що е то увита пъпна връв ..... и наложителна лие операция?

  • 15 444
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 908
Аз само да допълня"страшният си разказ" от преди,че детето ми стоя един пълен месец в кувиоз,15 дена на кислород,без да е имало проблеми цялата бременност,точно заради това,че никой не ме е видял за пъпната връв-увериха ме вече други лекари,че ако е било видяно,че детето не нараства, е можело да ме приемат в болница и да се вземат някакви мерки-най-малкото-да не говорим за секциото.Ама всичко опира до лекар-това е. HugИ в наши дни-от компетентността не само на лекарите май,ами и на майките,че ние май разбираме повече и от тях,защото сме препатили-а те-я уморят някое бебе,я не-ама никога не са виновни.

# 61
  • Plovdiv
  • Мнения: 545
И двамата се родиха с увита около вратлето и телцето пъпна връв. Пак при двамата самата пъпна връв беше вързана на възел. Не се видя при прегледите през бременността. И аз не бих се поколебала да приема секцио като вариант за раждане. Всъщност за мен нямаше значение как щях да раждам. Единственото, което ме вълнуваше беше здравето на децата. При първото раждане разкритието ставаше много бавно, после пък бебо не искаше да слиза, тоновете се губеха и само по щастлива случайност се разминахме с форцепс. Когато се роди беше син и не изплака. След почистване на устичката и обдишване изплака. Но тези минути ми се сториха векове. После ми казаха, в първият момент са решили, че го губят. Не си спомням по Аpgar/така ли беше?! newsm78/ колко точки имаше, трябва да проверя в епикризата. И да ви призная, след това исках второто ми раждане да е секцио, но ме убедиха, че нямам показатели. Малкият се размина без тези екстри, въпреки увитата връв. Раждането мина бързо, може би това е било от значение.

ПП Намерих таблицата на Apgar, а ето и още обяснения
Намерих стойностите на Митко по Апгар - 1 мин. - 6, 5 м. - 8, 15 м.- 10

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 11:16 от N i y a

# 62
  • Мнения: 11 816
Родих дъщеря ми със секцио, поради същата причина, но по спешност - 20 дни преди термин ми изтекоха водите, отидохме в болницата, видяха увитата пъпна връв и започнаха да ме подготвят за операция. Докторът каза - ето, виждате ли къде и как е увита,естествено толкова бяхме ошашкани с мъжа ми, че нищо не виждахме. Тъй като родих в частна болница, дълго време имах угризения дали всъщност просто не са си намерили причина, не беше въпрос на пари, защото в тази болница цените за нормално раждане и за секцио бяха еднакви, а просто за да мине всичко по-бързо, беше 11 часа вечерта.
Не съжалявам за случилото се, но действително за повечето частни болници продължава да се твърди, че правят лъжливи наложителни или препоръчителни операции. Разбира се, че никоя майка не би рискувала. Не искам да кажа, че лекариет лъжат, просто се хващат за най-малката вероятност и причина за секцио и го препоръчват, защото и на тях така им е по-удобно. Та може би точно това е имала предвид авторката на темата..
Все пак се надявам, че това не се случва, или поне не толкова често!

# 63
  • Мнения: 1 273
Ужас!
Моят син се роди с увита пъпна връв. Увила се по време на раждането, защото имаше усложнения и поради паднали тонове на бебето направиха спешно форцепс. Нямаше време за секцио. Отървал се е на косъм, но ми го дадоха чак на другият ден, явно е бил на кислород. Сега като се замисля изтръпвам, а тогава не си задавах толкова въпроси, просто бях шашната от раждането и появата на бебчо в живота ми.

Направи си секциото, не рискувай живота на бебето си.

Ох, и моят син така се роди, само че с вакуум. Два дена беше на кислород в кувиоз. Сега от както съм бременна пак, само за това си мисля. Ако не дай си Боже видят че е заплетена пъпната връв, задължително ще поискам секцио.

# 64
  • Мнения: 809
И аз съм със секцио, заради увита 3 пъти пъпна връв. Доколкото знам един път увита пъпна връв не предполага секцио. Всяко следващо увъртане налага решението за оперативна намеса, защото, ако раждането е естествено и не дай си Боже по-продължително, пъпната връв се затяга около шийката на бебчо и може да предизвика задушаване. За да се избегнат подобни рискове, повечето лекари препоръчват секцио.

# 65
  • Мнения: 2 960
Дъщеря ми се роди с увита пъпна връв около вратлето-роди се нормално .Слава богу тогава всичко мина добре,макар и да беше доста напрегнато раждане.
Синът ми се роди секцио-пак увит ,но два пъти с пъпната връв.Всичко мина леко,безпроблемно-лекарите си знаят работата.Важно е да попаднеш на дъбри специалисти,които да знаят как да постъпят в конкретния случай. Peace

# 66
  • Мнения: 391
Еми аз мога да ти кажа при мен какво е станало, но това не е информация която ще даде отговор на твоят въпрос.

Има много изследвания по въпроса, които показват че увита връв не е проблем. Потърси в http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/  за nuchal cord



# 67
  • Мнения: 165
Според мен е редно преди да тръгне да ражда жената да се види на УЗ,а мен не ме гледаха и да се прецени дали да има операция или не.
 Ако не дай си Боже видят че е заплетена пъпната връв, задължително ще поискам секцио.

# 68
  • Мнения: 25
Всяко трето бебе е с увита пъпна връв. Питам педи време когато не е имало ехо графи - всяко трето бебе ли е умирало?
Аз самата съм се родила нормално с два пъти увита пъпна връв и съм жива и здрава. Моята дъщеря се роди по същия начин, нормално, без никакви усложнения и доста бързо и лесно.

# 69
  • Мнения: 9 973
не бих рискувала да се правя на героиня,по-добре секцио и живо бебе на финала

# 70
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз избрах да раждам секцио по собствено желание.
След операцията доктора ми каза,че бебето е било с увита пъпна връв и
според него вагинално едва ли щяло да се роди.
Никой обаче незабеляза по време на бременността,че има такова увиване.

# 71
  • Мнения: 718
Определено няма как да има еднозначен отговор, затова моля ви да не категоризираме като " трабва секцио" или "няма проблем,може и нормално", всичко е индивидуално за всяко бебе, жена и бременност  Peace.
В 29 г.с. видяха, че моя младеж има увита пъпна връв около врата, бях на ФМ при д-р Марков и той каза, че това е изключително често срещано, при 1 от всеки 4 бременности се случва, нито дума не обели за секцио. Лекарката, която раждах ни най-малко не се притесни от това, даже ми каза, че скоро при нея се родило бебе с 3 пъти увита пъпна връв. Разбира се, родих си нормално без абсолютно никакви усложнения, т.е всичко зависи от лекаря, конкретния случай и предпочитанията на майкта. Ако бях казала, че ме е страх да раждам нормално заради увитата пъпна връв, щяха да ме резнат без проблем, това е ясно.
А че в България и кафевите очи са показател за секцио, това е друг въпрос.
tedikrasteva newsm10

# 72
  • Мнения: 3 637
Родих мъртвото си момиченце,заради увита 2 пъти пъпна връв.Към всички със съмнения-не рискувайте,направете си секцио,при нормално раждане връвта може да се затегне и да стане беля!

# 73
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Най-добре би преценил лекарят. Според мен зависи от много неща и единствено медицинско лице е в състояние да определи риска при нормално раждане. Аз лично съм родена по естествен път с два пъти увита пъпна връв около врата - жива и здрава съм. Дъщеря ми се роди нормално с пъпна връв, вързана на здрав възел - това е още по-тежкия вариант на увитата пъпна връв, който се среща изключително рядко и е супер опасно. Но я родих по естествен път - през март ще стане на 5 години. Като се роди се събра целият наличен състав в болницата да гледа и цъка с език. Относително е според мен и наистина единствено лекарят, който следи бременността и познава цялото положение може да прецени какво да е раждането. При мен например, беше задължително да родя по естествен път, въпреки пъпната връв, тъй като дъщеря ми се роди в 35 г.с., тоест преждевременно. В такива случаи стресът за детето е по-малък, ако раждането е естествено. И наистина тя много лесно се възстанови, веднага отвори алвеолите на дробовете си и почти не върна грамове, което за бебета с по-ниско тегло е от решаващо значение. Така че зависи от много показатели.

# 74
  • Мнения: 2 960
А че в България и кафевите очи са показател за секцио, това е друг въпрос.
[
Щеше да е смешно ,ако погрешната преценка на някои лекари не го правеше фатално. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт