Принуждават ме да не пускам детето в градината между празниците

  • 9 171
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Нас дори не ни попитаха за това, просто отбелязаха, че градината ще почива от 22.12 до 05.01.  
Миналата година имаше сборни групи, тази година дори не предложиха за това.  Tired

# 16
  • Мнения: 459
А то за 2-3 дни ще изтърпи другата обстнановка, не е толкова страшно, ако играчките ,госпожата и децата са различни. Май теб повече те е яд, че някои от учителките ще излязат в отпуск, а ти ще трябва да работиш.

Ей такива самоинциативни констатации най ги обичам  hahaha

Ами да пусна една тема за сборните групи  Mr. Green

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Едва ли учителката е непозната за всички. Нали е от същата градина все пак...

И от къде да е позната? Аз други учителки не познавам, познавам си нашите. Против съм сборните групи, иначе не ме интересува кой кога почива и кога си взема отпуск.
В повечето случаи сборните групи стават доста големи и децата спят по две на легло. В друга стая с други играчки, обстановка и т.н Няма нужда да обяснявам, знаете...
Имах предвид, че е позната поне на някои от децата, които ще бъдат в сборната група. Все на някоя от групите е редова учителка през годината. Тази година ти ще роптаеш, друга година може да се случи и вашата учителка да се грижи за сборната група.

А това, че не организират нормални по големина групи и с достатъчен брой легла, вече наистина е кофти. Ако са много желаещите деца, би трябвало да сформират повече групи.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Нали искате децата ви да са самостоятелни, какво толкова страшно има в сборните групи? Там ще колят децата, какво? Тъкмо децата ще добият интересен опит с други деца, нова госпожа, нови играчки. И откъде знаете, че точно "вашата" госпожа ще е в отпуск? Ако искате всичко да ви е на 6 си наемете бавачка и толкова. Обаче да видим дали и бавачката ще е навита да работи между празниците. Ха на бас, че и тя ще си има семейни ангажименти.

# 19
  • Мнения: 3 695
Не виждам нищо лошо в тази практика, така или иначе децата ще са по-малко и то не защото, родителите им са се уплашили от сборните групи, а защото ще са в отпуск и заминали нанякъде.
Все пак имате избор, не смятам, че сте принудена.  Peace

# 20
  • Мнения: 459
Нали искате децата ви да са самостоятелни, какво толкова страшно има в сборните групи? Там ще колят децата, какво? Тъкмо децата ще добият интересен опит с други деца, нова госпожа, нови играчки. И откъде знаете, че точно "вашата" госпожа ще е в отпуск? Ако искате всичко да ви е на 6 си наемете бавачка и толкова. Обаче да видим дали и бавачката ще е навита да работи между празниците. Ха на бас, че и тя ще си има семейни ангажименти.

Няма да си наема бавачка, просто си взимам отпуск- по принуда. Това са ми възможностите, правя каквото мога. Не искам точно по празниците, детето ми да е криво, щото не се е доспало, например.

# 21
  • Мнения: 147
Ако искате всичко да ви е на 6 си наемете бавачка и толкова. Обаче да видим дали и бавачката ще е навита да работи между празниците. Ха на бас, че и тя ще си има семейни ангажименти.
Предлагам всички работещи да обявят, че имат семейни ангажименти и да не работят между празниците.  Joy Интересно ми е ако и лекарите, продавачките в магазините, шофьорите в градския транспорт и др. си останат вкъщи за да си гледат децата как ще реагират защитниците на възпитателките.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
пробвай, може и да излезе нещо. Но хората с деца в ДГ са доста по-малко в сравнене с хората без деца или с деца в училищна възраст.

# 23
  • Мнения: 9 814
Май теб повече те е яд, че някои от учителките ще излязат в отпуск, а ти ще трябва да работиш.

Повече ме е яд, че някой иска да ме поучава и да ми казва какво ще изтърпи детето ми колко трябва да търпя аз. Не съм съгласна с тази практика и не искам детето ми да бъда в сборни групи. Точно тук е и принудата - искаш не искаш сборни групи щом няма кой друг да го гледа си принуден да го пускаш и без да ти харесва.

Е добре де не искаш детето ти да е в сборни групи.
Ми тогава предложи нещо, дай решение на този въпрос.
Или заради твоето дете да работи цялата градина с три-четири деца в група?
Не става да няма сборни групи, защото от една цяла ДГ се събират деца точно за една такава група.
А и какво толкова му е страшното на сборната група?
При вас поне има алтернатива наречена със страшното име сборна група, защото има места където просто една сутрин виждаш на вратата съобщение: ДГ е затворена за 15 дни.
Тогава?

# 24
  • Мнения: 17 407
eforina, имам идея- преквалифицирай се и ти ще си като тях. Голям кеф- нищо не правиш и само отпуски, отпуски! Или си спри детето от градина и търси варианти, щом така ще те притискат те, откъде накъде! Винаги има избор, това го знаеш, сигурна съм. Peace

# 25
  • Мнения: 805
Тук в Словения това е напълно нормално практика - около повечето празници + лятото се пускат такива списъци. Не виждам нищо лошо! В резултат на това детето ми намира нови приятели и се научава на много нови неща. Не мисля, че това е кой знае каква трагедия за едно тригодишно дете... Каквито и да са тези хора, те са педагози и едва ли ще причинят умишлено пагубни вреди на невинните дечица... Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 7 821
Не разбирам какъв е проблема със сборните групи  Rolling Eyes ?!? Вчера и ние попълвахме кой кога ще ходи, ами между празниците в нашата група ще ходят 3 деца. Никой не ме е притискал да не си пускам детето, но така и така баткото е ваканция и малкия ще намаже.
От друга старана не разбирам защо учителките да не искат да излязат в отпуск като много други. И какъв е проблема като ще ходят изключително малко деца. Или учителките не са хора  ooooh!?

Аман вече с тия теми за градини, първо се избивате да си набутате децата после почвате да критикувате по форумите .

# 27
  • София
  • Мнения: 9 860
И според мен тази практика е правилна.Тъкмо днес и аз се записах в списъка-няма да пускам децата на градина тогава.
Според мен този списък се прави,защото така или иначе по празниците на градина ходят малко деца.Ето защо е нормално да има една група с 15 деца/сборна/,а не пет отделни групи с по три деца.

# 28
  • Мнения: 459
eforina, имам идея- преквалифицирай се и ти ще си като тях. Голям кеф- нищо не правиш и само отпуски, отпуски! Или си спри детето от градина и търси варианти, щом така ще те притискат те, откъде накъде! Винаги има избор, това го знаеш, сигурна съм. Peace

То за това сме на тоя хал, защото все търпим и сме толерантни с всичко, което става околко нас. Въпреки, че в случая съвсем не ставаше дума за това. Ама като сте почнали, пък да довършим.

Избор винаги има, но ние искаме най- доброто, нали?
Защото няма да напусна работата си, защото няма да стана детска учителка /просто не съм завършила това, не е бил това моя избор/, защото няма да изляза в отпуска, трябва аз и детето да търпим сборни групи от 40 деца и т.н............да не се повтарям. Тъй като организацията в градината куца.
Все пак не е мой проблем, но в крайна сметка излиза точно така. И аз съм принудена да изляза в отпуск, за което всъщност беше пусната темата.

# 29
  • Мнения: 320
В яслата на сина ми положението е същото.Никого от родителите не принуждават обаче.Пускат списък за да знаят колко деца ще присъстват,за да си направят разпределението на групите.
Родителя сам преценява дали да пусне детето си,без да е притискан от персонала Peace
Така е и в нашата градина. Не виждам нищо нередно. Когато родителят прецени, че не желае по една или друга причина детето му да посещава в почивните дни детското заведение може да намери начин. Ако трябва дететгледачка ще наеме, баба, дядо, други роднини. Има избор и не мога да разбера защо в темата присъства думата "принуда".

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 14:03 от dona_korleone

Общи условия

Активация на акаунт