят , но пак напомнящ тях.Тази къща , която си показала и аз я имам , но от къде ли съм я свалила ?!  Rolling Eyes Не е от същия сайт май.Както и да е , но не знам защо ми напомня на нещо арабско ?!  Rolling Eyes

dimitriana , лепят се , но не съм правила подробни проучвания.Доколкото знам ние също ще слагаме изолация с такава дебелина и върху нея вече ще декорираме.Ако те интересуват подробности , мога да попитам.
  Peace

# 319
  • София
  • Мнения: 351
Димитриана, в нашата катедра малко ни учиха на облицовки и зидани стени Simple Smile Сетих се за дебелината на камъка, защото имах един колега, завършил каменоделство и той ми беше обяснявал някои неща в тази област.

# 320
  • Мнения: 1 243
Момичета, приемате ли нови попълнения?
Ние преминахме през различни идеи. Дори бяхме на крачка от подписване на договор с една фирма за сглобяема къща. В крайна сметка - ще строим монолитно. Днес идва геодезистът и до 2 дни снимката ще е готова. С архитектката разпределихме стаите и етажите, очаквам само да видя как ще изглежда фасадата. Имам и надеждна конструкторка, с която вече сме работили. От утре започвам да бягам по различни истанции за съгласуване на визата с Енерго , ВиК и т.н. Има ли някой от Варна, който е минал по този път?
Връщам се да изчета темата. Мисля, че ще от полза на много хора   bouquet

# 321
  • Мнения: 637
Диди, мисля, че от сайта на сграда.бг е къщата newsm78. Харесаха ми цветовете и формите. Има нещо приказно в нея. Жалко, че едва сега я видях Laughing
tsve_te, добре дошла Hug Само допреди 3 месеца бях като теб. Сега вече сме пред разрешение. Да видим. Подготви се за нерви по Е-ОН. Вчера си платих на съсед с частен трафопост, за да имаме нужните киловати, след като от ЕОН отказаха да пуснат-можели само надземен и до 6кв. Close Мотаха ни цял месец.

# 322
  • Мнения: 189
Ние още си чакаме продажбата на панелката, но усилено се подготвяме- останаха плана и разрешителното. Между другото половинката ми само за това мисли и ето снощи какво измисли- понеже сме с денивелация ще се правят ивични основи и мазе, като ще има разстояние между двете. Над ивичните основи ще са ни спалните от зид, а над мазето ще е хол, трапезария и кухня от дървена конструкция. Вие чували ли сте за такова чудо? #Crazy На мен хем ми допада, хем незнам дали е възможно  newsm78
А кой знае докато се почне да се строи какво ще му роди мозъчето  Rolling Eyes

# 323
  • Мнения: 3 770
Добре  дошла , tsve_te Grinning Успех с енергото и ВИК , ще ти трябват здрави нерви !  Peace Пък ако минеш без тях , ще си първата късметлийка !  Mr. Green

galana_s , аз видях , че е от сграда.бг , но аз съм я сваляла от другаде и това ми беше чуденето.  newsm78 А бе , няма връзка с темата.  Laughing


mamilla , искаш да кажеш , че ще съчетавате масивна с дървена конструкция ? Мисля , че може да се получи доста ефектна сграда , но трябва да се консултирате със специалист.
  Peace

# 324
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
mama_na_vale много словен въпрос ми задаваш.
Първо една нашите работници правиха,кривата ос,после една добричка фирма направи металната конструкция,за двете стълбища с материалите ни взеха 1000 лв.После пак наши работници го обличаха първо с тех.шперплат ламинат около 500 лв с надниците.И парапета го правиха Белисима ЕООД-но те са посредници на някаква Варненска фирма.И ни взеха 1500 лв.Така че 3000 лв долу горе дадохме.
* *•● Диди ●•* * много благодаря,знаеш колко държа на твоето мнение.

# 325
  • Мнения: 637
Момичета и момчета, днес си взех 3d-то newsm44. Харесах си го много, точно моите цветове. Все пак приемам съвети всякакви Hug
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=340596

парола на лични  Peace

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 10:39 от galana_s

# 326
  • Мнения: 1 243
Пдмичета много ме наплашихте с това енерги и ВиК  Shocked ама дано имаме късмет. На парцела, на който ще строим имаме малка къщичка, която ще запазим и се надявам в такъв случай да е по- лесно с водата и тока  Praynig
galana_s много ми хареса "къщата"- по-скоро палата. Извинявай, дано не мис е обидош, но басейна ми се вижда много близо до къщата. Аз се интересувам от фън шуй и проектираме къщата успоредно с фън шуй специалист. Сигурна ли си, че разположението на басейна е правилно? Иначе всичко друго е Ок  Peace Поздравления за добрия избор!

# 327
  • Мнения: 3 770
galana_s , много хубаво е станало.На рисунката не изглеждаше по този начин.За цветовете , аз лично бях останала с впечатлението , че искаш по-светло.А като гледам някои прозорци , поне отвън , май и ти ще викаш алпинисти.  Laughing Виж го този момент как е в действителност.Какъв материал е заложен за изработка на покрива и куполът в частност ?

pavletutka , надявам се да покажеш и окончателното довършване на интериора !
 Peace

# 328
  • София
  • Мнения: 351
Galana_s, къщата е станала добре, цветовете са в една гама, има хармония Simple Smile
Единственото, което ме притеснява е, че кулата малко натежава, заради конкретния тъмен тон.

# 329
  • Мнения: 637
 bob_bs , предложи цвят за кулата. Отворена съм за идеи Wink
tsve_te , аз го исках да е точно пред къщата. Какво казва фън шуи за това, че си падам малко суеверна? Проучи колко кв. има в къщичката Peace И в нашата имаше 6кв надземен, но са недостатъчни Rolling Eyes
Диди, куполът ще е меден, за керемидите очаквам съвет от вас , естети Hug Уф това за алпинистите малко ме притеснява, но ще мисля като му дойде времето Wink

Общи условия

Активация на акаунт