Писана шейна минава, с декемврийски ЯНУАРЧЕТА мамите дарява

  • 16 156
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
честита нова тема, да я напълним с бебчета, на които ни е ред Simple Smile

за майчинството - на мен ми е все едно и старото и новото положение, за мен няма да има голяма разлика. Но съм категорично на мнение, че трябва да ни хване изцяло новото положение. Все пак на държавата и е ясно, че в повечето случаи като забременее жената и тогава ходи да си иска реални осигуровки, както е и моя случай. И това е един от начините да ни накара да си плащаме осигуровките, съвсем в правото си е, след като ние не си го търсим.

Еспа, плс кажи откъде точно се взима този пик код, има ли опашки и изобщо как е положението. А и трябва ли да е лично. Че като се сетя ходене до нои и си представям някакъв ужас. А сега с 2те застъпващи се майчинства и с новите промени съвсем ще объркам сметките, а ако и те ги объркат ...  ooooh!

хубав ден  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 375
СИСИ,Страхотна е темичката-много е празнична.Благодарско!!! Hug
Нека да ни е на късмет и само хубави новини и емоции в нея! Hug

# 17
  • Мнения: 1 102
Да ни е честита темичката.  Hug
Имате много поздрави от Невенчето, в неделя ги изписвали.
Мерси за този който е оформил темата, много е сладка.   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 880
Smiling_Sisi, много е хубава темата! Стилна!   bouquet

Да я напълним само с хубави новини!

# 19
  • Мнения: 656
атакувахме я яко от всички страни Joy Joy Joy
ама тя си е душичка Heart Eyes

Ами то заради това я атакуваме - щото е душичка Wink  Виж, ако беше някой цербер щях ли да се осмеля да й звъня и питам  Laughing  Mr. Green

Мюрвет, предай и ти поздрави на Невенчето и чакаме пряко включване и снимки като се приберат вкъщи  Hug

# 20
  • Мнения: 641
Еййй, много хубава новата темичка – празнична и красива, да ни е на късмет!
Данче, ПИК а го взех вчера за няма 15 минути
Отиваш в НОИ –информация питаш за стаята където се подават молби за ПИК / изкуках и номера/ Вчера да е имало 2 –ма човека пред мен. Влизаш в стаята директно, без да чакаш и взимаш молба образец за ПИК който попълваш  - ЕГН, лична карта, адрес, трите имена. Служителя, като видя, че съм бременна въобще не ме пусна да изляза, нищо че не бях на ред и диркетно ми издаде номера – каза че бременните не чакали. Подписваш 2 хартиики, че си получила ПИК, пожелават ти късмет с раждането и те пускат по живо, по-здраво Чак се учудих, че толкова бързо минах и бяха толкова любезни
Копривке - благодарности за рецептата
П.С. Данче забравих - да трябва да е лично или с изрично пълномощно /не разбрах трябва ли да е нотариално заверено/

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 15:52 от Espa

# 21
  • Мнения: 1 541
Доника, ей ся говорих с леля ми, която тъкмо се връщаше от парламента... Та да ти кажа - за да вземем 6 месеца назад за база трябва да родим през декември.. Иначе - 12 месеца ще ни е базата... не съм доволна...  Crossing Arms  Предполагам и Лили няма да е доволна, щото пък при нея се очертава декември да роди...  Crossing Arms  егати и справедливостта... ама кво да правим - късмет - каквото - такова...  Ама за таткото забравих да питам... по-късно...


Митко сега е говорил с леля ти и е разбрал, че 12 месеца база се гледат  ако родиш след 01.01.
Преди това са 6 месеца база
Мен повече ме устройва да ми гледат 12 месеца назад...няма как да се напъна да стискам...док. няма да ми промени датата за секциото...
А за татковците...казала е, че ги лови при всички положения, но могат да я ползват през новата година newsm78
Eee, сигурни ли сте, ние с Доника се точим за 6 месеца назад.. Mr. Green абе, луди ни наравиха

# 22
  • Мнения: 200
Честита нова темичка и от мен.Аз днес бях на запис на тонове и всичко е наред с моите бебки.Надявам се да устискам до 29, че вече едвам ходя.
 Жалко ако наистина е така за 12-те месеца ,  мен за два дни няма да ме хване Sad

# 23
  • Мнения: 45

Еспа, плс кажи откъде точно се взима този пик код, има ли опашки и изобщо как е положението. А и трябва ли да е лично.

Стаята за ПИК мисля, че беше 106 или 108. Със сигурност трябва да е лично, но там по принцип няма много хора и става бързо. Въпросната стая е на 1 ет, като влезеш от централния вход и веднага в дясно.

# 24
  • Мнения: 52
Аз си подремнах малко и пак съм на линия..
Честита ни нова темичка - браво на Сиси!
Данче, ПИК а го взех вчера за няма 15 минути
А на мен в Ст. Загора ми се наложи да отида да си го взема три дни след като си подадох молбата.....
И последно - някой наясно ли е за татковците - болничен или отпуска!?!

# 25
  • Мнения: 865
здавейте,3-4 часа ме нямаше и не мога да прочета всичко #Crazy
след прегледа-аз съм ок,както и бебето.записът ми е наред,бебето отговаря на 38г.с.-което значи че около 3 кг,а пишката му е 1,5 см Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes/голяма работа hahaha/.в урината нямам бактерии-излекувала съм ги newsm44 newsm44,дадох и кръв и ако има нещо обезпокоително ще ми се обадят Praynig.другата седмица ще ме прегледа за разкритие Rolling Eyes
вие днес цял ден майчинството обсъждате-аз въобще не съм в час Embarassed-с Дари внесохме по-големи осигуровки и наместихме нещата,но сега....едната фирма е на мое име,предишното ми майчинство-2год още не са изтекли,не знам Дани въобще какво е внасял....май ще си взема еднократните и майчинството-колкото толкова.сама се набутах този път Crossing Arms

# 26
  • София
  • Мнения: 3 249
Нанеее, ще ни накарат като едното нищо да родим таз година, гадовете hahaha

# 27
  • Мнения: 656
а пишката му е 1,5 см Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes/голяма работа hahaha/

Joy разби ме това  Joy и пишката ли измерват вече  Joy
Иначе - браво за хубавите новини от прегледа  Hug Аз съм чак след 1 седмица и не знам как ще издържа дотогава... а и май няма да го гледат бебо тогава, че миналата седмица го гледаха...  Tired ама нищо де Wink

# 28
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Привет и от мен,
Сиси, супер си се справила, нищо излишно и претрупано  Hug
За майчинството и аз досега четох, ама се омотах още повече. Няма никаква яснота засега, но квото е такова / не че и аз не внесох 6 месеца осигуровки де  Mr. Green/.  Ама термина ми е чак края на януари, няма да натискам бебо да се роди по- рано я.
В понеделник отивам да си взема болничният, и да си видя бебока. А сега да си доработвам.  Hug

# 29
  • Мнения: 429
Сиси, темичката е страхотна! Рядко се заглеждам в първата страничка детайлно, но този път е толкова красива и празнична..особено списъкът с родените бебенца!
Аз ви бях писала, но продължавам да имам лек жълтеникав налеп на езика...от какво ли се?
Краката и ръцете ми се подуват и е много гадно, оправям се само когато си напарвя разходка (явно много ми липсва движение и чист въздух).
За предменструалните болки..аз миналата седмица имах доста неприятни, не смятам, че задължително се предвестник на раждането (аз нямам и помен от контракция)! Изобщо всички тези "симптоми за започващо раждане" са много индивидуални!
Много се радвам за майчинството, малко ме е яд, че няма да ми вземат дохода от 12 месеца назад, но здраве да е...Само за 15 дни бащинство се съмнявам...как така ще може да се ползват от всички, но само през новата година  newsm78 newsm78 newsm78
Киша, голямо бебче:о)..а как точно му измериха пишката- хаха

Общи условия

Активация на акаунт