ЮНСКИ мами 2009; Тема №12

  • 12 561
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 291
Ама нещо не са го измислили както трябва то като се запишат 100 юнски мами-и тя темичката ще свърши не за един ден а за 1 час.Ами ако станат 200 мами какво правим.Според мен отчетните трябва да са по 50 страници или само за юнките-50 страници какво ще кажете?Предлагам да им го предложим на шефките на форума Simple Smile

# 16
  • Мнения: 35
На какво прилича това - излязох за 2 часа и вече нова тема имаме и немога да ви изчета.
И все пак да ни е честита!

И аз предлагам темата да стане 50 страници Hug

# 17
  • Мнения: 79
Съгласна съм и аз излязох за няколко часа и вече нова темичка Grinning

# 18
  • Мнения: 1
честита нова темичка Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 074
Записвам се и благодаря за поздравите, настроихме се бързо на мъжка вълна вкъщи, мъжа ми е много щастлив Heart Eyes
На 30.12. съм на преглед при моя лекар и тогава ще сме сигурни на 100%.

# 20
  • Мнения: 79
Днес бях на лекар и съм много щастлива колко е пораснал бебчо от предишния път Simple Smile
Кажете време ли е вече да пия някакви витамини за сега съм само на фолиева киселина,
ако е време даите съвет какви да пия

# 21
  • Мнения: 9 814
Според някои лекари фолиева киселина се пие до 12 г.с., а според други до 16 г.с.
Най-добре питай гинеколога си.
Аз все още пия фолиева киселина.

# 22
  • Мнения: 1 291
време е Simple Smile аз отидох в аптеката ремедиум и там ми препоръчаха кои витамини са добри.Според мен които и да вземеш няма да сбъркаш.

50 страници ще ги отупаме за 3-4 дена

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 854
Днес бях на лекар и съм много щастлива колко е пораснал бебчо от предишния път Simple Smile
Кажете време ли е вече да пия някакви витамини за сега съм само на фолиева киселина,
ако е време даите съвет какви да пия
Според моята лекарка -да, време е. Беше ми предписала Нео Вин на Милупа - много са хубави и се пие по една таблетка и по една капсула, но са 30 лв. за един месец. След като ги изпих си започнах старата Центрум Матерна, но както вече сме казвали, повечето я пием вечер преди лягане, че много момичета като я пият сутрин повръщат. Доволна съм от тях и винаги изследванията са ми били добри, може би на нея се дължи това.

# 24
  • Мнения: 136
Случайно да сте чували, че по време на бременност не е хубаво да се пие чай, защото издувал и се задържало вода? Преди малко сестра ми ми каза, че на една нейна колежка, която е бременна (с проблемна бременност), мъжът й, който е лекар, не й давал да пие чай. Замислих се, че аз бях спряла да пия известно време и от 2 дена пак започнах да си пийвам чайче в офиса и точно от 2 дена се чувствам много издута. 
И в този ред на мисли имате ли представа дали има някакви витамини/протеини за бременни, които помагат срещу задържането на вода? Имам лошото предчувствие, че ще съм от мамите, които на края на бременността ще са с двойно тегло заради задържане на течности и дано успея да го предотвратя. Иначе лошо ми се пише  Sad

# 25
  • Мнения: 1 291
Е ти ме уби,аз на ден пия поне по 3 чая.Кафето го замених с чай.Е сега ако трябва и чая да спираам.
Сега като съм болна и по 5 чая пия

# 26
  • София
  • Мнения: 2 658
запис и от мен, не виждам никаква логика чаят да издува. Единствено мога да кажа, че много от билките не се взимат по време на бременност.

# 27
  • Мнения: 136
Да де, защото не съм сигурна и затова питам. И аз обичам чайче, пия Старопланински...Може би става дума за черен чай. За всеки случай няколко дена няма да пия, за да видя дали ще има разлика и ако да, ще пиша. Добре че кафето много ми се услажда, защото съвсем щях да я закъсам.

# 28
  • Мнения: 136
Намерих един сайт на магазин за чайове и там пише следното:
Кога да не пием чай:
- Децата под две годишна възраст не трябва да пият чай, защото той пречи на възможността на организма да абсорбира желязо и може да причини анемия. Също така пиенето на много чай по време на бременност е нездравословно както за майката, така и за плода. Малко слаб чай е добре.

Ето и линка:

http://www.teabg.com/

Не знам да вярвам или да не вярвам на това   newsm78  Ще питам за всеки случай доктора при следващия преглед. Дотогава ще се въздържам.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте Мами в новата тема и от мен,
Аз днес бях на лекар и с бебчо всичко е ок, махаше с ръчичка почти през целия преглед на ехографа. Казаха ми че предполагат момченце,  newsm32 но не виждат все още на 100%. Другата седмица ще се запиша май все пак при Давидков. Лекарката ми го препоръча, при това много забавно каза: въпреки че ще се наложи да изслушаш половин часова тирада колко е велик, а освен това взема доста скъпо, апаратурата е добра а и той е специалист, така че като за един път ходене си струва.
Та така другата седмица съм там, той трябва да потвърди на 100% синички ли ще са ни гащетата или розови.
Лека вечер на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт